anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zgrywanie materiału na płytę DVD w formacie HDV

ocean_wro
Początkujący

Zgrywanie materiału na płytę DVD w formacie HDV

Witam

Mam Sony HDR-HC5E

Podobno mogę wypalać płyty DVD z około godzinnym materiałem w HD z tej kamery.

W jakim formacie to się nagra, czyli jaki odtwarzacz Blueray mi to odtworzy ?

Słyszałem o AVCHD, ale to chyba dotyczy kamer z HDD,a moja generalnie jest na kasetki.

Może i głupie pytania, ale proszę o pomoc :-)

Mam zamiar kupić BD i muszę być pewien, że odtworzy mi z DVD moje filmy po edycji w jakimś programie. Próbowałem bawić się Sony Vegas 9c i zrobiłem 3 minutowy film w formacie 480p (co to jest?), który zajął około 100MB

pozdrawiam

Paweł

14 ODPOW. 14
ocean_wro
Początkujący

Witam

Porobiłem trochę prób tak jak mi kolega poradził i tak:

Materiał nagrany na DVD w formacie 1440x1080x50i w miarę fajnie chodzi na Bluray-u i nawet na sporym LCD (52") widać że to HD. Obraz nie jest żyleta bo widać delikatną mgiełkę, ziarenka, ale jest płynny.

Nie udało mi się zrobienie próby kilku formatów wyjściowych. Nie wiem co robiłem źle. Najpierw próbkę materiału zrenderowałem do kilku postaci i w formie plików nagrałem na DVD - żaden BD tego nie czyta. Doszedłem do wniosku,że tylko opcja wypalania dysku bluray na dvd wraz z renderowaniem tworzy dysk widoczny przez odtwarzacze jako bluray.

Jak w takim razie wypalić format HDV1080i skoro nie ma go na liście opcji do wypalania płyty bluray w SonyVegas. Jest tylko na liscie opcji renderowania, ale tak przetworzony plik skopiowany na dvd jest niewidoczny dla odtwarzacza. Najpierw zgłasza jako dysk z danym, a później zero odzewu.

Chodzi mi żeby spróbować po edycji wrzucić na dvd materiał taki jaki pobrałem z kamery, czyli HDV1080i. Dodam, że materiał 1440x1080x50i cały wlazł na płyte, tzn około godziny. Tak jak kolega Boston radził chętnie palnął bym na płytkę powiedzmy 25minut HDV bo pewnie będę miał jeszcze lepszy obraz, ale ....jak to zrobić.

Niby renderowanie nie jest chyba potrzebne, bo nie chcę zmieniać formatu, ale jak zmusić Sony Vegas do wytworzenia dysku z materiałem hdv widocznym dla odtwarzaczy BD ?

Próbowałem jeszcze wypalić płytkę w formacie bluray 1920x1080x50i, oczywiście mniej wchodzi, odtwarzacz czyta, ale strasznie rwie, każdy ruch kamerą na nagraniu zrywa obraz itd. Chyba takie sztuczne upscalowanie nie udaje się.

Proszę o radę i pozdrawiam

Paweł

boston-----
Początkujący

Testowałeś takie ustawienia? U mnie (PS3) wszystko bez problemu - widzi pliki a obraz ok.ustawienia.jpg

Dużo możliwości rozważamy ale może najłatwiej byłoby wykorzystać program PMB (czy choćby inny do nagrywania płyt) i po prostu wypalić pliki oryginalne z kamery na DVD. PS3 to czyta więc pewnie i większość BD również.

ocean_wro
Początkujący

Hej

Dzięki za kolejne rady :-)

Z tego co widzę to ten program dołączony do kamery PMB owszem robi, ale płytę DVD w jakości SD, czyli takiej jak mają poprostu DVD,no chyba, że mam starą wersję programu bo kamerę zakupiłem już kilka lat temu. Mogę wypalić płytkę z ładnym menu, ale wszystko w SD, a to mnie nie zadowala.

Co do rady wypaliłem DVD w standardzie BD w formacie 1440x1080x50i z 25 Mbs przepływnością i.......obraz jeśli chodzi o rozdzielczość żyleta, piękny, ale każdy ruch kamery w nagraniu powoduje straszne zakłócenia i krzaczenie. Już tracę możliwości, póki co najlepiej wychodziło 1440x1080x50i 8Mbs, ale obraz miał lekkie zakłócenia i generalnie na całości lekkie ziarno (a może śnieżenie).

