anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka pytań dot. kamery SONY DCR-TRV255E

Koziom
Początkujący

Kilka pytań dot. kamery SONY DCR-TRV255E

Witam.
Kilka tygodni temu dostałem w prezencie kamerę SONY DCR-TRV255E. Jest to moja pierwsza kamera w życiu której będe używał, także sama obsługa niej wymagała ode mnie kilkakrotnego przeczytania instrukcji.

Instrukcja obsługi kamery przeczytana, poradnik o aplikacji komputerowych też. Jednak mam kilka pytań, odpowiedzi nie znajdę w tych książkach.

1. Ta kamera nie obsługuje pamięci MS ani innych nośników. Wszystko co nagrywane nagrywa się na kasecie magnetofonowej. Taka karta ma może z godzine czasu. Czy do tej kamery jest coś w rodzaju kasety wielokrotnego użytku? Coś mi kolega gadał że jest taka mała kasetka i ją się wsadza do kasety matki, całość do kamery. Jednak to jest dla mnie czarna magia. Jeżeli jest taka kaseta to gdzie ją mogę kupić.

2. Nagrywane filmy są na kasecie. Rozumiem, że zdjęcia też i zajmują one jakiś tam czas.

3. Posiadam do kamery ładowarkę do baterii, kabel USB. Z przodu kamery jest wejście, rozumiem że to do telewizora. Pod klapką są trzy wejścia : USB, obok tego jeszcze jedno, a trzecie takie Żółte. Do czego służą te dwa wejścia?

4. Jeżeli chciałbym film z kasety zgrać na komputer, ew. nagrać na płytę jakich programów i jakich urządzeń do tego potrzebuje?

Wydaje mi się, że dosyć prosto opisałem mój problem. Dziękuje za pomoc, Damian.

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Ad. 1) Kamera DCR-TRV255E nagrywa na kasetkach w standardzie Hi8 oraz Digital8, które są mniejsze, ale zbudowane podobnie co kasety VHS. Ilość materiału, jaki można na nie nagrać zależy od wybranego ustawienia jakości (SP lub LP).
Na kasetkach tych można nagrywać wiele razy. Po zapełnieniu wystarczy przewinąć je do początku i kontynuować nagrywanie - film zostanie nadpisany od początku taśmy.

Ad. 2) Fotografie też są zapisywane na kasecie jako sekwencja trwająca 7 sekund. Oprócz nieruchomego zdjęcia jest też w niej zapisywany dźwięk.

Ad. 3) Gniazdo z przodu kamery to S VIDEO OUT, które służy do przesyłania obrazu wysokiej jakości do telewizora lub magnetowidu.
Żółte gniazdo to A/V OUT, służące do przesyłania obrazu i dźwięku. Przewód połączeniowy jest skonstruowany tak, że z jednej strony mamy wtyk A/V, a z drugiej trzy wtyki typu CINCH: żółty, biały i czerwony.
Gniazdo znajdujące się powyżej USB pod klapką to DV OUT, służące m.in. właśnie do zgrywania filmów na komputer.

Ad. 4) Potrzebujesz karty do komputera - kontrolera FireWire wraz z przewodem (zalecany 4 na 4 piny), którą możesz kupić za około 20-30 złotych. Jeśli Twój komputer posiada gniazdo FireWire (może być też podpisane "IEEE 1394"), wystarczy sam przewód. Często w zestawie z taką kartą znajduje się oprogramowanie do przechwytywania materiału.
Zgranie materiału na komputer to 3/4 sukcesu. Wypalenie filmów na płytach to doskonały sposób na archiwizację swoich nagrań.
Jeśli będziesz szukał karty FireWire, zwróć uwagę, czy aby nie jest zbudowana na chipsecie VIA (najczęściej jest niewielka i ma niebieski kolor) - takie karty mogą nie współpracować z kamerą.

Pozdrawiam.

