anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiektywy do sony nex 5

profile.country.pl_PL.title
DUrbaniak87
Poszukiwacz

obiektywy do sony nex 5

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem sony nex-5 i byłem ostatnio na wakacjach,zabrałem ze soba obiektyw kitowy 18-55 i zauważyłęm że zdjęcia może i wyglądają dobrze,ale są bardzo wąskie i mam wrażenie że pogrubiają. Miałem tez problem z fotografowaniem większych elementów z bliska. Więc mam pytanie do was jaki obiektyw polecacie w przystępnej cenie  do architektury oraz ogólnie do wykorzystania na wakacjach. Doczytałem też że najlepiej obiektyw szerokokątny ale czy na pewno? Zaczynam swoją przygodą z fotografia i chciałbym sie troszkę doinformowac w tej kwestii. z góry dziękuje

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Co rozumiesz przez "wąskie" zdjęcia? 

Masz możliwość wstawienia przykładowego zdjęcia?

 

Obiektyw typowo "wakacyjny" to SEL 18-200, czyli z dużym zakresem ogniskowych.

Jeśli potrzebujesz szerokiego kąta, polecam 10-18/4 OSS, przy czym jego cena jest dość wysoka.

 

W kwestii fotografowania z bliska - z jakiej odległości i co chciałeś fotografować?

 

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
DUrbaniak87
Poszukiwacz

Niestety w tej chwili nie moge wstawić żadnego zdjęcia. Ale chodzi o fakt że chciałbym fotografować archirekturę, jak również jakiś krajobraz(wiem że duże wymagania) A więc chodzi o fakt że niedawno byłem w grecji i wszedłem w dosc ciekawe miasto gdzie są fajne budynki jak równiez uliczki i na aparacie niby zdjęcie wychodzi ciekawie a w rzeczywistosci jak je wrzuce na kompa już traci cały urok i uwazam że zdjęcie jest wąskie wręcz nie pokazując wszystkiego,ten sam problem gdy stanę przed ciekawym budynkiem nie moge lub nie potrafię(druga sprawa) zrobić zdjęcia ponieważ albo zrobie zdjęcie całego budynku wtedy np nie widze osoby która miała by być na zdjęciu lub też moge zrobic zblizenie osoby wtedy tez nie widze całosci budynku i zdjęcie nie ma sensu. Równiez jeśli chodzi o widoki, ustawiam sobie aparat na swietny widok oczywiscie fajnie zeby złapac tez moją osobę ale nie typu ze jest obraz ogromny a ja mały jak mrówka tylko z uchwyceniem mnie ,mojej twarzy i tego widoku. To tez stwierdziłem ze potrzebuje szerszego konta widzenia. Obiektyw o którym piszesz chyba jeszcze nie jest dostepny na naszym rynku przynajmniej jak w google wrzuciłem to ciezko było znalesc,poza tym to nowy obiektyw wiec cena bedzie wysoka. Rozumiem ze obiektywy to nie sa rzeczy tanie ale trzeba tez isc na kompromis i kupic coś w rozsądnej cenie skoro to jest fotogradia amatorska. dziękuje za odpowiedz

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Zanim pomyślisz o zakupie nowego obiektywu proponuję zapoznać się z podstawami fotografii :wink: W sieci znajdziesz wiele artykułów, ot pierwszy z brzegu:

http://www.szerokikadr.pl/poradnik/fotografia-dla-poczatkujacych-kompozycja-i-kadrowanie

 

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jeśli chodzi o dostępność 10-18/4 OSS to proszę: http://www.ceneo.pl/18718801

 

Co do reszty, to faktycznie powinieneś zapoznać się z technikami fotografowania. 

Np. jeśli chcesz zrobić zdjęcie budynku w całości i jednocześnie tak, żeby było widać kogoś na pierwszym planie, ta osoba musi być bliżej Ciebie, a nie stać przy budynku. Oczywiście ta odległość osoby od Ciebie powinna być jakaś rozsądna, żeby nie zasłoniła większości budynku w tle. Kwestia prób.

 

Pozdrawiam,

Bertzilla
Poszukiwacz

Mr Lajam - pozwalam sobie podpiąć się znów pod temat, by skorzystać z Twojego doświadczenia w następującej kwestii. Jak oceniasz sensowność wykonania prób zestawem: body Nex5 i obiektywem stałką canona EF 50 f1,4 USM + pierścień? Widzę, że takie pierścienie są dostępne za stosunkowo małe pieniądze, a ta stałka doskonale spisywała mi się przy portretach robionych lustrzanką canona, a obecnie rzadko jest używana i sobie leży. Cóż wiem, że nie wykorzystam elektroniki tego obiektywu.. ale może chociaż optykę? Jak to widzisz? 

Pozdrawiam

Bertzilla

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Bertzilla - nie mam pewności, ale obawiam się, że ze zwykłą przejściówką trudno będzie sterować przesłoną w obiektywie Canona. 

 

Chyba, że zastosujesz specjalną przejściówkę do Nexa, która przenosi elektronikę do obiektywów EF Canona (działa również AF) Tyle, że to już nie jest tanie rozwiązanie.

 

Pozdrawiam,