anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Deviacje...

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Deviacje...

Porządki

869 ODPOW. 869
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie lubię hdrów http://klubkm.pl/forum/images/smilies/tongue.gif

14tka byłaby dla mnie okej, ale za dużo jest u góry (bardziej panoramiczny kadr - i jest gites)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Mnie akurat te trzy później zamieszczone "Parki" jakoś nie podeszły - coś mi w nich przeszkadza, więc nie będę się kłócił o panoramę - chociaż pewnie dodałaby uroku zdjęciu...


Zawieszę coś starego - fotografia wykonana Minoltą Z3 w Niderlandach.

Ustawienia odczytane z exifa:
ISO 50
F48.5mm
f/4.5
t1/200s

Ciekawie wyszły szumy na tym zdjęciu w moim odczuciu - na pewno są one spowodowane jakością optyki zastosowanej w Z3. Jakie by nie wychodziły zdjęcia - ciągle jeszcze strzelam tą Minoltą. Sprawia mi to dużo przyjemności tym bardziej, że gro ludzi się nie spodziewa po takim małym czymś takich możliwości...

witmann
Początkujący

O HDRach się nie wypowiem, bo za tą techniką nie przepadam, chociaż niektóre z nich są nawet ciekawe ;)

Natomiast ostatnie zdjęcie jest piękne! Świetnie to uchwyciłeś.
Mógłbyś też spróbować poczekać jeszcze kilka minut, żeby trawa bardziej się zazłociła od słońca, wtedy byłoby w ogóle rewelacyjnie :)

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Witam :D
Podobnie jak witmann zdjecie Mi sie podoba ;) czy mogłbys poczekac troche z jego zrobieniem? no nie wiem kazdemu sie podoba co innego dla jednego to zdjecie bedzie super a dla drugiego do poprawki, chociaz z drugiej strony... pozdrawiam i poczekam na inne :D

witmann
Początkujący

Nie mówię, że to zdjęcie jest do poprawki ;) Jest dobre takie, jakie jest. Wysnułem jedynie przypuszczenie, że mogłoby być jeszcze lepsze, gdyby słońce mocniej podbarwiło trawę. Z drugiej strony istniało ryzyko, że koniki wyjdą z kadru ;)

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

witmann napisał(a):

Nie mówię, że to zdjęcie jest do poprawki ;) Jest dobre takie, jakie jest. Wysnułem jedynie przypuszczenie, że mogłoby być jeszcze lepsze, gdyby słońce mocniej podbarwiło trawę. Z drugiej strony istniało ryzyko, że koniki wyjdą z kadru ;)




Wiem moze zle to ujełam :smileyredface: (sorki)
Tez jestem ciekawa jakby wyszła focka z twoimi radami :D

rrozyc
Początkujący

Parki rewelacyjne, ostatnia fotka swietna.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

16 - super kadr :) dobrze uchwycone ;)

Pozdrawia Starosta :grin:
kasia25-----
Początkujący

nie znam sie zupelnie ta takim rodzaju zdiec HDRach jedynie moge powiedziec jakie wywarly na mnie wrazenie, a wywarly ogromne, watpie ze kiedykolwiek zrobie takie zdiecie, sa rewelacjne, bajkowe,wybacz kobieca przesada w opisie wrazen:oops: ale strasznie mi sie podobaja.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Każdy może robić tego typu zdjęcia - chodzi tylko o to, żeby próbować.
Myślę, że w omawianym typie zdjęć bardzo ważną - jeżeli nie najważniejszą rolę pełni wszystko to, co zmieści się w kadrze. Światło - lub jego brak i tak nadrobimy innymi wartościami ekspozycji. Lubię też - mimo, że to szeroki zakres tonalny, który powinien teoretycznie pokazywać wszystko to, co zakryte cieniami - właśnie pozostawić to w cieniu. Wtedy ciekawe barwy grają ze światłocieniem.
Tak czy inaczej hdr to nie jest moja ulubiona technika, ale teraz z racji zimy i specyficznego światła postanowiłem się trochę bardziej tym pobawić - efekty widać...