anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tamron 90 f 2.8

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

tamron 90 f 2.8

może ktoś ma i coś o nim powie, w testach wychodzi znakomicie, jakość wykonania też ok, dodatkowo mozna go wykorzystać do portretów i do macro, jak niektórzy mówili lepiej większa ogniskowa od małej, i jest dwa razy tańszy od sony 100 macro

26 ODPOW. 26
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

no to niezłe cudeńko, warte pewnie sporych pieniędzy, ale obiektyw wplę mieć jednak nowy, kosztuje więcej, ale przez jakiś czas jest gwarancja, a jeśli się o sprzęt dba to dlugo powinien cieszyć

profile.country.PL.title
tomasz3
Użytkownik

Witam...

Dorzuce swoje 3 grosze.

mam tamrona 90/2.8 - co potrafi możecie zobaczyć w mojej mikrogalerii zdjęć kwiatow. Ostrzeżenia dot. dośc glośnego AF sa prawdziwe ale ja ostrzę raczej ręcznie. Wykonanie bardzo solidne - zero luzów. Cena przyzwoita - ok.1700,-. Ja tam zadowolony jestem. Pozdrawiam

komanch_
Poszukiwacz

A ja z kolei skusiłem się na nowy model USD - majstersztyk. Mam porównanie do Minolty, ostrość, kolory plastyka to samo

+ nowa mechanika cudo.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Akurat w trybie macro mechanika ma najmniejsze znaczenie. Nie znam osób zawodowo zajmujących się makrofotografią, które zdawały by się na AF przy skali odwzorowania 1:1 lub większych. :wink:

 

W mojej ocenie używana Minolta nadal jest bardziej rozsądnym wyborem - tańsza, 10mm więcej, większa odległość minimalna - szczególnie ten parametr jest nie do przecenienia w trybie makro o ile footgrafujemy żywe obiekty :slight_smile:

komanch_
Poszukiwacz

min odległości ostrzenia wynoszą dla tych obiektywów:

maf100macro - 35mm

tamron90macroUSD - 30mm

:slight_smile:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


komanch_ napisali:

min odległości ostrzenia wynoszą dla tych obiektywów:

maf100macro - 35mm

tamron90macroUSD - 30mm

:slight_smile:



Chciałbym tylko zauważyć, że wartości są w centymetrach, a nie w milimetrach. 5 cm to 50mm i to jest w makro naprawdę istotna różnica.

komanch_
Poszukiwacz

Moja pomyłka, oczywiście podane wartości były w cm.