anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nie wiem co się dzieje z moją kamerką!!

reksio-----
Początkujący

Nie wiem co się dzieje z moją kamerką!!

Hej
Mam pytanie, szukam odpowiedzi w necie od kilku godzin i ktoś skierował mnie na to forum. Widzę że fajnie funkcjonuje, dlatego mam nadzieję że szybko uzyskam jakieś info dotyczące mojego problemu. Mam kamerkę HDR-XR200VE. Niestety jest mały kłopot po zgraniu materiału film strasznie przerywa, czasami zatrzymuje się i słychać tylko głosy. Wygląda to tak jakby film dalej leciał ale bez obrazu, słychać tylko dżwięki. Powiem szczerze że zgrywam z kamery pierwszy raz i jestem w ciężkim szoku. Co mam zrobić aby obraz był ok. Może jest to wina kamery, jakaś ukryta wada??? Pomóżcie proszę. Ten materiał to moja pamiątka z pierwszych wakacji z moją dziewczyną i zalezy mi na nim. Jak to wina kamery to strasznie się zdenerwuje. Proszę o pomoc!

9 ODPOW. 9
adam.malysz
Początkujący

Wiesz co wydaje mi się ze to jest kwestia wydajności Twojego komputera. Powiedz mi jeżeli odtwarzasz filmiki na kamerze czy wszystko jest ok? z jakiego programu korzystasz, rozumiem że zgrywałeś surowy materiał do obróbki? No i pochwal się jakie parametry ma Twój komputer ułatwi to mi rozwiązanie Twojego problemu.

reksio-----
Początkujący

Jak odtwarzam na kamerce jest wszystko ok. Jak zgram na kompa już nie. Korzystam z Vegasa, ale odtwarzając w PMB też zacina. Jeżeli chodzi o parametry mojego laptopa to nie są porywające. Mam jeszcze jeden komputer mojej żony. Jest zdecydowanie lepszy, zaraz spróbuje coś na nim zdziałać

profile.country.pl_PL.title
sulik-----
Początkujący

Ja również stawiam na wydajność komputera jeżeli tak jak piszesz kamera odtwarza nagrania płynnie. Do zgrania materiału z kamery z HDD nie potrzebujesz nawet żadnego oprogramowania. Po prostu po podłączeniu kamerki kopiujesz pliki MTS z dysku który ci się pojawił w systemie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Czyli kamera podłączona do komputera jest widziana jak zewnętrzny nośnik pamięci? Brak sterowników do kamery nie uszkodzi jej?

profile.country.pl_PL.title
sulik-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Czyli kamera podłączona do komputera jest widziana jak zewnętrzny nośnik pamięci? Brak sterowników do kamery nie uszkodzi jej?



Moja kamera widoczna jest w systemie jako zwykły dysk. A dlaczego brak sterowników ma ja uszkodzić? Jeżeli podłączenie kamery do komputera będzie wymagało sterowników (w co wątpię ponieważ na stronach Sony jest napisane że do większości kamer sterowniki są w systemie, a do tej kamery nie ma ich na stronach Sony) to system poprostu jej nie zainstaluje i nie będzie możliwości zgrania z niej materiału!!! Zresztą tak się dzieje z każdym urządzeniem podłączanym do komputera - nie ma sterowników nie można pracować,a nie grozi to uszkodzeniem sprzętu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Rozumiem. Od samego początku pracuję na zainstalowanych sterownikach. Pytam się, bo jest wiele urządzeń które wymagają instalowania sterowników. Brak odpowiedniego oprogramowania potrafi zepsuć dany sprzęt. Sam narazie nie będę ryzykował, mam wszystko poinstalowane, ale w przyszłości może przyda się taka wiedza. Dzięki.

larue82
Początkujący

Zimny generalnie pierwsze słyszę o czymś takim, zwłaszcza w przypadku urządzeń z HDD czy też pamięcią flash, w komputerze wyświetla się jako dysk wymienny i tyle. Co nie zmienia faktu, że zgrywaniu przez programy typu PMB jest po prostu łatwiejsze i od razu posegregowane, ale zawsze pozostaje opcja tradycyjnego kopiowania.

adam.malysz
Początkujący

larue82 napisał(a):

Zimny generalnie pierwsze słyszę o czymś takim, zwłaszcza w przypadku urządzeń z HDD czy też pamięcią flash, w komputerze wyświetla się jako dysk wymienny i tyle. Co nie zmienia faktu, że zgrywaniu przez programy typu PMB jest po prostu łatwiejsze i od razu posegregowane, ale zawsze pozostaje opcja tradycyjnego kopiowania.



dokładnie zgadzam się z Tobą... zimny też pierwszy raz spotkałem sie z takim stwierdzeniem... Ja pracuje na vegasie i powiem że naprawdę nikomu chyba nie chce się bawić w tradycyjne kopiowanie... trzeba ułatwiać sobie życie :smileyugeek:

boston-----
Początkujący

Szkoda, że kolega reksio nie napisał czy lepszy komputer rozwiązał problem . Jeśli tu się jeszcze pojawisz "reksio" to bardzo proszę o informację. dzięki