anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tamron 35-105/2,8

profile.country.PL.title
Maro1234
Użytkownik

tamron 35-105/2,8

Witam po dłuugiej nieobecności na forum. 

W związku z tym, że czasmi robię zdjęcia na koncertach (z fosy również), chodzi za mną potrzeba nabycia w miarę jasnego i taniego obiektywu i trafiłem na tamrona 35-105/2,8. Czy macie jakieś doświadczenia z tym szkłem ? czy może lepiej sigma 75-200/2,8-3,5 (ta "stara") ?  Tolerancję co do ogniskowych mam dużą (nie jest to najważniejsze kryterium) w odróżnieniu od "kasy" (jakieś 850 zł), więc wchodzi w rachubę również stałka Sony 85/2,8. 

Obecnie dysponuję kitem sony 18-55, tamronem 55-200/4-5,6 (trochę ciemne jak na koncerty) oraz stałką sony 35/1,8 (tu jest OK, ale jednak nie do zbliżeń). Puszka to a330

Bardzo proszę io Wasze opinie,

P,S, wbiłem w wyszukiwarce tego tamrona i brak wątków, więc mam nadzieję, że Lajam mnie nie przekieruje...  

 

 

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Witam....

Trochę nie na temat, gdyż nie umiem odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie, nigdy nie miałem do czynienia z tym obiektywem. Nie mniej jednak 2,8 to w miarę jasno.

Mam podobne obiektywy, z których jeden zaczyna się od 2,8 drugi od 3,5 i powiem szczerze różnica w świetle jest dla mnie odczuwalna.

Jednak chciałbym Cię podpytać o tę stałkę 35mm F1,8 - jak ona się sprawuje, jesteś z niej zadowolony (jakość itp), bo ja jestem cholernie na nią zawzięty, jednak fotki, które w sklepie nią wykonałem są katastrofalne: Sony 35mm - boję się kupić.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tylko jeden raz spotkałem ten obiektyw w sprzedaży ale nie udało mi się go kupić. Nie znam go z praktyki i nie znam osoby, która go miała. W internecie oczywiście jest trochę opinii o nim np. Dyxum o Tamronie 35-105.

Co do wyboru obiektywu do Twoich zastosowań to może weź pod uwagę jeszcze Minoltę 135/2,8 (kupisz za 850-900 zł używany bo tylko takie są :smileywink:). Do koncertów i fotografowania ich z większej odległości (z tego co czytam jakie ogniskowe rozważasz) możesz jeszcze rozważyć Minoltę 70-210/4 (popularną flintę). Fakt, że wolny AF ale abberacje w kolorowym świetle mogą być całkowicie niewidoczne no i używalny od pełnej dziury. Do kupienia w okolicach 500 zł.

 

Mam nadzieję, że podając ceny używek nie naruszyłem zasad. W razie czego proszę o wycięcie cen.

profile.country.PL.title
Maro1234
Użytkownik


KoT_Kotek napisali:

Witam....

Trochę nie na temat, gdyż nie umiem odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie, nigdy nie miałem do czynienia z tym obiektywem. Nie mniej jednak 2,8 to w miarę jasno.

Mam podobne obiektywy, z których jeden zaczyna się od 2,8 drugi od 3,5 i powiem szczerze różnica w świetle jest dla mnie odczuwalna.

 


Dlatego szukam...

 


KoT_Kotek napisali:

(...)

Jednak chciałbym Cię podpytać o tę stałkę 35mm F1,8 - jak ona się sprawuje, jesteś z niej zadowolony (jakość itp), bo ja jestem cholernie na nią zawzięty, jednak fotki, które w sklepie nią wykonałem są katastrofalne: Sony 35mm - boję się kupić.


Tak na szybko - nie narzekam, potwierdzam, że to bardzo dobry obiektyw, czyli trafiłeś na felerny... ja swój kupiłem w salonie Sony za 800 zł (grudzień 2010) - polecił mi go zawodowy fotograf. Jeżeli Ci zależy, to nie ma co - szukaj, bo jest więcej wart niż kosztuje. Może później coś więcej na Twoim wątku. 

 

Pozdrawiam   

profile.country.PL.title
Maro1234
Użytkownik

Dzięki za podpowiedź. Nie spodziewałem się, że ten tamron jest jak duch... i dlatego zaczyna mnie korcić...Choć może faktycznie któraś minolta... Ech, te rozterki ! Swoja drogą jeszcze nie kupowałem obiektywu poprzez internet i mam cokolwiek obawy czy się nie "sparzę", i dlatego biorę po uwagę w moim pułapie cenowym także nówkę sony 85/2,8...

A swoją drogą to ciekawa jest ta strona dyxum.com.

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj

Z moich doświadczeń koncertowych (nie są duże - fotografowałem głównie Rawę Blues, przez kilka lat), wynika, że na koncerty stałka jest dobra... jak nie ma nic innego. Lepsze są dwie stałki, na dwóch puszkach. A najlepszy zestaw, jaki miałem, to jedno body z krótkim zoomem (16-105) i drugie z długim (70-200) :slight_smile:

Ale wiele zależy od wielkości sceny, jej szerokości i głębokości, no i odległości od niej fotografa (są sceny, gdzie artyści wręcz wychodzą do publiczności (na takich "półwyspach", a są takie, gdzie nawet z fosy jest do nich "kawałek".

Proponowany przez Ciebie obiektyw w zakresie 35-105/2,8*) wydaje się dość dobrym kompromisem, jeśli chodzi o zakres ogniskowych, a światło f/2,8 jest nie do przecenienia - czasem rzeczywiście przydaje się jasny obiektyw (choć, gdy jest dobre oświetlenie to trzeba sporo przymykać).

Jako alternatywę (jednak droższą, rozważ Sigmę 70-200/2,8 - tę starszą wersję - jest tańsza i do kompletu szeroką stałeczkę - choćby 35/1,8 (choć czasem te kitowe 18mm/F3,5 też się może przydać :wink: )

W ramach większego budżetu dałoby się oczywiście znaleźć jeszcze lepsze szkiełka :slight_smile:

 

 

----------------

*) nie znam kompletnie tego obiektywu, więc na temat jakiści zdjęć, kultury pracy, itp. nie mogę się wypowiedzieć.

------------------------------
fotoamator