anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jak fotografować czerwony, żeby był czerwony

profile.country.PL.title
KGnet-----
Nowicjusz

jak fotografować czerwony, żeby był czerwony

witam
Posiadam nex c3. Robię nim zdjęcia do sklepu internetowego i mam problem z kolorem czerwonym. Zdjęcia wychodzą nie ostre ponadto kolor ucieka w pomarańczowy. Próbowałem zmieniać ustawienia czasu naświetlania, ale poprawa jest minimalna. Zdjęcia robię przy 2 lampach 5500k + lamapa wbudowana ( próbowałem też bez lampy ) F 4.5 1/100 do 1/160

wiecie jak temu zaradzić ?

załączam zdjęcie od producenta po lewo i moje po prawej.

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Inny balans bieli?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

może mam coś nie tak ze wzrokiem, ale zdjęcie z lewej przedstawia raczej ubranko w różowym odcieniu, a nie czerwonym...

oldguest
Początkujący

Jaki ustawiasz balans bieli w aparacie: auto, program, ręcznie? Załącz przykładowe zdjęcie z EXIF. Jeśli masz żarówki 5500k to ustaw ręcznie taki balans bieli w aparacie, ewentualnie ustaw go za pomocą funkcjonalności niestandardowy balans bieli. Zdjęcia robisz w RAW czy JPG? Zaletą zdjęć robionych w RAW jest możliwość późniejszej zmiany BW bez wpływu na jakość zdjęcia. Jeśli wykonujesz zdjęcia w JPG zwróć uwagę jak masz ustawioną strefę twórczą - aby uzyskać naturalne barwy ustaw ją na standard. Dodatkowo sprawdź jaką przestrzeń barwową masz ustawianą w aparacie: sRGB czy AdobeRGB

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Twoja fotografia, te ubranko jest na białym(?) blacie...na moje oko do białego mu daaaleko...tak więc wyjaśnieniem nie takiego koloru jaki ma być jest błędy balans. Powtórzę to co zostało napisane, ustaw sobie niestandardowy balans, wzór bieli pobierz z stołu, powinno być ok.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany