anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera DCR-TRV130e - problem

kameramen-----
Początkujący

Kamera DCR-TRV130e - problem

Witam.
Posiadam zainstalowany program Sony Vegas 11 w wersji 64 bitowej.
Mam także kamerę Sony Digital 8 (duże kasety) DCR-TRV130E PAL. Kamera ma już około 10 lat ale sprawuje się doskonale jak na swój wiek.
Podłączyłem kamerę do portu Fire Wire, ustawiłem na Player i próbowałem zgrać materiał filmowy przez aplikację Sony Vegas za pomocą narzędzia Capture Video.
Wybrałem format DV i zaakceptowałem operację.
Niestety, otrzymałem komunikat "The device 'Microsoft DV Camera and VCR' could not be opened. Please make sure that it is turned on and is not being used by another application or user".
Sprawdziłem czy kamera widoczna jest w Menedżerze Urządzeń - jest. Zainstalowałem ponownie sterowniki kontrolera Fire Wire - ok. Poza tym zgrałem video z tej kamery za pomocą Fire Wire przez Nero Vision i Windows Live Movie Maker i wszystko działało więc komunikacja jest prawidłowa.
Czy może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć gdzie leży należy szukać błędu braku rozpoznawanie kamery przez program Sony Vegas?
Pozdrawiam.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Na poniższej fotografii zaprezentowałem oba warianty wtyczek, teoretycznie lepiej, jeśli przewód, którym przesyłamy materiał, ma na obu końcach wtyczkę 4-pinową.

http://img10.imageshack.us/img10/8307/fw46pin.jpg

Mimo, że koszt takiego przewodu nie jest wysoki, nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd. Może być bowiem tak, że aplikacja Vidcap w nowym Vegasie nie wspiera kamer Digital8. Postaram się to dla Ciebie sprawdzić. Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Dzięki.
Sprawdziłem. Mam wtyczkę 4-pinową.
Nie wspieranie kamer Digital8 w w aktualnym Vegasie może być bardzo prawdopodobną przyczyną. Będę wdzięczny za sprawdzenie.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

W specyfikacji programu Sony Vegas Pro 11 brak informacji na temat importu nagrań ze standardu Digital8 / Hi8 (źródło); najstarszy obsługiwany format to miniDV, więc wnioskuję, że przyczyną jest brak wsparcia. Na szczęście już ustaliliśmy, że inne aplikacje do zgrywania materiału z taśm będą działać z Twoim modelem kamery.
Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Witaj.
Dzięki za analizę mojego problemu.
Co rozumiesz pod pojęciem "brak wsparcia"?
W sumie szkoda bo te "inne aplikacje" mają ograniczone możliwości.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Prawdopodobnie Sony Vegas w wersji 11 nie umożliwia zgrywania materiału z kamer nagrywających w systemie Hi8/Digital8. Gdyby przyczyna leżała po stronie hardware' owej, mógłbyś doświadczyć na przykład dropów lub szumów na obrazie niezależnie od użytego oprogramowania.
Zaintrygowała mnie Twoja opinia. Sam do zgrywania materiału wykorzystywałem PMB, który był dla mnie wystarczający (automatycznie dzielenie ujęć i zapis do plików), ale jestem ciekawy, jakie dodatkowe możliwości oferuje Vidcap wbudowany w Vegasa? Na pewno zaimportowane w nim wideo są automatycznie dodawane do projektu - czy jest coś więcej?
Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Dzięki za wszystko:)
Chyba poprzestanę na zgraniu materiału filmowego z mojej kamery przez np. Windows Live Movie Maker, a następnie zaimportuję plik avi do Sony Vegas. I tak dotrę do celu chociaż chciałem już zgrywać prosto z mojej kamery Sony Digital 8 do programu SV.
Pozdrawiam i do następnego problemu:)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Chciałbym zasugerować Ci lepsze rozwiązanie w kwestii programu do zgrywania. Już w PMB/PlayMemories Home możesz zapisać bezpośrednio na dysku nieskompresowany materiał z taśmy, podczas gdy WLMM wymaga dodatkowo wyrenderowania filmu, np. do rzeczonego .avi. Wydłuża to całą operację i może powodować utratę jakości nagrania. Reasumując - zachęcam do użycia firmowego oprogramowania :) Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Nie znam PlayMemories Home i nawet nie znalazłem miejsca w necie do testowego pobrania tego programu. Używając WLMM ściągam z kamery materiał video w formacie avi, a więc w najlepszej, surowej postaci. Potem jednak zapisywanie przerobionego filmu następuje w formacie WMV, a nie np. w FLV na potrzeby Internetu.
WLMM jest prosty ale za to szybki i bezproblemowy chętnie jednak spróbuję owego PMB.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Gwoli uściślenia - PlayMemories Home to nazwa oprogramowania o podobnych funkcjach, które jest następcą PMB. Jeśli więc masz na komputerze zainstalowany program Picture Motion Browser, możesz dokonać jego aktualizacji do najnowszej wersji PlayMemories Home. Bardziej szczegółowo opisałem to w następującym temacie:

https://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=293&t=11643

Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Nie mam na kompie Picture Motion Browser. Nawet nie wiem czy powinienem wdeptywać w to oprogramowanie. To jest darmowy soft? Jeśli tak to jest osobny plik instalacyjny?