anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ShoutBox

profile.country.pl_PL.title
zi3000
Początkujący

ShoutBox

13 715 ODPOW. 13 715
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja mam tyle akcji porobionych w PSuju, ze zaraz braknie mi kombinacji skrótów klawiszowych :slight_smile:
Po to one są, by sobie życie ułatwiać :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

gratuluję pamięci :D moje jedyne używace to CTRL + (C,V, -, +, 0) no i ewentualnie do pędzelków ] [

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:shock:


ja skrótów w łepetynie mam tyle, że głowa boli :c2
zresztą najlepiej o tym wiedzą Ci, którzy widzieli jak pracuję w PSuju. Tak samo w LR i innych softach. Skróty to błogosławieństwo :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

zresztą najlepiej o tym wiedzą Ci, którzy widzieli jak pracuję w PSuju. Tak samo w LR i innych softach. Skróty to błogosławieństwo :nauseated_face:


Kris tak buszuje po skrótach, że wygląda jakby grał na fortepianie. Nawet się tak kołysze specyficznie :smileyhappy:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale najpierw otrzepuję grzywę, co by mi nie zawadzała podczas natchnionej pracy twórczej na skrótach :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

dejmien napisał(a):

no prościej, tylko, że jak go sobie zmiejszę bez save for web i ustawie minimalną jak dla mnie jakość to niestety ale foto przekracza 256 i na potrzeby forum nie przejdzie :P


to ja nie wiem jak ty to zmniejszasz. ja poniżej 9-10 nigdy nie zjechałem. może za dużo dpi używasz przed wrzuceniem na forum? wtedy można przekroczyć magiczne 256kB

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

taka mała ciekawostka: http://humorland.wordmess.net/20081025/ ... s-is-like/

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

to ja nie wiem jak ty to zmniejszasz. ja poniżej 9-10 nigdy nie zjechałem. może za dużo dpi używasz przed wrzuceniem na forum? wtedy można przekroczyć magiczne 256kB


dpi nie ma tu znaczenia.
Przy opcji Save As wystarczy ustawić jakość na 10 i w 99% będzie ok.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

właściwie to nie może mieć znaczenia (jedyne różnice są w szacowaniu wagi pliku). w każdym razie dejmien musi coś "dziwnego robić" że z exifami się nie mieści.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

właściwie to nie może mieć znaczenia (jedyne różnice są w szacowaniu wagi pliku). w każdym razie dejmien musi coś "dziwnego robić" że z exifami się nie mieści.


Skoro wychodzi ponad 800 pix to pewnie dodaje ramki :)

Ja mam ustawione akcje na 750 pix + ramka w poziomie
i 650 + ramka w pionie.

Ostatnio jakoś nie korzystam z tego często, raczej przy większej ilości fotek :)