Koziom
Początkujący

No ok. Mniej więcej wiem co i jak. Kabel USB mam, kabel do S VIDEO OUT mam, ten cinch to sobie kupie. Co do tego ostatniego do przesyłania filmów, to go nie mam. Ludzie tutaj na forum pisali że przez USB się czasami nie wysyła, że warto kupić ten drugi kabel do komputera.

Co do tego FireWire, jutro na spokojnie zobacze czy mam takowe wejście, jbc to oczywiścię kupie.

I ostatnie pytanie: Czy lepsza będzie kaseta Hi8 czy Digital8? Chodzi mi o jakosc, cena nie ma znaczenia.

Dzięki za pomoc, odezwe się.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Ten przewód A/V będzie wyglądał tak, jak na tej stronie:
http://www.sony.pl/product/dcc-docking-stations---cables/vmc-20fr

Przesyłanie wideo przez USB jest obarczone niższą jakością i może być niewspierane na nowszych systemach operacyjnych, tak więc najlepszą metodą na zgranie materiału jest właśnie FireWire.

Zarówno na kasecie opisanej jako Hi8, jak i Digital8 Twoja kamera nagra materiał w tej samej jakości. Różnica polega na czasie nagrania. Używając kasety Hi8 w trybie SP (wyższa jakość) nagrasz na niej 2/3 materiału deklarowanego na opakowaniu. Przełączenie kamery w tryb LP (dłuższy czas) umożliwi Ci nagranie pełnego czasu. Tłumacząc to na przykładzie - ładujesz do kamery kasetkę Hi8 60 minut i nagrasz na niej:
- w trybie SP 40 minut;
- w trybie LP 60 minut.
Rzecz jasna, używając kaset Digital8 nie musimy się bawić w przeliczanie.

Pozdrawiam.

Koziom
Początkujący

Witam ponownie. Dzięki za Twoje podpowiedzi. Dużo się już nauczyłem jeżeli chodzi o tą kamerę.

Tak się składa, że posiadam gniazdo Fire Wire. Jest one oznaczone symbolem ,,1394". Wygląda jak na tym zdjęciu:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... niazdo.jpg

Czyli jest 3 pinowe. Rozumiem że mam teraz tylko kupić przewód, który podłączam do jednego z wejść na kamerze.

Czy możesz mi dać link lub namiary na strone do kupienia takiego przewodu, który będzie tani i działał poprawnie? Mam złe wspomnienia jak kupywałem coś sam, z góry dziękuje.

P.S

Jeżeli chodzi o przesyłanie video przez USB, nawet tego nie potrawie zrobić. Używam do tego aplikacji która była dołączona do kamery, aplikacja nazywa się ,,Picture Package Menu".
Za nic nie mogę tego wysłać, albo robię coś źle albo coś jest nie tak.

Koziom
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Koziom, zachęcam Cię do wykonania aktualizacji oprogramowania. Pod poniższym adresem znajdziesz szczegółowe instrukcje, jak zainstalować PMB. Zastępuje on program Picture Package; umożliwia wygodny import nagrań przez FireWire i zarządzanie materiałami na dysku:
http://www.sony.pl/support/pl/product/DCR-TRV255E/downloads/PMB_V5602_PICPAC_IMGMX

Znalezione przez Ciebie przewody A/V i FireWire nie wyglądają na oryginalne, zatem nie mogę zagwarantować, że będą działać poprawnie z Twoją kamerą. Z doświadczenia wiem, że to kwestia szczęścia :)
Pozdrawiam.

Koziom
Początkujący

To ja już wiem wszystko. Aktualizacja oprogramowania zrobiona, cd key z płyty użyty. Dzisiaj lece poszukać kable fire wire 4 na 6 pinów i kabla A/V. Odezwę się za parę dni. Dziękuje za pomoc!

marcopolo37
Początkujący

witam serdecznie,przejdę od razu do sedna-pod xp kamera działała z firewire pod 7 klapa nie widzi kamery,mam starą płytę z kturą aktualizowałem do pmb i co i :c9 dalej nie widzi co robić dalej

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
jaką masz wersję Windows 7 (32 bit, 64 bit)? Druga sprawa, to z jakiej wersji PMB korzystasz?