anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DCR-SX33E

oldguest
Początkujący

Sony DCR-SX33E

Witam. jestem nowy na tym forum i chcialbym zeby ktos mi pomogl w ustawieniach mojej kamery. ustawienia standardowe sa jak dla mnie zaslabe. Czy moze ktos mi pomoc ustawic optymalnie moaj kamere . z gory dziekuje

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

thomas318, witamy na forum :)

Najważniejszą opcją, która odpowiada za jakość obrazu, jest bez wątpienia tryb nagrywania. Można go ustawić wchodząc w MENU -> -> (w kategorii ). Zalecane ustawienie to w tym przypadku HQ. Materiał nagrany w tym trybie ma najwyższy bitrate, czyli ilość danych w przeliczeniu na czas nagrania. Co za tym idzie, będziesz mógł nagrać mniej filmu niż w trybach SP czy LP, jednak na pewno się opłaci. W każdej chwili - na przykład, gdy potrzebujesz długiego nagrania, a masz małą kartę pamięci - możesz wrócić do niższych ustawień.

Upewnij się też, czy masz włączoną stabilizację obrazu; zobaczysz to w MENU -> ->

Na pewno zainteresują Cię także - moim zdaniem niedoceniane - tryby tematyczne. Masz do wyboru automatyczne ustawienia pasujące do różnych okoliczności, takich jak zachód słońca, filmowanie na plaży lub na śniegu itp. Znajdziesz je w MENU -> -> - warto o nich pamiętać i stosować.

Jeśli zdarza Ci się filmować w pomieszczeniach, gdzie jest mało światła, albo o zmroku, zaprzyjaźnij się z wbudowaną lampą wideo - podświetlenie pierwszego planu na pewno polepszy jakość obrazu. Obsługuje ją się jednym przyciskiem, umieszczonym z boku obudowy.

Powyższe wskazówki są dość ogólne i mogą się odnosić do każdej sytuacji, w jakiej używasz DCR-SX33E. Może masz pytania dotyczące jakichś konkretnych warunków, w jakich nagrywasz (np. jesteś pilotem myśliwca i potrzebujesz zawsze ostrego obrazu :c20)?

Jeśli będziesz zainteresowany, opowiem Ci jeszcze później o ręcznych ustawieniach filmowania oraz o "sztuce operatorskiej" (no, może to za dużo powiedziane). Pozdrawiam :)

oldguest
Początkujący

Super wyczerpujaco mi odpowiedziales. Narazie wyprobuje te pierwsze wskazowki. Dzieki pozdro

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nie ma za co. Życzę miłej zabawy i zapraszam na forum po więcej porad :thumbsup: