anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HVR-HD1000

profile.country.pl_PL.title
Januszek234
Początkujący

Sony HVR-HD1000

Witam.Jestem "nowy" a już potrzebuję pomocy.
Interesuje mnie kamera Sony HVR-HD1000 a niestety nic nie znajduję na jej temat.
Jeżeli ktoś ma dostęp do instrukcji w pdf lub też jakieś opinie na temat tej kamerki to oczekuję kontaktu.Pozdrawiam uzytkowników forum.

28 ODPOW. 28
boston-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Z tym podziałem nie do końca zgadzam się z Tobą. Dlaczego? Ponieważ istnieje podział na kamery profesjonalne, półprofesjonalne i amatorskie i nie jest to niesprawiedliwe.



Nie ma kamer amatorskich, tak jak nie ma komputerów amatorskich. Ale to kwestia semantyki i nie ma o co oczywiście kopi kruszyć. Podoba mi się określenie kamery domowe, której m.in. użył CS Bielsko w swojej poprzedniej wypowiedzi.

Zimny napisał(a):

Boston, piszesz jakbyś posiadał tą kamerę. Jeśli tak to możesz napisać czym ona Cię zaskoczyła ?


Zaskoczył mnie support sony w postaci licencji na świetny program Sony Vegas Pro który normalnie kosztuje 2500 :c4
Klucz licencyjny dostałem po rejestracji gwarancji.

Zimny napisał(a):

Zastanawiam się nad przeniesiem z xr520 na ten system. Chociaż gabaryty są odstraszające.


Dlaczego chcesz się przenieś na inny system, czego nie ma xr520 a ty potrzebujesz?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

boston napisał(a):

Nie ma kamer amatorskich, tak jak nie ma komputerów amatorskich.



Zdaje sobie z tego sprawę, że nie rzadko można na amatorskim sprzęcie wykonać "profesjonalną" pracę - tu Ameryki nie odkryłeś. Każdy to wie, ale wygląda na to, że nie każdy zdaje sobie sprawę z ograniczeń sprzętowych w stosunku do wymagań sytuacji, uwarunkowań itd. W przypadku komputerów do których odnosiłeś totalnie nie zgadzam się z Tobą. Spróbuj na "domowym" komputerze i systemie typu Home Edition postawić skomplikowany serwer od którego wymaga się niezawodności, albo spróbuj na maszynie o małych możliwościach obliczeniowych, pracować na programie który wymaga ogromnych zasobów do skomplikowanych obliczeń.
Myślę, że jest podobnie z kamerami. Amatorską kamerą nie nakręcisz profesjonalnego filmu dokumentalnego, czy innego materiału o jakości telewizyjnej. Jeśli uważasz inaczej, to proszę udostępnij taki materiał, daj przykład. Nie chodzi mi o sposób kręcenia, reżyserie, pomysł ale o jakość i możliwości płynące z profesjonalnego sprzętu.
Doskonale rozumiem, że nie każdy potrafi obsługiwać nawet amatorskie produkty. Profesjonalista wyciągnie wszystko co można z danego urządzenia, ale samo urządzenie niestety ogranicza go.
Za to amator jeśli potrafi włączyć profesjonalny sprzęt, nie stanie się profesjonalistą. Na profesjonalnym sprzęcie można kręcić amatorskie materiały... To już jest kwestia doświadczenia, inteligencji, wiedzy danego użytkownika.

boston napisał(a):

Zaskoczył mnie support sony w postaci licencji na świetny program Sony Vegas Pro który normalnie kosztuje 2500 :c4
Klucz licencyjny dostałem po rejestracji gwarancji.



To jest bardzo miła niespodzianka. Licencja jest do użytku domowego, czy komercjalnego?

boston napisał(a):

Dlaczego chcesz się przenieś na inny system, czego nie ma xr520 a ty potrzebujesz?



Zastanawiałem się nad przejściem na inny system, ale CS Bielsko swoją wypowiedzią sprawił, że poczytałem więcej na temat tamtego systemu i nie decyduję się.

oldguest
Początkujący

Nie roztrząsał bym tego tak bardzo. Sony po prostu ma katalog sprzętu profesjonalnego (w większość złącza XLR, zintegrowane miksery dźwięku, DVCAM, 2 lata prime support itd) i kategorię sprzętu domowego (brak złączy XLR na rzecz popularnych jack-ów, brak mikserów albo sterowane z menu, brak DVCAM, gwarancja standardowa z możliwością przedłużenia na zasadach GE). To mniej więcej różnice. Można też dać parę ciekawostek np. HVR-V1 to to samo z HDR-FX7 jeśli chodzi o jakość HDV ale brak rzeczy typu XLR, miksera, DVCAM, gwarancja standardowa. Nie licząc dźwięku można nagrać dokładnie taki sam materiał jedna jak i drugą kamerą a niby sprzęt profesjonalny a FX7 domowy. Ciekawostek jest więcej a co do przykładu kiedy sprzęt domowy nakręci lepiej już został podany HDR-XR520 czy HDR-FX1000 nakręci moim zdaniem lepszy materiał jak HVR-HD1000. Ale ergonomia pracy już nie ta.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

CS Bielsko bardzo rozsądnie napisałeś i sporo moich wątpliwości rozwiałeś. Teraz na pewno nie zmienię systemu (już się do tego przekonałem), zaczynam bardziej wgłębiać się w system który posiadam.

