anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DCR-210E. SD to chyba nie najlepszy wybór....

mario------
Początkujący

Sony DCR-210E. SD to chyba nie najlepszy wybór....

Witam,

długo planowałem zakup kamery. Przed zakupem powstrzymył mnie problem wyboru formatu SD czy HD. Jednak nadeszła chwila kiedy musiałem kupic kamerę i wybór padł na Sony DCR-210E. Flagowy model w kategorii SD. I tu mam bardzo mieszane uczucia. Mam LCD 32'' + DVD. Co do jakości dziwięku czy zrzucania filmu na komputer + edycja + nagrywanie na płytę DVD za pomoca dołaczonego oprogramowania a następnie odtwarzania w stacjonarnym DVD bez zarzutu ale potem obraz na LCD....duże rozczarowanie. Zdaję sobie sprawę, że obraz SD na LCD nie bedzie idealny ale za przeproszeniem programy SD z satelity wygladają o niebo lepiej.
Dlaczego taki długi wstęp i dlaczego założyłem ten temat? Otóż powiedzie, przecież wiedział co kupuje,że SD na LCD to nie to, ale pytanie czemu to zrobiłem....
Otoż wydzwaniałem do n..... sklepów z prośbą o doradę czy SD czy HD i w 100% otrzymywałem taką oto odpowiedź:
...kamera Sony DCR-210E to flagowy model Sony w gamie kamer SD. Otrzyma pan obraz w jakości DVD. Z kamerami HD jest olbrzymi problem z edycją, nagrywaniem na płytę DVD i odtwarzaniem w stacjonarnym DVD. Aby bawić się w kamery HD nalezy mieć doskonały komputer, oprogramowanie za 1000 PLN i odtwarzacz BlueRay. Inaczej nie odtworzy Pan obrazu z kamery HD na LCDi dlatego zdecydowanie polecamy kamery SD szczególnie Sony...
Proszę zatem o informacje od bardziej doswiadczonych kolegów czy rzeczywiście jest aż taki problem z kamerami HD. W jakiej rozdzielczości powinienem otrzymywać obraz z mojej kamery Sony DCR-210E?

1 ODPOWIEDŹ 1
oldguest
Początkujący

Sprzedawca trochę przesadza. Oprogramowanie dodawane do kamer HD umożliwia importowanie z kamer HDD/DVD/MS na dysk twardy komputera kilkoma kliknięciami wypalamy płytę DVD w jakości HD (AVCHD) lub zwykłej jakości DVD (możliwe ze obraz będzie wtedy podobny do tego z SR210 ale możemy ją dać komuś kto nie ma HD). Płytę nagraną w AVCHD odtwarza odtwarzacz Blu-Ray, PS3, komputer ze odpowiednimi sterownikami lub sama kamera podłączona do telewizora (jeśli to kamera DVD lub ma materiał w sobie jeśli to HDD lub MS). Obraz jest dużo lepszy co wynika z rozdzielczości zapisu. Polecam też nowe kamery jak HDR-SR11/12 lub HDR-CX11 ponieważ mają bardzo duży 10MPix przetwornik i bardzo dobrą optyka co daję świetny obraz.