anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tamron 90 f 2.8

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

tamron 90 f 2.8

może ktoś ma i coś o nim powie, w testach wychodzi znakomicie, jakość wykonania też ok, dodatkowo mozna go wykorzystać do portretów i do macro, jak niektórzy mówili lepiej większa ogniskowa od małej, i jest dwa razy tańszy od sony 100 macro

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tamron - minimalna odległość przy skali 1:1 - 29 cm

Sony - minimalna odległość przy skali 1:1 - 35 cm


Te 6 cm robi w makro naprawde ogromną różnicę.


Warto rozejrzeć się za Minoltą 100/2.8 Macro - to jest dokładnie ta sama konstrukcja co Sony, ale można kupić znacznie taniej. Wprawdzie nowych już nie ma, ale te obiektywy się nie psują i śmiało można kupić używany, pierwsze wersje obiektywu wyceniane są na około 1000-1200 zł w zależności od stanu. :slight_smile:


Tu na forum Szczupic swego czasu używał z dużym powodzeniem Tamrona 90/2.8, ale po pewnym czasie zmienił właśnie na Minoltę 100/2.8 :wink:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

To ja jeszcze dodam do tego co napisał Lajam, że obiektyw Sony / Minolta 100/2,8 macro posiada limiter odległości ostrzenia. Przy stosowaniu obiektywu do innych zastosowań niż makro jest to bardzo fajna / przydatna funkcja. Ograniczam zakres działania AF do zakresu od pewnej odległości do nieskończoności wyłączając z pracy cały zakres minimalnych odległości ostrzenia. Tam AF ma bardzo dużo do przejechania. Ograniczając zakres przyspieszam znacznie działanie AF-u w przypadku zgubienia obiektu i konieczności przejechania całego zakresu ostrości.

A co do Tamrona nie miałem okazji go używać ale nie słyszałem negatywnych opinii o nim.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tamron też ma limiter. :wink:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Lajam. wrote:


Tamron też ma limiter.

A to nie wiedziałem o tym.

Tak jak pisałem, nie miałem możliwości używania go. Więc mój post jest bez sensu, nie czytajcie go :smileywink:.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

i jak się dowiedziałem jest stara wersja bez vr którą można kupić za 1500 nówkę inowa wersja vr która kosztuje dwa razy tyle ale ostrość i inne "niedociągnięcia" z modelu starszego ma poprawione, ale mimo wszystko ta stara wersja za te pieniądze to kuszaca propozycja, ja do uzywek nie mam przekonania, nie wiadomo po kim jak uzytkowane i ile wytrzyma, a na tamrona ile wiem jes chyba 5 lat gwarancji i juz mi na niego niewiele brakuje

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

to nikt nie ma tego szkiełka by cos o nim poiwdzieć :slight_frown:

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Wpisz w googlałce "klubkm" w dziale optyka AF jest wątek o tym obiektywie

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

dzięki

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

a tak jeszcze zapytam czy lepiej wziąść tamrona 90 czy sony 50