anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KarolG - Jesień

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

KarolG - Jesień

Witam wszystkich użytkowników forum :). Przez jakiś czas tu zaglądałem i szwendałem się przeglądając jedynie tematy. Dziś doszedłem jednak do wniosku, że fajnie byłoby również coś pokazać i przede wszystkim czegoś się nauczyć. Tak więc mam nadzieję na dużą ilość konstruktywnej krytyki :). Pozdrawiam serdecznie

232 ODPOW. 232
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Pierwsze próby portretu.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

95 - jak dla mnie brakuje tu pomysłu albo inaczej: brakuje większych krągłości/większej "fali"
96 - brakuje mi kontrastu. Dobrze by bylo, by konary drzew były po prostu czarne. Niemniej jednak podoba mi się kompozycja (jeszcze gdyby te linie na dole, na polu tak nie raziły, to byłoby cud malina)
97 - konwersja słaba, a i sam pomysł nie jest jakiś porywczy
98 - nie podoba mi się to spojrzenie na zaśnieżoną ławkę. Śmietnik zbędny. Mogłeś kadrować na wprost i uciąć prawą stronę ławki. U mnie troszkę za ciemno
99 - ok, ale nie jest jakieś wybitne
100 - szkoda, że taki chaos w tle. Wiem, że nie Ty wybierasz gałązkę, ale wiedz, że należy zwracać uwagę na to co w GO, ale też i na to co poza nią.
101 - wiem gdzie to :nauseated_face: Takie ścieżki lepiej fotografować na jak najdłuższej ogniskowej
102 - kłócił się nie będę, ale mam wrażenie, że jest krzywe :c18 Fajne kopułki, dobre światełko Ci się trafiło.
103 - jak dla mnie za duży chaos
104 - ciekawa konwersja. Wygląda jak z analoga.
105 - tu jeszcze bardziej na konwersja pasuje.Coś mi się tu podoba. Chyba jako taki klimat. Szkoda, że samochody wchodzą w tło, ale...
106 - mega! Fajnie wypatrzone :c4 Troszkę zazdroszczę złapanego momentu.
107 - szkoda uciętej ręki. Nie podoba mi się konwersja
108 - brakuje mi jakiegoś nawiązania. Wiesz. Gdzieś by się przydała "bieda". Często tak mam, że jest motyw, ale brakuje elementu, który idealnie by nawiązywał. Czasami poluję na ten element (i stoję, i stoję, i stoję aż się trafi), a czasami muszę się obejść smakiem. Takie jest życie uliczne.
109 - nie podoba mi się obróbka, sam kadr nie przemawia do mnie. Brakuje jakiegoś jasnego przekazu
110 - kompletnie nie podoba mi się obróbka, na dodatek spory przepał na czole i nosie. Jeszcze ta biała plama nad głową. Jednym słowem: NIE :c9 !

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Dzięki kris :), na 110 chciałem uzyskać efekt podobny do zdjęć Andrzeja Dragana, ale chyba przesadziłem ... Cieszę się, że niektóre zdjęcia się podobają to mnie motywuje :).

Tommygun------
Początkujący

Z przyjemnością obejrzałem cały album. Sporo ciekawych kadrów, sporo też takich bardziej pospolitych ale ładnie wykorzystujesz możliwości szkiełek.
Czy pamiętasz jakim szkiełkiem zrobiłeś fotki 1, 2, 12 i 91?

Generalnie to masz tendencję, którą powinieneś trzymać mocniej na wodzy, mianowicie przekolorowujesz sporo zdjęć, którym to bardziej szkodzi niż przeszkadza, szczególnie te z widocznym niebem.

Fajnie poszukujesz kadrów, lubię takie podejście. :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Tommygun dzięki :), fajnie jest usłyszeć, że zdjęcia się podobają ale przedemną jeszcze dłuuuuuuuuga droga, muszę się więcej uczyć, robić jeszcze więcej. Co do zdjęć to 1,2 i 12 zostały zrobione Pentaconem 135mm f/2,8. Zdjęcie 91 Helios- 44M 58mm f/2+ pierścienie pośrednie.

Tommygun------
Początkujący

Zdrowe podejście. :c4 Ważne, aby nie uznać, że już wszystko się potrafi, w takiej sytuacji przestałoby mnie to chyba bawić.

Dzięki za informację o szkiełkach, cały czas zastanawiam się nad jakąś 135-ką do nexa ale na razie muszę poznać obecne szkiełka i może później kupię. :c37

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Trochę refleksyjnie.

Tommygun------
Początkujący

Wiem, że chciałeś złapać słupki ale lepiej by było chyba dać szerzej i więcej przestrzeni przed modelem. Fota może być odebrana na wielu płaszczyznach.

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Dzięki Tommygun za odwiedziny i komentarz :). Rzeczywiście straszny ścisk panuje na zdjęciu zdecydowanie masz rację z większą ilością miejsca na dole ... :) Teraz wrzucę coś starszego z nadzieją, że niedługo zrobi się zielono :).

Tommygun------
Początkujący

Sielskie.


Pierwsze, ten płot daje nawet ciekawy efekt w sensie doboru przeciwstawnych barw i jest po skosie, jest więc artyzm pejzażowy. :D
Drugie - filtr kompensacyjny połówkowy szary. Najlepiej najmniej wygodny ale z największymi możliwościami - cokin. Do tego domknąłbym przysłonę, miałeś warunki.
Trzecie, pion i poziom, chałupa może być tez nieco krzywa, ma takie prawo ale mocno leci. Przy takich fotkach staram się znaleźć najważniejszą linię, najbardziej wpływająca na fotkę i prostuję pod nią zdjęcie. Moim zdaniem też przeostrzyłeś i jednak za dużo saturacji.

Po takich fotach mam apetyt na wiosnę. 8-)