adamop35
Początkujący

witam
co do kamery hvr hd1000p bo takową posiadam to powiem tak. Nagrywa obraz w miarę dobrze mam tu na myśli nagrywanie na dworze w dzień, co do kręcenia nią na weselach bo do tego mi służy w firmie to jeśli zespół nie puszcza świateł kolorowych to jest ok później autofokus potrafi wariować, na chwile traci ostrość, to samo dzieje się jeśli chodzi o dźwięk nagrywany z mikrofonu który jest w komplecie, chodzi mi tu o przypadek jak wokalista 1 zespołu podkręci na wzmacniaczu i zrobi przester dźwięku a jedziesz na automacie, a nawet po przełączeniu na manualne ustawienia też jest później trochę problem z dźwiękiem z od szumieniem przy montażu. Co do baterii to oryginalna wytrzymuje około 3 godzin nie więcej, chyba że damy większą np 960 lub 970 to faktycznie potrafi wytrzymać do 10 godzin pod warunkiem, że nie masz zleceń w upał lub w mroźny grudzień po świętach. Ta kamera potrzebuje dobrej lampy nakamerowej gdyż oferowane przez nie które sklepy 20 watt np Sonego nie bardzo zdaje rezultat wychodzą tzw szumy na dalszych odległościach niż 1 plan. To na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć o tej kamerze, i jeszcze jedno przy tej kamerze nie wykonywać szybkich ruchów bo gubi ostrość. Po za tymi mankamentami jakie zauważyłem można nią pracować.

KubaKajt
Początkujący

Hej wesele hej wesele rzekło by się, idealna dla "kamerzysty"

profile.country.en_PL.title
paragraph22
Początkujący

Powiem tak...pracuję na xdcam pdw-330 i 700, ale zdarza mi się korzystać z np. Z1.
Kamery profesjonalne różnią się od tych amatorskich ilością opcji (ustawień i/lub standartów) które można w kamerze zmienić dostosowując się do różnych sytuacji. Np. możliwość głębokiej korekcji gammy, temperatury, standardu zapisu dźwięku i kompresji obrazu itd itd. Im więcej możliwości tym lepiej. Ja często potrzebuję np. jeden clean feed SDI, jeden SDI z timekodem i np podgląd SD.
Kolejna rzecz to dostępne akcesoria np. follow focus, przyzwoite kompendium, nawet dodatkowe płytki pozwalające robić w kamerze hardware upgrade etc.
I rzecz wydaje się najistotniejsza optyka! Zwróćcie uwagę, że do kamer (pół)profesjonalnych są dostępne zupełnie inne obiektywy. Jak ktoś ma problem z oceną różnić między nimi to wystarczy zerknąć na cenę :c20

Matryca może być podobna lub inna ma to oczywiście znaczenie ale optyka + możliwość precyzyjnej kalibracji kamery to podstawa.

Poza tym zapis HD w amatorskich i profesjonalnych kamerach to nadal HD (1920x1080) , różnica pojawia się po pierwsze w kompresji (np.4.2.2 , 4.4.2 etc) po drugie w wyborze interlaced czy progressive.

Pozdrawiam

profile.country.en_PL.title
paragraph22
Początkujący

Natomiast szumy i problemy z dźwiękiem mamy tak samo jak i amatorzy. Czasem też brakuje światła w szczególności w HD...kamery HD mają zdecydowanie niższą czułość niż SD. Potrzebują więcej światła. Nie raz na transmisji pracowaliśmy na podbiciach +3 a w skrajnych przypadkach +6 dB. Nie ma siły, żeby nie szumiało jak jest niski poziom światła. Taką sytuację ratuje jedynie późniejsza postprodukcja.

Co do dźwięku, ja przeważnie pracuję z dźwiękowcem, który ma mikser przy sobie i wpina się XLR w kamerę (przewodowo czy bezprzewodowo) bierzemy sumę z miksera np. przy koncertach i pozostałe mikrofony np. do wywiadów czy rozmów. Jednak jak na sumie realizator przewali to i tak zanim zdąży zareagować dźwiękowiec to się nagra "z brudem" no chyba, że ma jakiś wyjątkowo wydajny limiter :|

Pozdrawiam

profile.country.GB.title
MKmagic
Nowicjusz

adamop35 -> lampa nakamerowa służy tylko i wyłącznie do doświetlenia pierwszego planu i niczego więcej. Jeśli chcesz mieć światło wypełniające, to musisz targać ze sobą światełka, porozstawiać je po sali i liczyć na to, że Cię uczestnicy imprezy nie zjedzą (przeważnie tego nie robią, ale zdarzają się niechlubne wyjątki).

Co do dźwięku - jak zespół coś przewali, to NIC Cię nie uratuje. Dźwięk przesterowany u źródła pozostaje przesterowany już na zawsze. Są narzędzia (audio restoration np. w Sound Forge), którymi można ratować nagranie, ale to już przypomina usuwanie szumu z video - będzie źle, tylko trochę przyjemniej.

Co do ostrości - nie licz na to, że automatyka w jakiejkolwiek kamerze utrzyma stabilnie ostrość na tłumie ludzi i to przy zmiennym, słabym oświetleniu. Proponuję popróbować z manualną ostrością. W takich sytuacjach, jak twoja ustawiłbym na stałe odległość od pierwszego rzędu ludzi (pewnie gdzieś 0,75 - 1,2m) i filmował z taką wartością na stałe całe ujęcie. Jeśli ktoś delikatnie "wyjdzie z ostrości" problemu nie ma - automat też by go nie wyostrzył, a "szukanie" ostrości automatu jest jeszcze bardziej drażniące, niż delikatna (ale stała) nieostrość przez moment. Zwłaszcza, że jeśli filmujesz tłum, zawsze znajdzie się ktoś, kto na ten zakres ostrości się załapie. Statystycznie nie możliwe, żeby było inaczej. Oczywiście wartość ustaw w zależności od wielkości sali.