anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Logo

oldguest
Początkujący

Logo

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu obserwuje to forum i powiem,że bardzo mi się tutaj spodobało i dziś postanowiłam nieśmiało napisać, ponieważ mam mały problemik ze zrobieniem logo w Ps.Chodzi mi dokładnie o to na jakich rozmiarach(szerok.px i wys.px. oraz rozdzielczość) powinnobyć zrobione?Bo niestety na rozmiarach jakie robię to przy zmniejszonej fotce 800px na 600px i wgraniu na stronynp. faceboooka czy nk moje wychodzi troszku rozmyte mimo wyostrzenia całego zdjęcia przed nalożeniem loga.Bardzo prosze o pomoc.

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Kwestia utraty jakości z serwisach typu nk i Facebook wiąże się z tym, że zdjecie nie wędruje tam w postaci takiej, jak my to zrobiliśmy, tylko ulega dziwnej "optymalizacji" przez co znacznie traci na swojej jakości.

W kwestii rozmiaru logo - tutaj dla mnie granicą jest dobry smak i rozsądek - nie potrafię odnieść się konkretnym wymiarem pixeli.

Pozdrawiam,

oldguest
Początkujący

Bardzo dziękuje za odpowiedź,a już myślałam,że to ja robie coś źle...
A tak na marginesie co do wymiarów to ja robię na 500px szerokości i 500px wysokości oraz 300 rozdzielczości.Pozdrawiam

--------------
kris:
Łączenie postów. W celu dopisania treści proszę używać edycji postów ( przycisk "zmień" na dole swojego posta http://img221.imageshack.us/img221/381/zmie.jpg)
-------------


Witam, Co prawda odpowiedź już poniekąd dostałam ale mam jeszcze takie zapytanie czy logo robione na 500px szer. i 500px wysokości oraz 300 rozdzielczosci jest poprawne przy dodawaniu na stronkę www?Prosze o odpowiedź.
Z góry dziękuje

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Przy dodawaniu na stronę WWW zdjęcie zazwyczaj zmniejsza się do 800x600 pikseli, więc Logo o wymiarach 500x500 zajmie ponad połowę zdjęcia.

Sugeruję zmniejszyć je w jakimkolwiek programie (np. GIMP) do wymiarów 150x150 i umieszczać je na juz pomniejszonym zdjęciu.

oldguest
Początkujący

Dziękuje za odpowiedź.No i czy mogę np.zrobić logo na wymiary 150x150?bez zmniejszania go?jak sugerujesz?Ja robie tak,że zdjęcie najpierw przerabiam,zmniejszam,wyostrzam i dodaje logo(ctrl+t) tak zmniejszam do rozmiaru jaki mi pasuje ale ciągle mam coś nie tak więc dlatego chciałam sięporadzić fachowców :)

oldguest
Początkujący

Hej,hej jest tu ktoś.....?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Moncia napisał(a):

Hej,hej jest tu ktoś.....?


a może zechciałabyś wstawić tutaj jakiś przykład?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

moncia napisał(a):

To jest wycinek ze zdjęcia,które mam umieszczone na jednym z portali.Nie chodzi mi o rozmycie tylko o te pix. przy literach.

moim zdaniem jest to kwestia kompresji.
Jak zapisujesz takie zdjęcie? Jaki program, jaka metoda zapisu (normalna, a może "na potrzeby www" ? ), jaka kompresja/jakość ?



edit:
tośmy sobie pogadali :c12
ładnie to tak usuwać posty, jak ktoś Ci odpisuje?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

Zapisuje normalnie zdjęcie zapisz jako...
A co do usunięcia to chciałąm wstawic zdjęcie a nie jako wies zlink dlatego :D:D-Przepraszam:)

--------------
kris:
Łączenie postów. W celu dopisania treści proszę używać edycji postów ( przycisk "zmień" na dole swojego posta http://img221.imageshack.us/img221/381/zmie.jpg)
-------------

A powiedz mi tak normalnie to na potrzeby stron www. jak poprawnie powinno byc zrobione logo?Chodzi mi o wymiary bo zmniejszenie zdjęcia to 800x600 tak?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Moncia napisał(a):

Zapisuje normalnie zdjęcie zapisz jako...

jaki program, jaka jakość, jaka kompresja
czy zdjęcie tak wygląda na komputerze, czy tylko na tym portalu ?



Moncia napisał(a):

A co do usunięcia to chciałąm wstawic zdjęcie a nie jako wies zlink dlatego :D:D-Przepraszam:)


jak dałaś obrazek wielkości paznokcia, to się nie dziw :c20

Moncia napisał(a):

A powiedz mi tak normalnie to na potrzeby stron www. jak poprawnie powinno byc zrobione logo?Chodzi mi o wymiary bo zmniejszenie zdjęcia to 800x600 tak?


nie ma jednej zasady/wymiaru, którego trzeba się trzymać.
U nas na forum przyjęło się, że dłuższy bok ma nie przekraczać 800px. Tyle jeżeli chodzi o rozmiar zdjęcia. Jeśli zaś chodzi o logo, to już tylko i wyłącznie Twoja decyzja jaki rozmiar tego ma być.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer