anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera CX130 dziwnie szumi ....

profile.country.pl_PL.title
grzesFox
Początkujący

Kamera CX130 dziwnie szumi ....

Witam

Zakupiłem właśnie kamerkę SONY CX130. Podczas pierwszych oględzin zauważyłem, że po włączeniu trybu nagrywania filmu,przykładając ucho w okolicę akumulatora bądź do samej kamerki słychać wyraźny szum. Nie wiem skąd on pochodzi - być może jakiś mechanizm wewnątrz działa. Obawiam się że szum może przenosić się do mikrofonu. Nie sprawdziłem tego na nagraniu bo nie mam jeszcze karty SD. Mam więc prośbę do osób posiadających taki model CX130 o to aby sprawdziły to w swoich sprzętach. Być może te modele tak mają ....

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Witaj,

Ostatnio mamy wysyp tematów na temat HDR-CX130, więc myślę, że posiadacze tego modelu Ci pomogą. Oczywiście bardzo pomogłyby nagrania z Twojego egzemplarza kamery. Póki co znalazłem następującą informację nt. dźwięków dochodzących z wnętrza kamery:

Przy wstrząsach z kamery dochodzi terkot.
Jeżeli żadnych odgłosów nie słychać przy
włączaniu kamery lub gdy kamera znajduje
się w trybie rejestrowania filmów/zdjęć,
wówczas odgłosy te są wytwarzane przez ruch
wewnętrznego obiektywu. Nie świadczy to o
usterce.



Pozdrawiam.

Rikimaru-----
Początkujący

Ja tam żadnego szumu nie słyszę.

Może masz taki efekt jakbyś przykładał muszlę do ucha to wtedy ona szumi, może Ty masz też tak :c20

profile.country.pl_PL.title
grzesFox
Początkujący

witam

Dla jasności niżej zapodaję dwa materiały.

Pierwszy zawiera w dźwięku jakieś gwizdy jakby wiatr wiał. Pochodzą one ewidentnie z kamerki bo przykryłem ją grubą kołdrą :c20 coby nie łapała nic z zewnątrz ....

----- UWAGA przed wyświetleniem materiału mogą być reklamy proszę zatem o cierpliwość....
http://c.wrzuta.pl/wm3999/0691676c00163ae64e838127/gwizdy_z_mikrofonu


Drugi materiał zawiera stukania - klekotanie przy zoomie też zarejestrowane w dźwięku.
http://c.wrzuta.pl/wm2821/2c1b2633002a65134e838128/stukanie_przy_zoomie


Czy to musi tak być ?? Zaznaczam, że to moja pierwsza kamerka - nie mam porównania i może coś wydziwiam ....

Rikimaru-----
Początkujący

Co do pierwszego filmiku to ja nie mam takiego dźwięku po nagraniu.
W drugim filmiku te charakterystyczne kliknięcia u mnie też nie występują.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Dzięki za filmiki, grzesFox
Nie spotkałem się z tym, żeby kamera rejestrowała tego typu dźwięki; szczególnie zoom powinien być bezszelestny. Jeśli odgłosy pochodzą z wnętrza kamery, można sprawdzić, czy będą słyszalne na nagraniach w zwykłych warunkach, gdzie poziom dźwięku jest wyższy.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
grzesFox
Początkujący

Rikimaru napisał(a):

Co do pierwszego filmiku to ja nie mam takiego dźwięku po nagraniu.
W drugim filmiku te charakterystyczne kliknięcia u mnie też nie występują.



Czy robił Pan próbę w absolutnej ciszy oraz przy bardzo słabym oświetleniu ?


Wydaje mi się, że ciche bzykanie kamery to jej normalna praca. Byłem w salonie i sprawdzałem kilka kamer SONY, ale tylko na ucho od strony baterii i wszystkie bzykały. Wydaje mi się, że jak jest większy poziom dźwięku to te zakłócenia nie są rejestrowane....

Pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Czy kręcenie filmów pod kołdrą to normalne warunki pracy kamery :question:
Moim zdaniem na pierwszym filmie pojawia się jakiś pogłos, czy też szum spowodowany właśnie przez kołdrę.
Co do drugiego - niestety nie mam możliwości sprawdzenia w idealnej ciszy, w warunkach salonu, w którym mimo wszystko kilka urządzeń pracuje da się usłyszeć pracę obiektywu przykładając ucho tuż przy obiektywie. Jest to na tyle cichy dźwięk, że nie powinien się nagrać. (dźwięk ten słyszę tylko przy CX130 i 160 przy wyższych modelach nie, no ale one mają też mniejszy zoom więc pewnie mechanizm jest nieco inny). Ten słyszalny "klik" moim zdaniem pochodzi od klawisza zmiany ogniskowej - jak go użyjemy gwałtownie do końca to klika.

profile.country.pl_PL.title
grzesFox
Początkujący

dziękuję za odpowiedzi

sadam napisał(a):

Czy kręcenie filmów pod kołdrą to normalne warunki pracy kamery :question:


już tłumaczę po co mi kołdra. Przede wszystkim po to, aby wyeliminować wszystkie dźwięki docierające do mikrofonu z zewnątrz. Proszę zwrócić uwagę na moment między od 10 a 17 sekundą nagrania. W tym przedziale czasowym kamerka jest przykryta kołderką i nikt się nie wierci więc wyraźnie słychać taki dźwięk jakby wiał wiatr (zimą). Być może w kamerce są jakieś przetwornice napięcia i one tak nadają... Aha i jeszcze jedno : kamerka musi być zasilana tylko z baterii bo miałem wrażenie że na podłączonym zasilaczu nie szumi.

sadam napisał(a):

dźwięk ten słyszę tylko przy CX130 i 160 przy wyższych modelach nie


no to może być taka uroda tych obiektywów. Robiłem to tak że przycisk naciskałem i przytrzymując doprowadzałem zoom na max w "przybliż" następnie przeciwnie - przycisk w drugą stronę zoom na max w "oddal". W momencie ustawiania się obiektywu nic nie robiłem za każdym razem słychać takie "szszsz sz szsz szszs" tak przy oddalaniu jak i przybliżaniu. Być może jest tam mechanizm ostrości bądź przysłony który próbuje nadążać za szybką zmianą zooma i oddaje takie dźwięki... , albo się coś trze ????



Moja dociekliwość jest spowodowana tym, że mogę ten sprzęt zamienić na inny egzemplarz i chciałem mieć absolutną pewność, że nie jest to jakieś uszkodzenie, które niebawem ujawni się w postaci zacinającego się zooma albo czegoś innego.... Jeśli modele cx130 lub cx160 tak mają to się z tym pogodzę i nic nie będę kombinować. Chciałem się tylko upewnić.

Czekam na dalsze informacje.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

grzesFox, pewien poziom szumu jest zawsze obecny na nagraniach, ale dźwięki, które zarejestrowałeś na filmach, brzmią nietypowo - stąd moja pierwsza reakcja.
Jestem bardzo ciekawy, jak dalej sprawuje się Twoja kamera. Czy udało Ci się ponagrywać przy wyższym poziomie dźwięku? Gdybyś miał więcej pytań lub nowe materiały, pisz śmiało. Pozdrawiam!