anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie o kamerę DCR-DVD110E (lub inną DVD)

Przemo-----
Początkujący

Pytanie o kamerę DCR-DVD110E (lub inną DVD)

Czy ta kamera umożliwia bezproblemowy bezpośredni odczyt nagranego
materiału filmowego na odtwarzaczu DVD? Wiem, że niektóre kamery wymagają
zgrania filmu do komputera, przerobienie go, nagranie w innym formacie na
płytę DVD i dopiero wtedy można oglądać na stacjonarnych odtwarzaczach DVD.
Czy aby odtworzyć materiał na DVD konieczne jest nagranie płyty do końca z
finalizacją sesji? (rozumiem, że wówczas nie dogram już nic do wcześniejszej zawartości?)

Przemek

PS: Szukam kamery dla znajomych, którzy nie mają pojęcia o komputerach, itp. i zakup kamery innej niż DVD w ich przypadku nie ma sensu (nie poradzą sobie sami ze zgraniem materiału do komputera, wypaleniem płytki, itp.)

3 ODPOW. 3
Robert
Początkujący

Płytki nagrane na tej kamerze można bez problemu odtworzyć na każdym stacjonarnym odtwarzaczu DVD po finalizacji nośnika (wyjątek stanowią płyty DVD+RW, które można wyciągnąć po kilku minutach nagrania bez finalizacji i odtworzyć w odtwarzaczu a następnie ponownie włożyć do kamery i nagrywać dalej). Po finalizacji nie będzie można już nic nagrać na płytce DVD-R\+R DL; proces finalizacji płyty DVD+\-RW można cofnąć i nagrywać dalej.

Przemo-----
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź. Zamówiłem właśnie tą kamerę dla znajomych - mam nadzieję, że się nie zawiedziemy :)

clorox
Początkujący

Przemo napisał(a):

mam nadzieję, że się nie zawiedziemy :)



Mam tą kamerkę od marca 2008 i jak na zupełnie amatorski sprzęcik do kręcenia dzieciaków na wakacjach może być. Nie bardzo daje sobie radę w pomieszczeniach przy słabszym oświetleniu co objawia się nienaturalnymi skokami obrazu. Druga rzecz która mnie rozczarowała to brak możliwości przegrania filmu z Memory Sticka na płytkę wykorzystując kamerę (opcja dostępna w wyższym modelu). To po co ten zapis hybrid, jak muszę mieć kompa, żeby zrzucić z karty na płytkę. Obsługa przez ekran dotykowy jest prosta, ale nie przy pełnym słońcu - wtedy niewiele widać. No i ostatnia sprawa - "Super Steady Shot" nie jest niestety taki super. Gdybym dziś miał wybierać to wziąłbym Panasonica VDR-D50. Cena i parametry podobne ale Panas ma świetnie działającą stabilizację optyczną (sprawdzałem - obraz "stoi" nawet na max optycznym zoomie x42) no i trochę większą matrycę 1/6" zamiast 1/8" w sony co się przekłada na trochę lepszą jakość przy słabszym oświetleniu.

Jakby ktoś miał pytania przed zakupem to proszę: clorox(at)tlen.pl

pozdrawiam