anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcia w Dużej Rozdzielczości. Czy Się Opłaca?

profile.country.pl_PL.title
4671-----
Początkujący

Zdjęcia w Dużej Rozdzielczości. Czy Się Opłaca?

Witam. Dziś chciałbym się sytać czy robienie zdjęc w rozdzielczości 16 mpx moim Sony A35 naprawde daje coś więcej niż 4.0 MPX
Teraz robie zdjęcia w rozdzielczości 4.0 MPX wadą jest to że niemożna ich za bardzo pszyblizyć na miom monitorze 24 cale HP 1920 X 1200
Ilośc zajmowanych MB przez zdjęcie nie ma znaczenia chce tylko wiedzieć czy zdjęcia w 16 mpx są lepsze pod jakimś względem czy też nie.
Chciałbym wiedzieć czy zmienia sie cos poza ich rozmiarem.
a jakich wy używacie rozdzielczości??




Z Góry dziękuje za pomoc :)

2 ODPOW. 2
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Na poczatek oplaca sie wziac solidna lekcje z ortografii.

A nawiazujac do pytania to poczytaj sobie co to jest pixel.

Powodzenia :D

P.S

a jakich wy używacie rozdzielczości??



Ja osobiscie stosuje 24.6

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witam. Dziś chciałbym się sytać czy robienie zdjęc w rozdzielczości 16 mpx moim Sony A35 naprawde daje coś więcej niż 4.0 MPX
a jakich wy używacie rozdzielczości??



Witaj.
Ja (a i z tego co wiem to 99,9% moich kolegów fotografujących) używa maksymalnej rozdzielczości dostępnej w aparacie. Poza większą ilością możliwych do zrobienia zdjęć na karcie nie ma żadnych innych zalet stosowania mniejszej rozdzielczości zapisu przez aparat (a i argument o dużej ilości zdjęć możliwych do wykonania na karcie dziś, w dobie tanich kart pamięci, niedrogich dysków, fotobanków, netbooków, płyt DVD i dostępności do usług kopiowania zasadny może być tylko w ekstremalnych warunkach).
Zapisując zdjęcie w pełnej rozdzielczości masz możliwość choćby wykadrowania zdjęcia w komputerze, w procesie obróbki i nadal zdjęcie to będzie miało wystarczający rozmiar do wykonania dużej odbitki czy wydruku. Zmniejszając zdjęcie w komputerze mamy kontrolę nad procesem resamplingu, możemy stosować odpowiednie metody i filtry tych zmian w przeciwieństwie do zmian w aparacie (bo w aparacie dokonuje się dokładnie taka sama operacja jak my ją robimy na komputerze tylko automatycznie, bez naszej kontroli). No i oczywiście mniejsza rozdzielczość to mniejsza szczegółowość obrazu.
Ja polecam wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości jaką oferuje aparat.