anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wyzwalacz radiowy czy WL

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Wyzwalacz radiowy czy WL

Witam wszystkich.

Temat wałkowany wielokrotnie, ale chciałbym zebrać wasze uwagi w jednym miejscu. Pojawiają się pytania o różne wyzwalacze, lampy i jak to wszystko zgrać ze sobą. Ja mam zestaw A580 + HVL-F58AM+Minolta 3600HSD. Wyzwalając lampy lampą wbudowaną w aparat pozostaje problem udziału błysku lampy wbudowanej. Dla czasu 1/200 problem ten znika dla dłuższych czasów potrzebny wyzwalacz radiowy. Robiłem testy ustawiając 58 na manual i regulowałem korekcją błysku w aparacie działając w ten sposób na 3600HSD. Wygląda na to że wszystko działa.Chciałbym rozbudować zestaw o lampy yongnuo YN-560 II Sony. Można je ponoć wyzwalać błyskiem lampy wbudowanej (tryb S1 lampy). Czy ktoś już ma jakieś doświadczenia z tymi lampami? I jakie wyzwalacze kupić jeśli takie wyzwalanie nie jest możliwe.



10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Chyba nikt takiego zestawu nie testował. Trudno.

Może Kris mógłby opisać swoje doświadczenia z WL.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja mogę Ci powiedzieć, że z tego co kojarzę, kris nie pracuje na co dzień z WL i szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby używał w studio lamp systemowych (bo w plenerku to wiele razy)


Kris używa lamp stydyjnych i wyzwala te lampy radiowo, a kiedy nie miał jeszcze wyzwalaczy radiowych, wyzwalał lampy za pomocą błysku z HVL w trybie manualnym.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Potwierdzam to co napisał Lajam.

W studio używam lamp studyjnych wyzwalanych klasycznym wyzwalaczem radiowym (pełno tego na alle).

W plenerze WL, ale od tego roku mam wyzwalacze pod lampy ze stopką Minolta/Sony oraz ISO - nie używam WL, bo moje aparaty nie mają lampy wbudowanej, więc zawsze byłęm stratny o jedną HVLkę.



Co myślę o lampach YN? Dobrze myślę. Testowałem je w boju (plener). Sprawdziły się. Tanie. Mocne. A w strobingu nie liczy się automatyka (której te lampy nie mają). Wyzwalałem je z wyzwalaczy radiowych, ale wiem, że Szczupic posiada i sprawdzał - wyzwalają się błyskiem wbudowanej lampy. Warto jednak pamiętać, że błysk w słoneczny dzień bardzo skraca zasięg wyzwalania lamp.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Dzięki za wyjaśnienia. A jakie masz wyzwalacze? Ja zastanawiam się na Pixel King pod stopkę Minolta/Sony. I czy taki wyzwalacz założony na przejściówkę ISO/Minolt5a z A99 działa bezproblemowo?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja mam taki:

http://img268.imageshack.us/img268/6088/wyzwalaczst0502.jpg


Podoba mi się w nim to, że mogę podpiąć:

- lampy studyjne

- lampy z mocowaniem minolty

- lampy z mocowaniem ISO



Nadajnik współracuje bez problemów z A99 przez adapter. Czemu miałoby być inaczej? :wink:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Fajna sprawa z tą uniwersalnością. I nie jest drogi tylko 95 PLN. Ciekawe jak z dostępnością dodatkowych odbiorników :smileyproblem:

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Wygloda na to że trzeba kupować w zestawie. Samych odbiorników nie ma:smileysad:. Właśnie pytałem się w sklepie.

profile.country.pl_PL.title
CLI_CLI
Użytkownik

Polecam wyzwalacze Pixel Soldier TF-373 - kupiłem niedawno zestaw nadajnika i dwóch odbiorników (160 + 110 zł), używam z Sony HVL-42 i Youngno 560. Odbiorniki mają możliwość przypisania do trzech grup - w nadajniku ustawia się, które grupy są wyzwalane. Odbiorniki mają też wyjście na kabel do wyzwalania zewnętrznych lamp.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Dzisiaj dotarł do mnie ST05:smileyhappy:

Parametry

Power: 23AE (Transmiter), CR2 (Reciver)

Range: >30M (Transmiter), >30M (Reciver)

Chanel: 16

Operation frequency: 433MHz

Sync speed :1/200 sec.

Niestety ale przed zakupem  nie byłem w stanie się dowiedzieć jaki jest np. czas synchronizacji dlatego podaję paramety.

Wykonanie i jakość "chińskie - bez zarzutu", w jednym trochę za luźny kabelek. Odbiornik można bezproblemowo nakręcić na statyw oświetleniowy (Tripod 1/2")  lub zamontować w gorącej stopce (Hot Shoe).

Działanie

Wyzwalałem z A580 Minoltę 3600HSD i HVL-58 AM. W domu bez problemów. Jak dotychczas kazdy strzał ok. Nawet przez scianę miedzy pokojami. Test na zewnątrz jak będzie pogoda bo narazie pada ia pada.:smileysad: