anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Luzy na mocowaniu obiektywu

janio47
Poszukiwacz

Luzy na mocowaniu obiektywu

Kupiłem do Sony A6000 obiektyw E 18-200 f3.5-6,3 OSS zamontowałem w korpusie i zaskoczenie!!! W momencie zmiany zooma wyczuwam ruchy (luzy) obiektywu w gnieździe!!! Obawiam się czy po dłuższym użytkowaniu nie doprowadzą do wytarcia styków. A może te (luzy) mają podłoże innego typu? Czy ktoś zetknął się już z podobnym problemem z obiektywami Sony?

30 ODPOW. 30
bigdan1961
Poszukiwacz

Kupiłem wczoraj w salonie sony A6000 z kitowym obiektywem 16-60. Muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony na niekorzyść Sony, kiedy wziąłem i podłaczyłem obiektyw do aparatu. Gdy aparat odpalił, myślałem że obiektyw się rozleci. Głosna praca silnika, regulacja pokrętłem ostrośći/zoomu - coś przeskakiwało, tak naprawdę wszystko latało podczas pracy. O dziwo zdjęcia wychodziły normalnie. Korpus aparatu świetny i mi odpowiada tym bardziej, że byłem poprzednio użytkownikiem NEXA-5 z kitowcem 18-55 i nie narzekałem. W internecie na forach naszych i zagranicznych wszyscy mówią że ten obiektyw już tak ma. * Nie pozostaje nic innego jak kupić porządny obiektyw np stalkę 50 Soniaka lub 35.

 

*Powód edycji: post zawierał sformułowania niezgodne z regulaminem forum.