anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KarolG - Jesień

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

KarolG - Jesień

Witam wszystkich użytkowników forum :). Przez jakiś czas tu zaglądałem i szwendałem się przeglądając jedynie tematy. Dziś doszedłem jednak do wniosku, że fajnie byłoby również coś pokazać i przede wszystkim czegoś się nauczyć. Tak więc mam nadzieję na dużą ilość konstruktywnej krytyki :). Pozdrawiam serdecznie

232 ODPOW. 232
profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

122 :thumbsup: .

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Duuuzo lepiej niz poprzednie Karol :thumbsup:
122 kapitalna!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

121 :thumbsup: Kapitalne!

Ze wschodowych 122 :c4

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

krzys1977, masthere, monty, Tadeusz dziękuje za odwiedziny :). Mam nadzieję, że te zdjęcia powoli zaczynają mieć ręce i nogi. Tymczasem kolejne zdjęcie pełne dramatyzmu. Dzień w którym pękło niebo.

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

122 i 123 :thumbsup:
ostatnia wrzutka ciut za ciemna, poza tym 124 :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

123 - :D :thumbsup:

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
Tommygun------
Początkujący

121 świetnie zbudowane i wypatrzone, dobrze współgra. Nie przepadam za tematem żebraków/żuli/śpiących na ulicy ale tutaj z kolorowym napisem to wyjątkowo współgra.

Co do ostatnich landszaftów - czy używasz statywu? Generalnie za ciemno, kup też filtr połówkowy, może system cokin, wydłuż czas ekspozycji.

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Tommygun, Bertone, joo dziękuje za odwiedziny :) .

Tommygun napisał(a):

Co do ostatnich landszaftów - czy używasz statywu? Generalnie za ciemno, kup też filtr połówkowy, może system cokin, wydłuż czas ekspozycji.



Tak używam statywu :) , mam już zakupiony, holder cokina brakuje tylko filtrów połówkowych :) , które mam nadzieję zakupię niebawem, zastanawiam się tylko nad tym, które filtry połówkowe szare kupić? Co na początek? Ostatnio zastanawiam się tez nad tym, czy jest sens inwestowania w filtry połówkowe skoro można nałożyć filtr cyfrowy ... Wydaje mi się, że sens jednak jest, ale zdania są tu podzielone :smileyrolleyes: .

Tommygun------
Początkujący

A oprócz holdera adapter też masz? :c34

Filtry szare, w tym połówkowe oraz polaryzacyjne - to jedyne, które warto kupić. Jak masz zbyt dużą rozpiętość tonalną sceny, to co da nałożenie w postprocesie gradientu na przepalone niebo i to tak, że nie jesteś w stanie wydobyć szczegółów? Nic.
filtry kolorowe to już inna bajka, w cyfrze lepiej w ogóle ich nie używać i zrobić to w postprocesie z pełną kontrola efektu. a nuż jeszcze stwierdzisz, że lepiej by było bez filtra, to go nie nakładasz.

Co do cokina, używałem na razie tylko testowo, dzieci nie pozwalają na foto-wyjścia, o wyjazdach nie mówiąc ale z tego, co stwierdziłem, to nie ma co zaprzątać sobie głowy słabymi, lepsze są mocniejsze, o łagodnej gradacji i dobrze mieć więcej niż jeden.

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Tak mam adapter :), filtr polaryzacyjny również, w takim bądź razie pozostaje zakupienie filtrów połówkowych szarych.