Nie mam jeszcze jak spróbować oryginalnego formatu, DB go nie widzi. Nagrałem na Pendriva kilka wersji (oryginalne pliki po ściągnięciu z kamery programem SV, a także zrenderowany materiał do postaci HDV1080i. Kurcze, odtwarzacz nie widzi tego,przynajmniej z Pendriva, ale jak nie widzi z niego to i z płyty nie zobaczy.

Pytania:

1. Czy jest nowsza wersja PMB, którą można wypalać na DVD pliki w oryginale, a nie SD ?
2. Czy jest sposób na wypalenie za pomocą SV płytki w standardzie BD, ale z oryginalnymi plikami HDV (wiem wejdzie ich mało,ale niech tam...) ?
3. A może muszę zmienić program ?
4. Czemu krzaczy u mnie zaproponowany przez Ciebie format (odtwarzacz do dupy, czy jak) Zakupiłem LG BD-370 bo miał wszystko czytać :-)

pozdrawiam kolegę Bostona :-)

Paweł

ocean_wro
Początkujący

Witam

No jestem po jeszcze jednej próbie.....udanej, ale mam pytania :-)

Wypaliłem materiał na DVD w standardzie BD o parametrach 1440x1080x50i 15 Mbs. Aby uzyskać taką przepływność musiałem wybrać w opcji wypalania płyty na górze Sony, a nie MainConcept. Obraz jest bardzo dobry, nie krzaczy, nie ma już ziarna jak to było przy 8Mbs, a materiał z kasetki (około 50min) zajmuje około 6,5 GB. Pytanie brzmi, czy mogę to wypalić na dwuwarstwowej DVD-R DL i czy taką płytę łyknie odtwarzacz Bluray ?

No i pozostaje pytanie jak wypalić HDV oryginalne, bo mi się nie udaje.

Generalnie jestem już bardzo blisko ideału w jakim mogę się poruszać, myślę, że to będzie w miarę prosty i tani system archiwizowania materiału HDV na DVD.

Mam anglojęzyczną wersję Sony Vegas 9 PRO. W miarę się orientuję w podstawach, ale tam jest tyle opcji, że zapytam, czy jest do tego spolszczenie, albo przynajmniej instrukcja w naszym języku ???


pozdrawiam

Paweł

boston-----
Początkujący

Kilka screenów co do PMB (jeśli masz starą wersję możesz ja zaktualizować, ale nawet na starszych byłych chyba takie opcje)

1. Zaznaczasz pliki i wybierasz data disc creation z menu górnego
pmb1.jpg
2. Wpisujesz nazwę, wybierasz settings... (możesz wybrać rendering do wmv lub zostawić oryginalne pliki)
pmb2.jpg
i wypalasz pliki.
Jako archiwizator świetne a i na wielu BD odpalisz (mój PS3 czyta wszystko :)) Lepiej oryginalne pliki niż wmv, ale jeśli masz jakieś płyty na stanie (albo RW) to zobacz zarówno jeden format (wmv) jak i oryginalny. Ewentualnie przeczytaj w instrukcji do swojego BD czy czyta format mpeg-2. Co do dwuwarstowej płyty DVD to polecam przeczytać instrukcję do swojego modelu. BD mają zgodność wsteczną i teoretyczie powinien dać radę...

zrenderowany materiał do postaci HDV1080i. Kurcze, odtwarzacz nie widzi tego,przynajmniej z Pendriva, ale jak nie widzi z niego to i z płyty nie zobaczy.


Niekoniecznie, mi PS3 widzi filmy na płytach a nie widzi na pendrive

Ps wiele współczesnych telewizorów czyta filmy w oryginalnym formacie HDV z pendriva (usb).


Vegas nie ma polskiej wersji, wersja PRO, której używasz jest programem najwyższej półki (jak premiere adobiego, final cut na maca) i żeby poznać je w pełni musisz spędzić wiele godzin ćwicząc. Jeśli już, to polecam Ci na początek Vegas Movie (też anglojęzyczny) lub Pinnacle 14 (wersja polska).Świetne programy dla osób z ambicjami rozpoczynających przygodę z wideofilmowaniem. Zresztą na tych programach możesz zrobić nawet profesjonalny film.