anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kolejny temat z cyklu "Jak zrobić takie zdjęcie" ;)

francuz-----
Początkujący

Kolejny temat z cyklu "Jak zrobić takie zdjęcie" ;)

Witam;)
Przypadkiem natknąłem się na tę galerię:
http://widelec.org/index.php?page2=1&si ... =&pages=10
Oczywiście zdjęcia są super, robią wrażenie;)
Przypuszczam, że to już wyższa szkoła jazdy, ale fajnie byłoby się kiedyś takiego czegoś nauczyć. Możecie mi powiedzieć coś o tego typu zdjęciach? Jaki sprzęt (fotograficzny;) ) potrzebny jest do osiągnięcia tego efektu? A może ktoś z was już się w to bawił i może się pochwalić? :nauseated_face: Zapraszam do dyskusji.

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

No to macie :nauseated_face:
FOTOCZESIO

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

no ale co z tym czesiem sie robi? :P bo nic specjalnie opisanego niema jak to zrobic. kupic coś od niego można, czy na jakieś zasadzie to jest?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

podejrzewam że sam układ nie różni się zbytnio oprócz soczewki z mojego linku
widać że Czesio zastosował w nadajniku dwie diody IR
a pozostałe rzeczy tez do zrobienia
wyzwalacz radiowy do aparatu mam
a nad wyzwalaczem do lamp muszę popracować bo rozgrzebałem i nie mam kiedy skończyć
a czujka ruchu z odbiornikiem też prosta sprawa :nauseated_face:

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

kupując
zamawiasz mailowo

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

ale i tak podejrzewam (tak sądzę), że takie zdjęcia wam nie wyjdą http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif
od zwolnienia spustu do otwarcia kurtyny migawki mijają dłuuuuuuuugie milisekundy. Nawet jak wyłączycie AFa, pomiar, podniesiecie lustro to podejrzewam, że zanim aparat weźmie sie za robienie zdjęcia miną wieki. Do tego dochodzi szybkość migawki - 4 ms minimum (1/250)
Taki system nada się na zwierzątka.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gnembon w przypadku strzałów/rozwalających butelek etc da się to zrobić (trzeba nie na IR, a na dźwięk ustawić aparat). Piotr Stefaniak robił to na minoltach(gdzieś nawet skromnie wspominał jak to robił)
kilka jego fotek:
LINK
LINK
LINK
LINK
LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Migawka migawką.Albo się wyrobi albo nie.Ale postawiona w tryb B na pewno :slight_smile:
A tor laserowy bo taki tu miał miejsce wyzwala lampy błyskowe które rozświetlają plan :nauseated_face:

A może lampy też się nie wyrobią :D

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

mitech, w te mankie nie pomyślałem. Rzeczywiście powinno zadzialać bez problemów :-)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

w przypadku myszy nie wziąłeś pod uwagę tego że gdy wychodzi z norki to zwykle się dużo rozgląda czy jest aby bezpiecznie
w przypadku wyzwalania dźwiękiem jak na załączonych fotkach wyraźnie widać opóźnienie i pocisk(śrut) jest już poza obiektem zwłaszcza gdy strzelający stoi zbyt blisko celu

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

ale można wyzwolić lampę nie dźwiękiem tylko przerwaniem wiązki laserowej. W przypadku obiektów ponaddźwiękowych wyzwalanie dźwiękiem mija się z celem. Oczywiście aparat na bulbie.