anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera do motorsportu hdr-cx160 ?

profile.country.pl_PL.title
dr.killer
Nowicjusz

Kamera do motorsportu hdr-cx160 ?

Takie dosyć ekstremalne pytanie zresztą nie jedno chce kupić kamerę do nagrywania moich wyczynowych jazd samochodem, oczywiście liczę się z tym że można zniszczyć czy uszkodzić sprzęt w trakcie jazdy ale to ryzyko zawodowe.

Co prawda wiem że są specjalnie przystosowane do takiego celu kamery jak jedna z najlepszych GoPro HD w obudowie wodoszczelnej ale podstawowa wersja jest bez monitora a rozbudowana zżera sporo prądu i już tak bardzo mała nie jest waży z 250g i max wersja z konkretną kartom 2tyś zł, co prawda jest wytrzymała i ma niezłe parametry1080p kreci z prędkością 30kl/s a przy 720p 60kl/s z kontem widzenia 170 tylko to do niczego więcej się nie nadaję a wolał bym sprzed z większymi możliwościami, również by na co dzień posłużyła.

I teraz pytanie jak jest z ciągłą maksymalną prędkością nagrywania w kamerze np. hdr-cx160 bo podobno ma 50 kl/s czy to przy 720p i jaki ma miej więcej kąt widzenia w stopniach. Bo raczej nie chcę nagrywać w większej rozdzielczości jak 720p ale zależy mi na szybkości by z całego materiału dało się nieraz coś zwolnić i by to wyglądało a nie albo rozmazane albo skakanie klatek.

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Cześć,
HDR-CX160 nie ma opcji filmowania w 720p; uzyskasz 50 klatek na sekundę w trybie Full HD FX - to najwyższa jakość i liczba klatek.
Kąt widzenia... Ciekawe, jaką metodą obliczono go w GoPro; ja użyłem kalkulatora, podając zawartą w specyfikacji kamery minimalną ogniskową i wielkość przetwornika i wyszły mi następujące wartości:
Po przekątnej: 93.7°
W poziomie: 80.95°
W pionie: 65.24°

Różnica - przynajmniej w liczbach - jest duża. Pamiętaj, że do kamery możesz jeszcze dołożyć konwerter szerokokątny, który poszerzy Ci pole widzenia.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
dr.killer
Nowicjusz

co do GoPro to w obudowie dodatkowej jest soczewka szerokokątna i temu tak podobno wychodzi ale już przy 1080p spada kont do 123°

to mam rozumieć ze te wyliczone 80,95° tyczy się kamery hdr-cx160



Z góry dziękuje za pomoc

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Tak, dla CX160 wychodzą takie kąty widzenia jak wypisałem 2 posty wyżej.

Tak z ciekawości, ale i przy okazji, znasz jakieś dobre mocowania kamery do pojazdów?
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
dr.killer
Nowicjusz

To jeszcze zatruje bo tak w instrukcji dziwnie pisze i czy przy tej maksymalnej jakości Full HD FX nagrywa w panoramie 16:9 ?

Z mocowaniem to fakt jest mało dobrego wyboru zwłaszcza w Polsce chyba że się da ponad 2tyś zł za kilku przyssawkową konstrukcję co utrzyma wszystko.

W Polsce nie dostępny, za ok. 70$ Delkin Fat Gecko Dual Suction jak do tej pory nie odpadła jeżdżąc w 800 konnym mustangu przy prędkościach ponad 200km/h nie mówiąc o przeciążeniach większych od odrzutowca.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Zgadza się, proporcje nagrania to 16:9