anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Duże Rozdzielczości Problem

profile.country.pl_PL.title
4671-----
Początkujący

Duże Rozdzielczości Problem

Witam, Mam problem z dużą rozdzielczością zdjęc. Moj problem polega na tym że gdy wyświetlam zdjęce zrobione w rozdzielczości 16 MPX 3:2 to zdjęcie
Jest słabo wyraźne a gdy pszybliże kulką myszki 3 razy wtegy zdjęcie jest w pełni ostre i piękne.Z rozdzileczością 8.4 MPX 3:2 jest podobnie tylko że
wystarczy raz kulką myszki pszybliżyć by było wyraźne. Problem ten nieistnieje z rozdzielczością 4.0 MPX 3:2 tu nieprzeba pszyblliżać by było wyraźnie.
Nie chodzi tu o źle zrobione zdjęcia tylko o tym że te wymienione rozdzielczości są za wielkie by mój mnitor je wyraźnie wyświetli.ł Hpw2448HC 24 cale
1920 X 1200. czy da się coś z tym zrobić?? Prubowałem już z uaktualnianiem sterownikó karty graficznej i innymi przeglądarkami zdjęć ale to nic niedało.
Czy Ktoś z was takrze miał bądź ma takie problemy??

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witam, Mam problem z dużą rozdzielczością zdjęc. Moj problem polega na tym że gdy wyświetlam zdjęce zrobione w rozdzielczości 16 MPX 3:2 to zdjęcie
Jest słabo wyraźne a gdy pszybliże kulką myszki 3 razy wtegy zdjęcie jest w pełni ostre i piękne.Z rozdzileczością 8.4 MPX 3:2 jest podobnie tylko że
wystarczy raz kulką myszki pszybliżyć by było wyraźne. Problem ten nieistnieje z rozdzielczością 4.0 MPX 3:2 tu nieprzeba pszyblliżać by było wyraźnie.
Nie chodzi tu o źle zrobione zdjęcia tylko o tym że te wymienione rozdzielczości są za wielkie by mój mnitor je wyraźnie wyświetli.ł Hpw2448HC 24 cale
1920 X 1200. czy da się coś z tym zrobić?? Prubowałem już z uaktualnianiem sterownikó karty graficznej i innymi przeglądarkami zdjęć ale to nic niedało.
Czy Ktoś z was takrze miał bądź ma takie problemy??



A jakiej przeglądarki używasz. Problem jest najprawdopodobniej z resamplowaniem pliku. Odpowiednia metoda może spowodować polepszenie obrazu. Bo aby wyświetlić obraz 8 MPix na monitorze o rozdzielczości 2 MPix musimy to zdjęcie przerobić do właśnie 2 MPix. I program przerabia je do rozdzielczości ekranowej uśredniając wartości poszczególnych pikseli na zasadzie uśredniania sąsiednich.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Chciałbym też zwrócić uwagę na to, ze w niektórych programach resampling jest "lepszy" przy domyślnych wartościach przybliżenia. Dajmy na to obraz w Photoshopie po kliknięciu ' Fit on the screen' bywa niewyraźny, ale po delikatnym przybliżeniu/oddaleniu(do wartości innej niż 100% oczywiście) jest wyświetlany 'lepiej' :c3

ps. Używaj proszę korekty pisowni, gdyż bardzo trudno było przeczytać Twój post :c20

profile.country.pl_PL.title
4671-----
Początkujący

więc co mam z tym zrobić??

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Może w programie graficznym przeskalować plik(zdjęcie) do rozmiarów, które umożliwią wyświetlenie pełnej rozdzielczości na Twoim monitorze.
Po przeskalowaniu zalecam wyostrzenie zdjęcia, bo może wydawać się nieostre :c20

profile.country.pl_PL.title
4671-----
Początkujący

Co to znaczy przeskalowac i w jakim programie miałbym to zorbić?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

a gdy pszybliże kulką myszki 3 razy wtegy zdjęcie jest w pełni ostre i piękne.


No dobrze, przybliżysz, ale przecież nie widzisz wtedy całego zdjęcia!

kuraq napisał(a):

Może w programie graficznym przeskalować plik(zdjęcie) do rozmiarów, które umożliwią wyświetlenie pełnej rozdzielczości na Twoim monitorze.
Po przeskalowaniu zalecam wyostrzenie zdjęcia, bo może wydawać się nieostre :c20


Kompletnie bezsensowny zabieg. Nie trzeba nic skalować bo przecież nie o to chodzi.

Jedyne co, to można wykadrować zdjęcie do proporcji 16:9.

Ogólnie najważniejsze jest jest odpowiedź na główne pytanie:
Jakiej przeglądarki obrazów używa Ryśek s klanu?

Bo np. Windowsowa przeglądarka wygładzanie ma z definicji przydzielone.
A np. bardzo fajny program FastStone Image, który polecam, ma możliwość wyłączenia tego efektu i zdjęcie wygląda dużo wyraźniej.

profile.country.pl_PL.title
4671-----
Początkujący

Używam windowsowej orginanej przeglądarki

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Używam windowsowej orginanej przeglądarki


No to polecam zmienić i zapomnieć o tej przeglądarce.

FastStone Image Viewer 4.6
http://www.faststone.org/download.htm

profile.country.pl_PL.title
4671-----
Początkujący

Tylko z ta przeglądarką mam jedem mały kłopot ponieważ mam zdjęcia poukładane w kompie,każdy miesiąc ma swój folder i często zdaża sie że w jednym folderze są zdjęcia z innych aparatów o innych nazwach np.DSC06734 i DSC01871 a ja mam rozmieszczanie według daty wykonania a program fast stone odtwarza pliki według nazwy. da sie to jakoś zmienic bo w ustawieniach już dawno patrzałem i jakoś niemoge tego zmienic