anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 35mm F1.8 - boję się kupić.

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Sony 35mm F1.8 - boję się kupić.

Witam wszystkich.....
Posiadam A57 wraz z 18-135 - to mój zestaw.
Chcę dokupić Sony 35mm F1,8. W związku z tym wybrałem się do Fotojokera i porobiłem kilkadziesiąt zdjęć. To co uzyskałem, przeraziło mnie..... ale od początku:

  1.  Fotografowałem ścianę, zielona strzałka pokazuje gdzie celowałem: Fotka1
  2. Teraz zestawiam cztery zdjęcia z przysłonami od 1.8 do 4,5 - jakość fotek tragiczna: Fotka2
  3.  Mam wrażenie, ba... na 1000% jest tak, że ostrość przeskakiwała mocno i to bardzo mocno na prawo: Fotka3
  4. Porównajcie ze zdjęciem Fotka1, aby zobaczyć, że te karty są o jakiś 20-30 cm na prawo - tam obiektyw próbował ostrzyć.

Babka w Fotojokerze podpięła obiektyw do A65 i wyniki podobne. Czy to możliwe aby obiektyw był walnięty, czy jakość jego to właśnie to co widzę.

  • Porównanie 35mm z 18-135 (starałem się ustawić te same/podobne parametry) Porównanie

Z mojego 18-135 jestem bardzo zadowolony, ale coś jasnego chętnie bym zakupił.
Kurcze, o co chodzi, aż boję się kupić ten obiektyw. Co wy na to ?  Mam nadzieję, że jakość fotek z tego obiektywu nie jest taka jak ja przedstawiłem.

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Zdjęcia trudno w pełni ocenić, ale jeśli uważasz, że obiektyw jest nie taki jak powinien, sugeruję sprawdzić inny egzemplarz obiektywu 35/1.8. 

A jeśli zakupiłbyś w Internecie i okazało się, że coś jest nie tak, można oddac obiektyw do serwisu, do kalibracji.

 

To bardzo dobre, budżetowe szkiełko i fajna ogniskowa :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Niby tak..... można oddać do kalibracji. Rozumiem jednak, że kalibracja dokonywana jest wspólnie z body. W związku z powyższym obawiam się jak to będzie...... skalibrują mi body z 35mmm, a co wówczas z moim 18-135 mm.

Niestety nie mam możliwości podpięcia innego egzemplarza, sklep ma tylko jeden. Także uważam, że musi być coś nie tak, bo te fotki są makabryczne. Kurcze.....mimo wszystko obawiam się co pocznę gdy zakupię to szkiełko i okaże się, że to kompletna klapa.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tylko, że w przypadku gdy ostrość jest ustawiana nierównomiernie (a tak obrazują te zdjęcia, choć może to być także błąd w metodologii testu) wyglada to na jakieś przesunięcie w układzie soczewek, a nie typowy back/front focus. Tutaj obecność body nic nie zmieni.

 

Ja bym się nie upierał przy tym sklepie...możesz kupić obiektyw w sklepie internetowym. O ile nie prowadzisz działalności gospodarczej i kupujesz na osobę prywatną masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.

 

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik


Lajam. napisali:

Ja bym się nie upierał przy tym sklepie...możesz kupić obiektyw w sklepie internetowym. O ile nie prowadzisz działalności gospodarczej i kupujesz na osobę prywatną masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.

 


Ja osobiście jednak byłbym powściągliwy i ostrożny. Z tymi zwrotami, to nie zawsze jest tak różowo. Można się spotkać z odmową przyjęcia towaru, gdy sprzedający uzna, że towar został rozpakowany i w dodatku uszkodzony przez kupującego, podając tą samą przyczynę uszkodzenia, o której pisze KoT_Kotek. Jeżeli ma się pewność, co do sklepu, to można podjąć ryzyko.

[α77]
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Niewątpliwie myśląc o zakupie tego szkiełka spodziewałem się, że jakość będzie nie mniejsza niż zadowalająca.Oczywiście każdy widzi daną kwestię inaczej, ale dla mnie jest oczywiste, że jakość fotek jest tragiczna. Problem polega na tym, że nie wiem czym to jest spowodowane.

Chciałem podjąć dyskusję na temat tych zdjęć bo nie chce mi się wierzyć iż obiektyw ma tylko takie możliwości, ba...... ja nie widzę nawet tutaj żadnych możliwości - to jest tragedia.

Nie jestem miłośnikiem spędzania godzin nad obróbką zdjęć w komputerze. Zdjęcie "wyplute" z aparatu ma być na przyzwoitym poziomie. Oczywiście gdy trzeba coś poprawić - kadr, balans bieli itp - to jest to dla mnie akceptowalne.

Wydaje mi się, że jasność tego szkiełka nierekompensuje jakości fotek.

Kurcze......nie rozwialiście moich wątpliwości co do tego szkiełka. Problem polega dalej na tym, że chcę je kupić ale z drugiej strony wywalenie 700 stówek też mi się nie uśmiecha.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


JagiS----- napisał

Ja osobiście jednak byłbym powściągliwy i ostrożny. Z tymi zwrotami, to nie zawsze jest tak różowo. Można się spotkać z odmową przyjęcia towaru, gdy sprzedający uzna, że towar został rozpakowany [...]


Od pewnego czasu nie trzeba nawet zwracać towaru w oryginalnym opakowaniu! Sprzedawca nie ma prawa nie przyjąć zwrotu! To są mity, które niestety pokutują w naszym społeczeństwie. Niektóre sklepy nadal posiadają regulaminy z niezgodnymi z obowiązującym prawem zapisami. 

 

KoT_Kotek - 35 F/1.8 jest jednym z najfajniejszych obiektywów dla aparatów z matrycą APS-C.

 

Może zdjęcia Cię przekonają.

 

Oto link do pełnowymiarowych zdjęć z obiektywu Sony 35 F1.8 

http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=13191&p=1

 

Zdjęcia przykładowe na Dyxum.com

http://www.dyxum.com/dforum/topic69667.html

 

Opinie na Dyxum.com

http://www.dyxum.com/reviews/lenses/Sony-DT-35mm-F1.8-SAM_review588.html

 

 

 

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Wszystko się zgadza........ to co mi podsunąłeś do obejrzenia, poczytania  - lekcje z tego zakresu odrobiłem już wcześniej (właśnie na tych przykładach) - stąd moje rozgoryczenie/rozczarowanie - dlaczego u mnie tak jest fatalnie.

No cóż......dylemat chyba pozostaje dalej, ale świat należy do odważnych. Muszę jeszcze tylko do zakupu przekonać tę ładniejszą połowę w domu - a to może nie być łatwe

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Lajam. może nieprecyzyjnie się wypowiedziałem. Oczywiście, że sklep przyjąć musi towar, ale może uznać tak jak napisałem, że towar został uszkodzony przez kupującego i tym samym odmówić zwrotu gotówki i tym samym przyjąć sprzęt do rozpatrzenia reklamacyjnego. Dlatego jeżeli miałbym taką możliwość szukałbym jeszcze innego sklepu. Być może coś się zmieniło w przepisach i zaufam Twojemu doświadczeniu i wiedzy w tym temacie. Ale to, o czym mówimy nie jest tematem tego wątku.

Skupmy się na obiektywie. Z przedstawionych linków do zdjęć obiektyw wydaje się być ciekawą propozycją.

[α77]
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


KoT_Kotek napisali:

Wszystko się zgadza........ to co mi podsunąłeś do obejrzenia, poczytania  - lekcje z tego zakresu odrobiłem już wcześniej (właśnie na tych przykładach) - stąd moje rozgoryczenie/rozczarowanie - dlaczego u mnie tak jest fatalnie.

No cóż......dylemat chyba pozostaje dalej, ale świat należy do odważnych. Muszę jeszcze tylko do zakupu przekonać tę ładniejszą połowę w domu - a to może nie być łatwe


KoT-Kotek - skoro jesteś na zakupie pierwszej stałki, a niechcesz ryzykować i wydawać zbyt wiele kasy, to może zastanów się nad Minoltą 50/1.7 - to obiektyw, który można kupić (używany) za około 350 zł, a daje dużo frajdy. Nawet jeśli Ci nie podejdzie to nie stracisz nic na jego sprzedaży. Ja sam zaczynałem właśnie od tej stałki i mam do niego duży sentyment. Malutki, szybki i daje fajny obrazek :slight_smile: