anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tryb bezprzewodowy hvl 58 i 42

krzysztofbudych
Początkujący

tryb bezprzewodowy hvl 58 i 42

Witam wszystkich! Mam pytanie.
Jestem posiadaczem a350 i hvl,58. Ostatnio robiłem zdjecia z kolega który ma hvl,42.
Chciałem uzyc mojej 58 jako swiatło główne i 42 do zrobienia delikatnejkontry. 58 mam na kablu synchro i chciałem wyzwolic wspomniana 42 błyskiem... Jakie powinny byc ustawieia w lapach i apracie ,,,, przelaczyc aparat w tryb wl czy mozna wyzwolic jakoms 42 błyskiem zamykajacym z mojej 58.... ??

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

HVL42+HVL42 na bank, bo sam kiedyś tak robiłem (dawno temu miałem 42'ki).

Co do innych konfiguracji to nie jestem pewien w 100% (tj.nie sprawdzałem organoleptycznie), więc Ci nie odpowiem. 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, zgodnie z instrukcją nie możesz wykorzystać HVL-58 jako sterownika dla innej lampy (dla aparatów A100/A200/A300/A350).

When using DSLR-A100/A200/A300/A350, this flash unit cannot be set to controller mode. If the flash unit is already set to controller mode, the setting is canceled automatically. For other cameras, see the operating instructions supplied with each camera.

 Instrukcja HVL-58

 

Za to na pewno możesz wyzwolić te dwie lampy, lampą wbudowaną w aparat.

profile.country.pl_PL.title
tad29-----
Poszukiwacz

Sprawdzone i nie działa, niestety. Test a77 + hvl 42 + hvl 42 - próba wszystkich opcji - nie można wyzwolić drugiej lampy za pomocą hvl42. Szkoda bo zależało mi aby lama wyzwalająca była podpięta do body, a nie na statywie.:smileysad::smileyconfused:

 

 

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

co tzn. wszystkich opcji?

Czym wzywalałeś (co było wyzwalaczem, a co "odbiornikiem") ? 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kris, ja rozumiem, że na body była założona lampa HVL 42 AM i miała wyzwolić w trybie WL drugą HVL 42 AM stojącą na podstawce. Czy to zadziała? Nie wiem, nigdy nie miałem więcej niż jednej systemowej lampy więc nie próbowałem. Ale jeżeli ktoś chce spróbować i jest z okolic stolycy to służę swoją HVL 43 AM.

profile.country.pl_PL.title
tad29-----
Poszukiwacz

Dokładnie tak - hvl42 podpięte do body miała wyzwolić drugą hvl42 i nie da rady.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Bo nie da się wyzwolić 42 drugą 42 można dwie takie lampy wyzwolić lampą wbudowaną lub użyć lampy 58/60 a przynajmniej tak było na a350 na 77 nie mam jak spr
profile.country.pl_PL.title
tad29-----
Poszukiwacz

Dzięki za info...