anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Quartz - Portret

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Quartz - Portret

Na początku chciałbym powitać wszystkich odwiedzających moje tematy i podziękować, że zawsze jesteście w stanie udzielić pomocy potrzebującemu :)

Nadszedł czas "pochwalić" się swoimi fotkami, które zrobiłem w ciągu półrocznego obcowania z lustrzanką. Chciałbym, abyście pokazali mi moje błędy i naprowadzili na słuszną ścieżkę.

Oglądającym życzę stalowych nerwów, a sobie uporu i ciągłego dążenia do lepszych fotek.

Message was edited by: Quartz.

215 ODPOW. 215
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

194 - przyjemne, kolory fajne. Światło puściłbym przez dyfuzor jakiś. Kadr do prostowania ;)
195 - jak dla mnie nie. Poucinane, krzywe i bez wyrazu :c20
196 - JA dałbym przestrzeń z drugiej strony i wyprostowałbym :D
197 i 199 - IMO do wyrzucenia :c63
198 - Dla mnie naj :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Wielkie dzięki :c22 Może jeszcze ktoś zabierze głos ? Zapraszam :c34

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Za dużo - to po pierwsze. Selekcja!

Z ostatniej serii tylko 198. Reszty bym nie pokazał.
Nie rozumiem tej maniery krzywienia kadrów....o ile jeszcze tło jest jakieś niejednolite to ok, ale jak tam są linie już widoczne to po prostu nie znajduję uzasadnienia - szczególnie przy takim ciasnym kadrowaniu. Czasem warto dodać dynamiki w kadrze przez właśnie inny kąt, ale u Ciebie to nic nie dodaje. :c63

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Zawodowy portrecista to ze mnie nie będzie - nie wiem czemu, ale jakoś niespecjalnie czuję tą gałąź fotografii.

Dziękuję Wam za wskazówki, wytknięcie błędów, wszelką krytykę - mam nadzieję, że podziała motywująco :c20 i w przyszłości będzie lepiej.
:c22

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tu nie chodzi o bycie zawodowym portrecistą. Wiele z tych uwag możesz odnieść do każdej dziedziny fotografii (np. kolory na zdjęciu - nie może być tak, że ten sam obiekt oświetlony takim samym światłem jest innego koloru, przekrzywianie linii nawet tych występujących w nieostrościach). A zrobienie fajnego zdjęcia dziewczynie czy koleżance to plus.
Nie będę się odnosił do każdego zdjęcia z osobna, lepsi ode mnie już konkretnie napisali. Ja wspomniałbym właśnie o kadrowaniu, mocne punkty, przestrzeń przed a nie za modelką, obcinanie kończyn. Zwracaj uwagę na takie detale. Darek dobrze poradził - jak nie masz wystarczająco doświadczenia kadruj luźniej, wtedy na komputerze możesz spróbować różnych kadrów, różnych cięć.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Po ostatnich portretowych "gniotach", pod Waszą ocenę poddam kilka kadrów z majowych spacerów :)

profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Zauroczył mnie 203. Brawo :flushed:

Tyber-----
Początkujący

Witam :)

Powiedz mi na jakich opcjach robisz zdjęcia (PASM).
Co do samej oceny zdjęć to jak dla mnie amatora to wszystkie są piękne.
Ale zdjęcie 204 przykuło moją uwagę na niebo bardzo ładnie zrobione. Używasz jakiś filtrów?

Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

No to tak:

Zdjęcia wykonuję głównie na A - z racji kontroli nad głębią ostrości.

Dodatkowo, robię w RAW, przez co później, na etapie obróbki mogę dowolnie manipulować kolorami - tak jak na 204, gdzie podniesione zostało nasycenie koloru niebieskiego :)

Tyber-----
Początkujący

Rozumiem :).
A W Jakich programach obrabiasz fotki?