anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

B&W

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

B&W

Czy może mi ktos pomóc jak można zrobic takie zdjęcie w Photoshopie cs 3 http://farm4.static.flickr.com/3100/243 ... 0233c4.jpg

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a ja bym jeszcze chciał byś wstawiła to konkrente zdjęcie.....kolorowe. Ponieważ po kilkudziesięciu tysiącach konwersji do BW wiem jedno: prawie za każdym razem innym sposobem docierałem do celu. A dzieje się tak dlatego, że wszystko zależy od: światła, ekspozycji, kolorów.
Dodam jeszcze, że to zdjęcie, które wstawiłaś wydaje mi się być lekkim hdrem....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Też skorzystałbym z tego tematu gdybyś wstawiła swoje zdjęcie w kolorze i wtedy zapytała jak osiągnąć dobre efekty w W&B...
Poza tym polecam lekturę, książki to najlepsze źródło poza siecią pozyskiwania wiedzy, ja od swojej przyjaciółki otrzymałem dość poważną literaturę "Czarno-Biała Fotografia Cyfrowa" Johna Beardswortha tam dowiesz się jak robić takie a nawet o wiele ciekawsze zdjęcia. Fotografia W&B to wbrew pozorom bardzo trudny temat.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Niusia napisał(a):

Czy może mi ktos pomóc jak można zrobic takie zdjęcie w Photoshopie cs 3


Zainstaluj sobie darmowego plugina, fajny o tyle ze masz możliwość pełnej korekcji kolorów, ustawienia gamma, dodania ziarna czy zabarwienia(np. sepia)
http://www.photo-plugins.com/Plugins/Pl ... rsion.html

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Co do konkretnego zdjęcia to ciężko bo musiałabym wstawić tu setki zdjęć :c20 potrzebuje takiego tutka zebym mogła sobie jakoś regulowac przerabiac zdjecia maluszków wlasnie na b&w.
Chodzi mi o coś podobnego jak tutaj http://insights.betterphoto.com/2011/02 ... lando.html
Strasznie mi na tym zalezy

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Nie ma jednego uniwerslanego sposobu na BW. Na efekt końcowy składa się mnóstwo parametrów. Nie każde BW pasuje do konkretnego zdjęcia. Skoro piszesz, że interesują Cię zdjęcia dzieci - na szybko wybrane różne czarnobiele z moich zbiorów.

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

mama kuby zdjęcia śliczniusie :)a co do B&W to chciałabym się nauczyć jak zrobić takie jak w linku podałam.Tak pi razy drzwi jak takie coś uzyskać.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

"This was taken in downtown Orlando at twilight as a three-shot HDR merged in HDR Efex Pro. The image was converted to black and white with Nik Silver Efex Pro ..."

Tłum: "to zdjęcie zostało zrobione w centrum Orlando jako trzy ujęcia HDR połączone w HDR Efex Pro. Obraz został przerobiony na czarno-biały przy użyciu Nik Silver Efex Pro, ...."

HDR Efex Pro
silver efex

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

mama kuby wielkie dzięki :) Ja byłam pewna,że zdjęcie było zrobione w PS bez żadnego dodatku,czy programu zewnętrznego.
A le twoje zdjęcia są naprawde boskie.Też bym tak chciała robić ....Ale niestety dopiero ucze się. :)
A powiedz z czego uczyłas sie obrobki?