anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony HDR-PJ10E pytanie?

beny112
Nowicjusz

sony HDR-PJ10E pytanie?

:c37 jestem posiadaczem kamery Sony HDR-PJ10E to moja pierwsza kamera więc pytań sporo , ale chodzi mi na razie o trzy rzeczy

1) jak uruchomić opcję slow motion ? :smileyarrow: ( proszę odpowiedzieć jak najprościej się da )

2) czy zoom optyczny i cyfrowy ma jakiś oddzielny suwak ?

3) czy zwykły mikrofon za np 100zł na kabel z mini jackiem :) można podłączyć do tej kamery

przykład : http://allegro.pl/mikrofon-dynamiczny-a ... 16360.html

lub : http://allegro.pl/mikrofon-z-klipem-ste ... 37895.html

za odp serdecznie dziękuję i pozdrawiam

13 ODPOW. 13
beny112
Nowicjusz

dzięki za dop

trochę z innej beczki czy ten kolor materiału czyli ten materiał nadaje się na chromakey

który z tych dwóch jest lepszy ?

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

W zasadzie każdy materiał nadaje się na tło, o ile jest gładki, nieprzezroczysty i w kontrastowym kolorze. Wybrałbym ten pierwszy materiał z następujących powodów:
1) duża szerokość - aż 3 metry umożliwiają ujęcie szerszego planu, nie ma ryzyka, że coś "wypadnie" z tła;
2) jest, przynajmniej według opisu, dedykowany do fotografii oraz matowy;
3) ten drugi materiał ("Stretch") może być bardziej kłopotliwy w użyciu, gdyż jest węższy i bardziej połyskujący.

Warto pamiętać, że odpowiedni materiał to dopiero połowa sukcesu. Decydujące dla jakości kluczowania koloru jest mocne, równomierne oświetlenie tła. Widziałem takie mini-studio z greenscreenem, w którym osiągnięto to już przy pomocy dwóch halogenów.
Pozdrawiam.

beny112
Nowicjusz

dzięki bardzo za pomoc

mam też jeszcze jedno pytanie - czy ta kamera może robić za kamerę internetową np :skype
a jak tak to proszę o szczegółowy opis jak ją podłączyć dzieki

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

W HDR-PJ10E nie ma funkcji streamingu, czyli bezpośredniego przesyłania materiału przez USB, przez co nie można jej wykorzystać w roli kamerki internetowej.

Co prawda teoretycznie można się pokusić o przechwytywanie sygnału np. ze złącza HDMI, jednak dużo łatwiej (i taniej!) będzie zainwestować w tradycyjnego "webcama".