anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-HC9 - prośba o pomoc w ustawieniach

profile.country.pl_PL.title
Yaro-----
Początkujący

HDR-HC9 - prośba o pomoc w ustawieniach

Witam wszystkich serdecznie,
Jestem posiadaczem HDR-HC9 i chciałbym nagrać fragment koncertu. Niestety nie wiem jakie powinny być ustawienia. Na małym wyświetlaczu nie widać wszystkiego dokładnie, a nie chciałbym, żeby po zgraniu filmu na komputer obraz był kiepskiej jakości.
A oto i kilka szczegółów. Koncert ma być na sali, której będzie raczej słabe oświetlenie. Będę filmował z odległości ok 10m i oczywiście ze statywu.
Nie wiem czy muszę zmieniać coś w wyborze miejsca, migawce, przesłonie, itp.
Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam
Yaro

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

najwazniejsze to pamietaj o manualnym ustawieniu ostrosci, AF kamery bedzie strasznie szalal w kiepskim oswietleniu, a co do migawki i przyslony ;) to chyba nic takiego niema ;)

profile.country.pl_PL.title
Yaro-----
Początkujący

Ok. Dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam

profi-----
Początkujący

Podczepię się pod temat bo na dobrą sprawę też mam problem z ustawieniami, potrzebuje mianowicie porad dotyczących nagrywania w pomieszczeniach w weekend będę musiał w takich warunkach kręcić, a z tego co czytałem jest to zazwyczaj spore wyzwanie dla kamerki. Będę korzystał z HC9, może jakieś ogólne porady, co robić, a czego unikać?

boston-----
Początkujący

włącz wszystkie możliwe światła, ekspozycja to podstawa

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Przy słabym oświetleniu szybkie ruchy kamerą, szybki zoom może powodować utratę ostrości. Więc raczej lepiej unikać takiego działania.

profi-----
Początkujący

Z zoomu nie zamierzam korzystać pomieszczenia nie są na tyle duże, żeby do niego się uciekać więc tutaj nie ma problemu, bardziej martwi mnie dość duża ilość okien, w takiej sytuacji powinienem się starać, żeby mieć je za plecami? Dobrze myślę? Chodzi o to, żeby osoby w kadrze nie wyszło zbyt ciemno...

boston-----
Początkujący

skorzystaj z opcji back light w twojej kamerze (w instrukcji znajdziesz jak ją włączyć). sprawdza się w sytuacjach kiedy światło jest z przodu za postacią która filmujesz, dobrze też ustawić mierzenie ekspozycji na postaci, którą będziesz filmował (w menu kamery, również polecam w tym celu instrukcje)

profi-----
Początkujący

Zupełnie zapomniałem, że jest taka opcja jak back light, dzisiaj trochę po testowałem u siebie w mieszkaniu i jest sporo lepiej, dzięki Boston! Dam znać po weekendzie jak cała operacja się udała i czy zakończyła się sukcesem. Czy mierzenie ekspozycji sprawdzi się jak będzie dość dużo osób w kadrze? W tej chwili nie mam jak tego sprawdzić, czy nie ma to znaczenia?