anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HVR-HD1000 skaza która się nagrywa na kasetkę

Gentelmen_mh-----
Początkujący

HVR-HD1000 skaza która się nagrywa na kasetkę

Witam!

W styczniu bieżącego roku zakupiłem kamerę HVR-HD1000e z myślą o filmowaniu wesel.

Do dnia dzisiejszego nakręciłem ok 10 wesel i wszystko było OK, dzisiaj się zabrałem za obróbkę wesela z soboty, wrzucam film do programu, daję podgląd na duży ekran i ... ZONK.

Pojawiła się pozioma niebieska kreska na nagraniu... myślę sobie pewnie program coś poknocił, odpalam zgrany film w innym programie i to samo, no dobra to pewnie wina kabla którym zgrywałem, może się coś upaliło i stąd ta skaza. Na nic się zdaje ustawienie kamery w tryb HDV, DV, 16:9 3:4 i inne pierdoły, to ciągle jest...

http://images50.fotosik.pl/183/79e9242b3c4a4c27m.jpg

Wróciłem do domu, odpalam kamerę na nagrywanie i ... znowu ZONK bo ta kreska jest już na wyświetlaczu, spoglądam na szkło obiektywu, no i czyste.

Niemam pojęcia co to może być za przyczyna?? Ale jest to bardzo niemiła sytuacja dla mnie ponieważ wydałem pieniądze na kamerę sprawdzonej marki, model może nie z najwyższej półki ale te dwa lata na gwarancji powinien potrzymać...

Przedemną trudne chwile, bo mam najbliższe weekendy obstawione weselami a tu kamera zrobiła mi taki psikus. a innej na zastępstwo nie znajdę a na następną nową mnie nie stać...


Czy taka skaza jest podstawą do wysłania do serwisu??

6 ODPOW. 6
oldguest
Początkujący

Czym prędzej odesłać do serwisu jak by wyszła wczoraj to może ba piątek była z powrotem.

Gentelmen_mh-----
Początkujący

No dobrze, ale jak to jest z reklamacją:

z doświadczenia wiem, że tego się nie załatwia od tak w parę dni

serwis zawsze daje jakiś tam czas 14-21 dni roboczych czy jakoś tak.

Poza tym: wysyłam jako osoba prywatna, na swój koszt czy odbiorcy, pocztą, kurierem??

Bo wiem, ze np LG miał podpisaną umowę z UPS i na gwarancji wysyłało się do serwisu bezpłatnie podając tylko jakiś tam numer...

I tak na marginesie: jeśli by niewróciła na sobotę, a w zasadzie na piątek godz 11 to zostaję z weselem bez kamery, bez zastępstwa i Bóg wie bez czego jeszcze...

oldguest
Początkujący

Nie ma pewności że wróci za 5 dni ale jest taka dość duża szansa.

Co do wysłania najprościej udać się do najbliższego Punktu Serwisowego (np. najbliższy Sony Centre) lub skontaktować się z którymś głównym serwisem:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 437162.pdf" target="_blank

Proponuję w pierwszej kolejności zadzwonić do Poznania Sontronic, wyjaśnić sytuację (że kamera jest potrzebna co weekend) i umówić się na konkretny termin. Podejrzewam że pracownicy tego serwisu wyjaśni sposób transportu do serwisu.

Ps. Z mojego doświadczenia wynika że sprawy mało skomplikowane są załatwianie w ciągu 4-5 dni roboczych.

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

Z tego co słyszałem to na ten model kamery jest udzielana gwarancja "PRO"
A co za tym idzie odbierają i dowożą sprzęt na własny koszt w ciągu 7 dni, a jeśli jest to niemożliwe dają sprzęt zastępczy jeśli zachodzi taka potrzeba.

Gentelmen_mh-----
Początkujący

Witam!

Sprzęt wkońcu pojechał do serwisu i wrócił naprawiony.

Wymieniono przetwornik CMOS, obraz jak już bez skazy ;)

W uwagach serwisu dostałem informację:

"proszę zwracać uwagę na jakość kasetek, dużo brudu..."

bardzo zdziwiła mnie ta informacja, ponieważ używam kasetek zalecanych przez producenta:

http://www.allegro.pl/item795771406_10s ... 9_szt.html

nagrywam max 3-4 razy i taki syf....

W takim razie pytanie: jakich kasetek używać...??

PS. podziękowania dla Sontronic-a w Poznaniu za szybką naprawę, w pn wysłałem a w pt miałem już naprawioną w firmie.

Pozdrawiam!

boston-----
Początkujący

Co do kaset mini DV, to radzę również zwrócić uwagę na sposób ich przechowywania. Na pewno zawsze muszą być w opakowaniu, należy unikać miejsc wilgotnych (a więc w pewnych sytuacjach dobrze mieć kasety umieszczone w pokrowcu czy torbie). Wbrew pozorom kasety są bardzo czułe, a co gorsze ryzykuje się nie tylko materiał na nagrany nich ale i uszkodzenie kamery. Słyszałem o takich przypadkach.