anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KarolG - Jesień

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

KarolG - Jesień

Witam wszystkich użytkowników forum :). Przez jakiś czas tu zaglądałem i szwendałem się przeglądając jedynie tematy. Dziś doszedłem jednak do wniosku, że fajnie byłoby również coś pokazać i przede wszystkim czegoś się nauczyć. Tak więc mam nadzieję na dużą ilość konstruktywnej krytyki :). Pozdrawiam serdecznie

232 ODPOW. 232
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

, ja mam nd4 połówkowy i niemal go na słonecznych zdjęciach nie widać , ale pomaga w nakładaniu filtra na kompie,
pewnie by trochę pomógł na ciemnych zachodach słońca

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Wydaje mi się, że zawsze można połączyć dwa filtry połówkowe, wtedy pozwoli to znacznie wydłużyć ekspozycję :) . Na początek przydałoby się kupić ND 4 i 8 z twardym przejściem i ND 4 i 8 z miękkim przejściem, jak wam się wydaje?

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

wydaje mi się że 2 x nd 4 z miękkim daje najwięcej możliwości , można jeden w góre , 2 w górę,lub jeden w górę ,drugi w dół :c18

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Uważacie, że tańsze zamienniki mocno pogorszą jakość zdjęcia? Czy spokojnie można zainwestować np. w taki filtr?

http://allegro.pl/filtr-polowkowy-szary-do-cokin-p-121m-p121m-lodz-i2258735821.html

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

ja troche zielony w tym temacie jeszcze jestem ,
ale wydaje mi się czy Cokin -y są plastikowe ?,

wole szklane filtry na obiektywie zwłaszcza że bardzo łatwo i szybko można je poprzestawiać ,wyczyścić i jeszcze tulipan wchodzi na bagnet ,

dodam że filtry na razie stosuję tylko na sigmie 17-70,72mm,

szukam przejściówki 55/72 , żeby mi podeszło do 50/17 i 24/2,8

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Filtr już kupiłem to ten http://www.photo4b.pl/index.php?p226,p121m-filtr-polowkowy-szary-nd4-medium-cokin-p-121m :). Na razie go testuję, tymczasem coś świeżego. Ten ptak to chyba pyrkoz dwuczuby, ale głowy sobie nie dam urwać.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37

112 - odciąga uwagę płotek, a z drugiej strony bez niego to nie byłoby to samo zdjęcie
113 - szkoda przepalonego nieba. Ja bym RAWa wywołał dwa razy (i połączył górę z dołem) lub nałożyłbym w LR (lub innym jeśli ma) gradację z ujemną ekspozycją.
114 - dla mnie za duży chaos
115 - ja bym użył dłuższej ogniskowej, co spłaszczyłoby plany
116 jak wyżej
120 - chyba wolałbym w BW bo kolor odciąga uwagę
121 - jw. + szkoda hasioka
122 - przyjemny kadr, ciepłe kolorki
123 - zdecydowanie nie podoba mi się, jest jakoś tak "Szaro/Ponuro"
124 - tu też zatroszczyłbym się o spłaszczenie planów
126 - zdecydowanie najlepsze z drzewkowej serii
127 - szkoda tych badylków, ale nie miałeś na to wpływu. Fajnie wypatrzone :thumbsup:
128 - tutaj boli wyjście z GO tych po lewej
129- ładne, kolorowe, lubię wiosnę :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
martha.
Użytkownik

127-zgadza się, to perkoz dwuczuby. Fantastyczny choć może pokusiłabym się o kwadrat.
kwiatki przyjemne, śliczne wiosenne kolorki lubię bardzo :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

kris i martha dziękuje za odwiedziny :) . Zdjęcie z dzisiaj, wschód słońca nad Sosnowcem. Zdjęcie robiłem z filtrem połówkowym szarym Cokin. nd4-0.6

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Od czasu kiedy kupiłem filtr połówkowy szary cały czas gdzieś chodzę w teren i szukam tematów :). Znów kolejna porcja stawów w Sosnowcu.