anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera CX 130 E - problem z ostrością

profile.country.pl_PL.title
spolnewnick1owlcv
Początkujący

Kamera CX 130 E - problem z ostrością

Witam szanownych forumowiczów.

Mam pytanie do (szczęśliwych?) posiadaczy kamery CX 130e odnośnie pracy autofokusu.
W moim przypadku podczas szybkiego zbliżenia (zoom cyfrowy - wyłączony) kamera zawsze gubi ostrość a powrót do "normalności" trwa wieki. Problem ten pojawia się tylko przy zbliżaniu, natomiast w drugą stronę jest wszystko ok. Nagrywałem w trybie auto (ustawienia manualne tego modelu są znikome) w dzień bardzo słoneczny więc warunki były idealne. Zastanawiam się czy jest to przypadłość mego egzemplarza czy też ten model tak ma.
Choć nie chcę mi się wierzyć w to że Sony wypuściło na rynek produkt z taką wadą. Miałem kilka kamer tego producenta analogowych i cyfrowych i autofokus radził sobie znacynie lepiej nawet w trudnych warunkach oświtleniowych. Więc pytanie do Was: czy opisana wada występuje też w waszym sprzęcie?
Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Przed chwilą sprawdziłem dwa dostępne egzemplarze (warunki salonu) i oba w jasnej części nie maiły żadnych problemów z utrzymaniem ostrości podczas zoomowania, jedynie w najciemniejszej części salonu następowało sekundowe wahanie przy maksymalnym zbliżeniu.

profile.country.pl_PL.title
spolnewnick1owlcv
Początkujący

Dzięki za błyskawiczna reakcję.
Nie wiem co o tym sądzić. Zastanawiam się co dalej robić. Wrzucę do sieci nagranie z w/w problemem by każdy zainteresowany mógł porównać szybkość działania autofokusu mojej cx 130 ze swoim sprzętem. Wtedy może coś się wyjaśni. Link zamieszczę na forum.
Jesze reaz dzięki za szybką odpowiedź.

piotr_ek
Początkujący

Również nie zauważyłem większych problemów z ostrością podczas zbliżeń. Wiadomo, że może wystąpić 1-2 sekundowy problem i tyle.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

@newnick: Czekamy na filmik od Ciebie. Mamy na forum świeże filmiki z HDR-CX130 od innego użytkownika; proszę, obejrzyj drugi od góry, który znajduje się w tym poście:
viewtopic.php?p=200814#p200814
Jak byś porównał czas "szukania" ostrości w Twoim egzemplarzu do powyższego nagrania? Czy Twoja kamerka potrzebuje na to znacznie więcej czasu?
Pozdrawiam.