anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zrobić takie zdjęcie?

wozik-----
Początkujący

Jak zrobić takie zdjęcie?

Witam.
Mam pytanie jak zrobić zdjęcie np. jednej osoby aby była jednocześnie w kilku miejscach (np. w parku na ławce, pod drzewem, na alejce, na trawie itp.) Czyli Ona/On zklonowani.
Z góry dziękuję.

20 ODPOW. 20
Kajetan-----
Początkujący

mam pytanie: jak już zrobiłem zdjecia to jak je potem połaczyc juz w komputerze w jedno ?

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Kajetan napisał(a):

mam pytanie: jak już zrobiłem zdjecia to jak je potem połaczyc juz w komputerze w jedno ?



ja korzystam z programu Photoshop, jeśli zdjęcia są zrobione bardzo dokładnie to żaden problem otwierasz wszystkie foty i nakładasz jedno na drugie (krycie 100%) i z poszczególnych warstw wymazujesz te miejsca gdzie masz być po raz któryś, ale korzystaj z miękkiego pędzla tak aby nie zostały ostre krawędzie z poszczególnych wymazywanych warstw.

spolADRIAN1huovr
Początkujący

A ja mam problem ze zrobieniem tego efektu dlatego, że jak zrobie pierwszą fote to druga ma inne barwy, jasność i kontrast :? :x

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a robisz w trybie auto ?
najlepiej będzie ustawić manualnie wszystko :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
spolADRIAN1huovr
Początkujący

wszystko dziergałem na manualu nawet c/b nie wyszło
ale no cóż będę próbował. A używam gimpa nie wiem czy to jakaś przeszkoda? :c7

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a może była różnica w oświetleniu między jednym kadrem, a drugim ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
spolADRIAN1huovr
Początkujący

Możliwe! Teraz niestety nie mam już czasu ale będę próbował wieczorem :smileytwisted:
a do tego bateria w aparacie mi się rozładowała :c3

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Witam

głownie chodzi o to aby aparat był cały czas w tym samym miejscu, ten sam kadr, te same ustawienia tylko Ty zmieniaj miejsce w którym stoisz i musi się udać nie ma możliwości aby nie wyszło. Po nałożeniu kilku zdjęć na siebie wymazuj tylko te miejsca w których jesteś (pisałem o tym niżej) a nie całe zdjęcie, chyba że występują cienie to już gorzej ale też da się zrobić. A że używasz Gimpa to żadna przeszkoda. Popróbuj a napewno musi się udać.

Pozdrawiam :)

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Cześć wozik ,zajrzyj tu ,ostatnio robiłem to o co pytasz,mi wystarczył statyw i samowyzwalacz albo ktoś kto strzela a ty robisz przeróżne figury :) całkiem świetna zabawa.

viewtopic.php?f=32&t=2026&st=0&sk=t&sd=a&start=80

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

dwa ujęcia są fajne , ale jeszcze lepszy moim zadniem jest efekt jak sklonuje sie więcej osób :)