anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 35mm F1.8 - boję się kupić.

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Sony 35mm F1.8 - boję się kupić.

Witam wszystkich.....
Posiadam A57 wraz z 18-135 - to mój zestaw.
Chcę dokupić Sony 35mm F1,8. W związku z tym wybrałem się do Fotojokera i porobiłem kilkadziesiąt zdjęć. To co uzyskałem, przeraziło mnie..... ale od początku:

  1.  Fotografowałem ścianę, zielona strzałka pokazuje gdzie celowałem: Fotka1
  2. Teraz zestawiam cztery zdjęcia z przysłonami od 1.8 do 4,5 - jakość fotek tragiczna: Fotka2
  3.  Mam wrażenie, ba... na 1000% jest tak, że ostrość przeskakiwała mocno i to bardzo mocno na prawo: Fotka3
  4. Porównajcie ze zdjęciem Fotka1, aby zobaczyć, że te karty są o jakiś 20-30 cm na prawo - tam obiektyw próbował ostrzyć.

Babka w Fotojokerze podpięła obiektyw do A65 i wyniki podobne. Czy to możliwe aby obiektyw był walnięty, czy jakość jego to właśnie to co widzę.

  • Porównanie 35mm z 18-135 (starałem się ustawić te same/podobne parametry) Porównanie

Z mojego 18-135 jestem bardzo zadowolony, ale coś jasnego chętnie bym zakupił.
Kurcze, o co chodzi, aż boję się kupić ten obiektyw. Co wy na to ?  Mam nadzieję, że jakość fotek z tego obiektywu nie jest taka jak ja przedstawiłem.

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Może to i dobry pomysł, jednak 50-tka to faktycznie 75mm, a to już dosyć ciasno, niekiedy musiałbym przestawiać ściany.

Wydaje mi się, że 35 =~50mm to w sam raz. Nie mniej masz rację, pierwsza stałka i sporo niezdecydowania.... tak jak z dziewczyną na pierwszej randce :slight_smile: Na kolejnych jest już bardziej doświadczona i wie czego chce.:smileywink:

W domu temat zapodany......zdecyduję się chyba na te 35 mm. Składam tylko ręce do niebios, aby nie wychodziły fotki takie jak te w sklepie......... pal licho kasę, ale żona mi tego nie daruje :angry:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


KoT_Kotek napisali:

[...] jednak 50-tka to faktycznie 75mm [...]

 

 


Nie. 50mm zawsze pozostanie 50mm.

Na mniejszej matrycy zmniejszy się KĄT WIDZENIA obiektywu, a nie ogniskowa.

 

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Oczywiście masz rację.....50 to 50mm. Chciałem tylko podkreślić, że będzie ciaśniej, może nie potrzebnie podparłem się ekwiwalentem.:smileyexclaim:

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Klamka zapadła........ zamówiłem obiektyw w sklepie internetowym. Składam ręce,  aby nie okazał się felerny.

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

I jak, przesyłka dotarła ?, ten testowany egzemplarz wg mnie był uszkodzony , ja swój kupiłem w FJ i działa bez zastrzeżeń do tej pory, a zdjęcia są ok.

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Dotarła, ale nie do końca wszystko jest OK. Zobacz tutaj ciągnę temat: Obiektyw nie ostrzy

Już sam nie wiem co o tym sądzić.