anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z APUTURE TRIGMASTER II i HVL-F42AM

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Arsen-----
Poszukiwacz

Problem z APUTURE TRIGMASTER II i HVL-F42AM

Witam.

Czy ktoś próbował używać systemu zdalnego wyzwalania lamp APUTURE TRIGMASTER II z jakąś lampą systemową? Kolega zakupił taki system do wyzwalania dwóch lamp YongNuo YN-560II. Ciekawy efektu, podpiąłem do swojej A350 nadajnik oraz jeden z odbiorników (for sony) poprzez przejściówkę do mojej HVL-42AM i drugi do YongNuo YN-560II kolegi. Jakież było moje rozczarowanie w momencie naciśnięcia spustu migawki 😞 Błysła tylko YongNuo YN-560II. Spróbowałem podpiąć dwie YongNuo YN-560II i okazało się, że wszystko jest OK. Co ciekawe jedna z tych lamp jest (for Sony), a druga (for Nikon). Odbiornik oczywiście również i śmiga bez problemu. Urządziliśmy małą sesję i niestety skończyło się na tym, że musieliśmy się wymieniać nadajnikiem pomiędzy  moją A350, a kolegi A65 korzystając tylko z YongNuo.

Ciekawy jestem, czy ktoś również się spotkał z takim problemem "niezgodności", czy może wina leży po stronie mojej HVL-F42AM? Po zamocowaniu lampy do przejściówki jest wyczuwalny lekki luz. Zacząłem przypuszczać, że może jest to spowodowane brakiem kontaktu ze stykami. Dodam, że po zamontowaniu w sankach aparatu lampa działa bez zarzutu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Arsen-----
Poszukiwacz

Piotruso, WIELKIE DZIĘKI :slight_smile: Tak jak mówiłeś, podpiąłem swoją HVL-F42AM pod body, włączyłem, wyciągnąłem z sanek, podpiąłem sterowniki i wszystko działa !!! Oczywiście, bez automatyki, wszystko na manualu.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki :wink:

 

A oto efekt:

DSC09497.JPG

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witaj.

Ja osobiście nie miałem możliwości sprawdzenia tego ale problem z lampami systemowymi Sony jest szeroko znany i opisywany. Lampę (na pewno dotyczy to HVL 42am) przed założeniem / przed podpięciem do odbiornika bezprzewodowego (i nie ma znaczenia tutaj czy jest to phottix, czy youngno to i pewnie Aperture trigmaster nie będzie wyjątkiem) należy aktywować / uruchomić z poziomu body a następnie ją podpiąć do odbiornika wyzwalacza bezprzewodowego / radiowego. I powinno działać. Jest jeszcze jeden problem - jeżeli lampa ma aktywną funkcję oszczędzania energii / uśpienia po zadanym czasie to aby po "wybudzeniu" działała z wyzwalaczem ponownie należy założyć ją na body, aktywować / uruchomić z tego poziomu a następnie podpiąć do odbiornika i będzie działała do kolejnego uśpienia lub wyłączenia.

Jest to problem lampy Sony a nie wyzwalaczy czy body dlatego problem ten nie występuje z lampami firm niezależnych.

profile.country.pl_PL.title
Arsen-----
Poszukiwacz

Dzięki za podpowiedź. W najbliższym czasie sprawdzę, czy opisany przez Ciebie sposób zadziała.

profile.country.pl_PL.title
Arsen-----
Poszukiwacz

Piotruso, WIELKIE DZIĘKI :slight_smile: Tak jak mówiłeś, podpiąłem swoją HVL-F42AM pod body, włączyłem, wyciągnąłem z sanek, podpiąłem sterowniki i wszystko działa !!! Oczywiście, bez automatyki, wszystko na manualu.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki :wink:

 

A oto efekt:

DSC09497.JPG

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Do usług.

A co do automatyki to ja nie spotkałem jeszcze wyzwalacza radiowego dla systemu Sony / Minolta umożliwiającego pracę z lampą w TTL-u. Czytałem, że któryś z producentów (chyba Pixel) coś takiego wypuszcza ale osobiście nie miałem możliwości sprawdzenia ani nie czytałem, żeby ktoś używał. Tak więc w systemie Sony pozostaje praca w manualu (do Canona i Nikona są wyzwalacze radiowe przenoszące TTL).

Jeżeli chcesz używać TTL to możesz skorzystać z WL (wirless) czyli sterowanie i wyzwalanie bezprzewodowe ale z zastosowaniem błysków lampy sterującej (może to być lampa wbudowana w body, może to być któraś z lamp systemowych mających możliwości bycia masterem).

profile.country.pl_PL.title
Arsen-----
Poszukiwacz

W opisany przez Ciebie sposób do tej pory właśnie robiłem, ale ten sposób ma kilka wad, takich jak problem z odebraniem błysku sterującego w ostrym świetle, widoczny błysk z wbudowanego flesza przy słabym oświetleniu itp. Wolę manualnie ustawiać, ale mieć całkowitą pewność, że kiedy będę chciał, to błyśnie :wink:

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Ja pracę lamp w TTL obchodzę tak; z miesca w którym ma stać lampa ustawiam parametry mając założoną lampę na body, a potem lampe z wyzwalaczem na statyw, nie muszę więc robić dużo próbnych błysków. Trochę trzeba sie nachodzić jeśli lamp jest kilka (ja mam tylko dwiewięc raczej szybko mam ustawione potrzebne parametry).

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8