anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony selp 18105g

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
tomaszdo
Użytkownik

sony selp 18105g

Witam,

szukam obiektywu do Sony ILCE-a6000. Zastanawiam się nad zakupem Sony selp 18105g F4. Proszę osoby, które używają tego obiektywu o opinie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Nie jestem użytkownikiem tego szkiełka, ale miałem okazję chwilę je poużywać i mam kilka uwag.

 

Dla mnie ciut za duży, choć operowanie jest wygodne. Nie jestem też fanem Power zooma, a taki mamy w tym obiektywie (na pewno wygodnej przy filmowaniu).

 

Ostrość jest bardzo dobra od pełnej przysłony w całym zakresie. Kontrast i kolory także.

Obiektyw ma znaczne zniekształcenia geometryczne - o ile fotografujemy w JPG i używamy korekcji zniekształceń w aparacie to nie odczuwamy tego specjalnie. Zresztą... wiele napisał o tym szkiełku kris

 

Zapraszam Cię do przeczytania bardzo fajnej relacji z obcowania z tym obiektywem  - http://community.sony.pl/t5/obiektywy-i-akcesoria/18-105-f-4-g-oss-kilka-slow-kilka-kadrow/m-p/15854...

 

Warto też zerknąć na testy w sieci:

ephotozine

Alphalab

thephoblographer.com

imaging-resource.com

 

Pozdrowienia :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Nie jestem użytkownikiem tego szkiełka, ale miałem okazję chwilę je poużywać i mam kilka uwag.

 

Dla mnie ciut za duży, choć operowanie jest wygodne. Nie jestem też fanem Power zooma, a taki mamy w tym obiektywie (na pewno wygodnej przy filmowaniu).

 

Ostrość jest bardzo dobra od pełnej przysłony w całym zakresie. Kontrast i kolory także.

Obiektyw ma znaczne zniekształcenia geometryczne - o ile fotografujemy w JPG i używamy korekcji zniekształceń w aparacie to nie odczuwamy tego specjalnie. Zresztą... wiele napisał o tym szkiełku kris

 

Zapraszam Cię do przeczytania bardzo fajnej relacji z obcowania z tym obiektywem  - http://community.sony.pl/t5/obiektywy-i-akcesoria/18-105-f-4-g-oss-kilka-slow-kilka-kadrow/m-p/15854...

 

Warto też zerknąć na testy w sieci:

ephotozine

Alphalab

thephoblographer.com

imaging-resource.com

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
tomaszdo
Użytkownik

Witam,

dziękuję za pomoc. Dla mnie Power zoom to plus. Sporadycznie wykorzystuję aparat do kręcenia filmów. Dziękuję za linki.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Mam nadzieję, że jeśli kupisz obiektyw, podzielisz się z nami swoimi wrażeniami :slight_smile:

profile.country.PL.title
tomaszdo
Użytkownik

Niewąpliwe tak. Na razie nie podjąłem jeszcze decyzji.:smileyclock: