anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera SONY HDR-CX210E

profile.country.pl_PL.title
lucast1989
Początkujący

Kamera SONY HDR-CX210E

Witam, kupiłem kamerę SONY HDR-CX210E no i mam taki problem po nagraniu filmu i podłączeniu kamery pod TV kablem HDMI obraz jest bardzo rozciągnięty i film jest taki siarczysty mimo, że ustawione jest w opcjach na najwyższą jakość HD. Zdjęcia są również tragiczne rozmazane i rozciągnięte jakby były robione aparatem 0.3 piksela a nie 5.3... I Nie wiem czy to winna kamery czy coś źle ustawiłem ? Film pokazowy działa elegancko na TV.

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Cześć,
W modelu HDR-CX210E mamy do wyboru kilka ustawień jakości filmów i zdjęć, ale też kilka ustawień ich wyświetlania przez HDMI. W pierwsze kolejności upewniłbym się więc, czy wybrana jest najwyższa rozdzielczość HDMI*. Odpowiedzialna za to opcja znajduje się w menu kamery:
Menu -> Konfiguracja -> Połączenia -> Rozdzielczość HDMI

Sugeruję wybranie "1080p/576p" a następnie podłączenie kamery do telewizora. Czy widać jakąś różnicę? Jak filmy i fotografie z kamery prezentują się na ekranie komputera?
Pozdrawiam.

*(Źródło: http://pdf.crse.com/manuals/4416967411/PL/contents/07/07/09/09.html)

profile.country.pl_PL.title
lucast1989
Początkujący

No, więc tak rozdzielczość na TV jest już ok. Ale dalej pozostaje problem z nagrywaniem... ponieważ jest ustawione na najwyższa jakość HD a wg mnie na pewno to nie jest HD bo kamera na tv i na kompie daje dużo gorszy obraz niż na mojej starej kamerze która była na kasety... Obraz w ogole nie jest ostry... porównując go z filmikiem prezentującym tą kamere to niebo a ziemia... nie wiem czy coś z tym obiektywem czy co... obraz jest taki jakbym nagrywal to telefonem a przeciez nazwa tej kamery FullHD mowi samo za siebie jak ten obraz powinien sie prezentowac... powinien byc gladki i wyrazny a nie takie siano... w razie co bede mogl przeslac Ci na email jak wyglada jakosc tego filmu...

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Jeśli mógłbyś wrzucić np. na YouTube przykładowy fragment filmu, ewentualnie zdjęcia, z których jesteś niezadowolony, i umieścić linki na forum, byłoby to bardzo przydatne.

Napisałeś, że nagrania sprawiają wrażenie nieostrych. W tej sytuacji warto sprawdzić, czy mamy ustawioną automatyczną ostrość. Opcja odpowiedzialna za to znajduje się w:
Menu -> Aparat/Mikrofon -> Ręczne nastawy -> Ostrość
Przy wybraniu "Auto" kamera będzie samoistnie regulować płaszczyznę ostrości.

Mam jeszcze jeden pomysł. Można nagrać fragment filmu korzystając z opcji "i.Auto". Włącza się ją przyciskiem w prawym dolnym rogu ekranu dotykowego. W tym trybie wszelkie ustawienia są optymalnie dostosowywane przez kamerę. Porównanie materiału sfilmowanego z obecnymi ustawieniami, a z i.Auto mogłoby sporo wyjaśnić.


Linki:
http://pdf.crse.com/manuals/4416967411/PL/contents/07/03/06/06.html
http://pdf.crse.com/manuals/4416967411/PL/contents/04/02/02/02.html

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Dodam jeszcze, że obecność tzw. "szumu" na nagraniach (bo tak też można zrozumieć określenie "siano"), to naturalne zjawisko występujące w cyfrowym wideo, związane m.in. z wielkością przetwornika oraz wzmocnieniem jasności obrazu. Można w bardzo łatwy sposób "pomóc" naszej kamerze, doświetlając filmowaną scenę aktualnie dostępnym oświetleniem (lampy, żarówki) bądź przy pomocy akcesoriów (lamp nakamerowych). W modelu HDR-CX210E można dodatkowo kontrolować jasność obrazu, korzystając z opcji w Menu -> Aparat/Mikrofon -> Ręczne nastawy -> Ekspozycja. W trybie automatycznym kamera zawsze dąży do optymalnego poziomu jasności. Ograniczając ekspozycję o kreskę albo dwie, nie przyciemnimy znacząco naszego filmu, za to możemy zyskać na jakości podczas filmowania w pomieszczeniach.
Pozdrawiam.