anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wada fabryczna? A może ten typ tak ma?

profile.country.PL.title
RobertP-1970
Poszukiwacz

Wada fabryczna? A może ten typ tak ma?

Witam.

Od 2009 roku jestem szczęśliwym posiadaczem kamery HDR-500VE. Mam ją od nowości. Zauważyłem, że po zdjęciu protectora (zalecanego przez producenta) z kamery w celu zrobienia zdjęcia z lampą błyskową, mała ruchoma "dźwigienka" nie odsuwa się za każdym razem do pierwotnej pozycji co skutkuje, że kamera zachowuje się tak jakby osłona była zamontowana. Skutek - lampa często nie jest uruchamiana podczas robienia zdjęcia w słabym świetle. Wszystkie ustawienia są dokonane w prawidłowy sposób.

Moje pytanie - czym to może być spowodowane - wakacyjnym upałem, ponad 40 stopni Celcjusza (kamera była na słońcu tylko podczas krótkich ujęć) czy tym, że protector jest założony praktycznie cały czas? Czy mieliście podobną sytuację i jak z niej wybrnęliście? Zostaje tylko serwis?

Pozdrawiam.
Robert

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Zrób zdjęcie o co chodzi to zerknę.

profile.country.PL.title
RobertP-1970
Poszukiwacz

Witaj.

Chodzi mi o tą zaznaczoną część . Nie zawsze wysuwa się samoczynnie po zdjęciu np. obiektywu co bezpośrednio przekłada się na zrobienie zdjęcia bez flesza. Jesli zechciałbyś zerknąć byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Witaj! :c37

Powodem takiego zachowania się kamery mogą być na przykład drobinki piasku, które blokują wysunięcie się blokady flasha.

Sugeruję udać się z kamerą do najbliższego serwisu, gdzie specjalista dokona rozpoznania i zaproponuje rozwiązanie problemu. To wg mnie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Paweł
profile.country.PL.title
RobertP-1970
Poszukiwacz

Witaj :c37

Dziękuję za podpowiedź. Bardzo możliwe, że jest to wina ziarenka piasku. Ale z drugiej strony na kamerze praktycznie non stop zamontowany jest filtr. O kamerę dbam bardzo. Udam się jednak do serwisu.

Pozdrawiam serdecznie.

Robert