anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[HDR-XR550]Dzielenie filmu

profile.country.pl_PL.title
pointsltd
Początkujący

[HDR-XR550]Dzielenie filmu

Witam, ostatnio zakupiłem kamerę HDR-XR550 którą wykorzystałem do filmowania przedstawienia(kręciłem bez przerwy) - materiał wyszedł dosyć ciekawy ;) ale gdy wróciłem do domu zauważyłem że kamera podzieliła mi to na 3 równe party(1part-12min i 32sec, 2part-12min i 32sec, 3part-6min i 10sec) które "nie współpracują" tzn. dźwięk pod koniec każdego partu trochę się rypie i niemożna tego zmontować, wygląda to jakby nie nagrał tego dźwięku;/

Moje pytanie brzmi: Gdzie mogę zmienić by nie dzielił mi na party, ale jak musi - To co mogę zrobić by dobrze dźwięk nagrywał?

Pozdrawiam!

5 ODPOW. 5
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Trochę dziwne :c3 Włączyłem kamerę i testuję - za jakieś pół będę miał jakieś wyniki.
W jakim formacie zapisywałeś materiał? A jeszcze pytanko - materiał jest podzielony już na dysku kamery czy po zrzuceniu na kompa? Bo jeśli po zrzuceniu na kompa to rozwiązaniem może być rodzaj formatowania dysku - fat32 nie obsługuje plików większych niż 4GB.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Kamera nagrywała przez 32 min 52 sek - na jej dysku jest jeden plik. Nagranie w formacie HD FH. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia co się stanie po zrzucenia na kompa z dyskiem w formacie FAT32, bo dysponujemy tylko lapkami z Win7 a tam jest NTFS.

profile.country.pl_PL.title
pointsltd
Początkujący

Zapisuje w HDFX. Pliki podzielone są na dysku kamery i mają po 1.98GB więc Fat32 nie ma tu znaczenia.

Mam win7(x64) i NTFS ;)
Jak możesz sprawdź jak ci nagra przy HDFX.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W FX nagrałem ok 14minut (dłużej nie dam rady dzisiaj - czas do domu) ale jest to jeden plik.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Dzisiaj miałem trochę czasu i nagrałem ponad godzinę w HD FX i w dalszym ciągu jest to jeden plik. Grzebałem też w menu i nie znalazłem, żadnej opcji która by mogła mieć na to jakiś wpływ. Hmm, tak mi teraz przyszło do głowy - a może to jakiś problem z aku? Chwilowy zanik zasilania i kamera tworzyła kolejne pliki? Ja sprawdzałem to na zasilaczu. Może spróbuj zresetować ustawienia i sprawdzić ponownie?