anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-SR10E pomocy

Vojzz-----
Początkujący

HDR-SR10E pomocy

Witam.

Jestem nowy na tym forum i na początku przepraszam moderatorów jeżeli taki temat już był.

Zakupiłem kamerkę HDR-SR10E i nagrałem na niej w formacie HD 32GB materiału.

zainstalowałem na kompie oprogramowanie dołączone do niej i przekopiowałem dane na dysk.

Chciałem materiał wypalic na płytach DVD ale nie udaje mi się to. Zniszczyłem juz klika płyt i nic. :c8

Prosze o pomoc i wyjaśnienie krok po kroku co mam zrobić abym mógł materiał który mam na dysku w kompie (ewentualnie na kamerce- nie formatowałem go) mógł wypalić na płytkach DVD i zobaczyć na zwykłym odtwarzaczu.

Jest to dla mnie bardzo ważne.

Z góry dziękuje za pomoc

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witam,

Vojzz napisał(a):

Jestem nowy na tym forum i na początku przepraszam moderatorów jeżeli taki temat już był.



Nie jestem moderatorem, ale wystarczy użyć opcji "szukaj" :D
Tu masz podobny wątek, jeśli będziesz miał jakieś pytanie, to wal śmiało:

viewtopic.php?f=7&t=1997

Generalnie wypalanie nie jest takie trudne. Mi narazie więcej problemów sprawia obróbka klipów. Nie mówię tu o skomplikowanej obróbce, ale o tej amatorskiej... Trochę czasu trzeba poświęcić, żeby złapać więcej wprawy.. Ale doba jest za krótka ;)

Vojzz-----
Początkujący

Zimny:), dzięki bardzo za pomoc...... Jak wróce z pracy do domu to zobacze co dało się zrobić......

Jak cos to wieczorkiem albo jutro napiszę co i jak.... :D

Vojzz-----
Początkujący

Hej.

Zimny, niestety nie udało mi się to..... dzis wieczorkiem usiąde z nowym nero 8 albo 9.

Jeżeli możesz to napisz mi krok po kroku jakim programem połączyć ten materiał zbym nie stracił na jakości i czy w nero w/w uda mi się coś takiego.

jeszcze jedno..... jakiego kodeka potrzebuję do HD aby mi allplayer i inne programy otwierały filmiki???

Jak na razie to albo jest tylko głos albo głos i jakieś paski.

Z góry dzięki bardzo.....

boston-----
Początkujący

Witam Vojzz, jeśli korzystasz z programu PMB dodawanego na płycie to bez problemu wypalisz na nim video..

Za pomocą programu PMB kopiujesz materiał na dysk. Wybierasz interesujące Cie fragmenty, z górnego meny wybierasz ikonkę z płytą (creation disc), zaznaczasz tam DVD-Video, wskazujesz materiały, później wybierasz wzorek menu i wypalasz płytę :)

Jeśli masz inny program niż PMB to daj znać, ale chyba Sony dodaje właśnie ten do wszystkich swoich kamer.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Faktycznie, ten sposób jest dużo prostszy. Nagrywa się dosyć szybko. Program PMB masz dołączony do kamery, na płycie. Też na początku nie korzystałem z niego, ale przez chwilą z ciekawości wypaliłem płytkę z urodzin mojej chrześniaczki i poszło bezproblemowo. Jak na początek, może jednak spróbuj sposobu Bostona, dużo szybszy i prostszy. Też się na niego przerzucę.
Dodam tylko od siebie, że materiały przeciągasz z podstawowego okna programu PMB, na do okno które wyskoczyło Ci po wybraniu opcji DVD-DISC CREATION.
Jak nie wyjdzie Ci tym sposobem, to napisz. Opiszę Ci ten drugi.

Boston, a próbowałeś nagrać przez AVCHD Creation? Wtedy będzie w HD, a nie w SD. Owszem, jak patrzyłem, to jakość na DVD jest świetna. Tylko wiadomo, HD to HD.

Co do kodeków, używam programu PMB i wypalonych płyt. Nie bawiłem się jeszcze z kodekami, ale chyba będzie trzeba. Jak znajdę jakieś rozwiązanie, opiszę je.

boston-----
Początkujący

Jeśli nie masz odtwarzacza BD to nie masz co wypalać na płytę AVCHD. Jeśli chcesz oglądać w pełnej rozdzielczości to np możesz zmontowany materiał przegrać na kamerę i poprzez hdmi podłączyć później do telewizora hd.

Vojzz-----
Początkujący

Witam.... ;)

Dziękuje Wam za Wasze odpowiedzi.....

Poradziłem sobie. zainstalowałem PMB i tak jak pisaliście wypaliłem płytkę w tym programie.

Tylko zastanawia mnie jedna sprawa. Strasznie długo inicjują się pliki które można wybrać do nagrania.
Skopiowałem wszystkie dane z kamery- 32GB na dysk. Odpaliłem PMB i po naciśnięciu opcji DVD-DISC CREATION mogłem sobie iść na piwo- tak długo inicjowało wszystkie pliki ( jakieś 200 filmików )

Potem to już poszło bez problemu..... ;)

Jest to normalne, czy mój komp jest za słaby??

Core 2 Duo E4500 2,2GHz, 2x1 DDRII patriot 800MHz duall channel, HDD WD320GB SATA, NVIDIA GeForce 8600 GT

boston-----
Początkujący

Nie wiem dokładnie ile czasu masz na myśli mówiąć "można iść na piwo" - znam ludzi, którzy idą na piwo i wracają nad ranem ;) . Jeśli wczytywanie zajmuje dłużej niż 10-15 minut (przy 200 filmach 32 GB) to rzeczywiście długo.

Parametry komputera jak najbardziej w normie, polecam jednak w przyszłości dokupić sobie 2 gb ramu - wogóle komputer wtedy sprawniej działa.