anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

adobe camera raw czy lightroom

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

adobe camera raw czy lightroom

Jak w temacie.....co lepsze ?

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

andrewpl napisał(a):


Dlaczego piszesz o ACR, kiedy mowa o PS.



Po prostu chodzi mi o tę część PS odpowiedzialną za obróbkę RAW.


Jeśli potrzebujesz głównie wygodnej odrawiarki, (plus parę dodatkowych możliwości), to LR - jest o wiele tańszy a skuteczność ma (z moich doświadczeń ostatnich) lepszą.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Kupiłem sobie książkę Scotta Kelby" Fotografia cyfrowa,edycja zdjęć,wyd.6".
Znaczną część tej książki zajmuje obróbka plików raw, w adobe camera raw.
Czy są duże różnice w edycji plików raw w ACR i LR?
Nie chodzi mi o funkcje związane z katalogowaniem itd (LR), tylko o to,czy wiedza podana w książce na przykładzie ACR odnośnie samej poprawy rawów będzie łatwa do przełożenia na LR?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

andrewpl napisał(a):

czy wiedza podana w książce na przykładzie ACR odnośnie samej poprawy rawów będzie łatwa do przełożenia na LR?


No generalnie Lightroom ma inny interfejs. (wg mnie wygodniejszy)
Sama natomiast technika użycia poszczególnych suwaczków jest podobna :)

Polecam Ci samouczka Lightrooma na podstawie filmów w Internecie. :)

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Czyli (chyba) będzie można się podpierać opisami z książki i da radę załapać i "przetworzyć"sobie techniki na LR.......?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W teorii, tak.
W praktyce - trudno mi powiedzieć. :c63

Mam książkę Kelby'ego i skupia się on w dużej części na wykorzystaniu Bridge'a. To może być lekko wprowadzające w błąd w stosunku do tego co oferuje interfejs LR.

oldguest
Początkujący

Ja zdecydowanie opowiem się za LR. Bardzo odpowiada mi interfejs, możliwość użycia histogramu do zmian parametrów, no i moduł odszumiający w wersji 4 działa bez porównania lepiej niż w ACR. Poza tym łatwość dodania/usunięcia winiety i wiele innych łatwych w użyciu narzędzi.
Żeby było jasne. Nie jestem sprzedawcą LR. Piszę o swoich odczuciach. Zalety programu o których mówię, dla innej osoby mogą być wadami. Pobierz sobie wersję próbną i sprawdź "organoleptycznie" czy przypadnie Ci do gustu (o ile jeszcze się nie zdecydowałeś:)

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Padło na LR.
Tylko ciężko znaleźć jakiś samouczek do LR4...coś takiego dla początkujących...chociażby jak zacząć z tym programem, import fotek itp.....podstawy...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Na YouTube masz masę poradników.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Przy pierwszym uruchomieni LR robi krótki przewodnik, jak się nim posługiwać, np. jak importować zdjęcia, gdzie przeglądasz katalog, a gdzie obrabiasz, itd.