anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

namiot bezcienowy oswietlenie itp..witam

BORUBAR
Początkujący

namiot bezcienowy oswietlenie itp..witam

witam , posiadam namiot 80x80 lampy 3 x 600W temp 5600 mam problem z uzyskaniem jakiegokolwiek zadowalającego wyniku na białym tle jak nie przepalone to tło szare lub (niebieskawe czego przyczyną może być dołączone do namiotu białe tło według mnie jakby niebieskawe) to coś najbardziej przepalone to kula z kryształkami.
W aparacie balans bieli ustawiony na 5600.
wszelkie porady jak najbardziej mile widziane:)))
mniejsze problemy mam z czarnym tle lecz wszelkie uwagi również będą mile widziane..jest kilka paproszków lecz w tym wypadku możemy na nie przymknąć oko :c20

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jesteś w stanie podświetlić namiot od dołu?

Wyrównanie kolorów w RAW to nie problem...

BORUBAR
Początkujący

jeżeli podświetlenie od dołu coś da to coś wykombinuje aby go jakoś podświetlić:)))

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Powinno dać.

Generalnie do tego typu produktów lepiej sprawdza się stół bezcieniowy, albo naprawdę porządnej jakości tło do namiotu.

BORUBAR
Początkujący

czyli to dołączone tło do namiotu co mi sie wydaje niebieskawe mogę spokojnie wyrzucić do śmietnika?? A czy jest w jakiś sposób możliwość wyciągnięcia z tych kryształków jakichś odblasków , korzystam z obiektywów kit 18-55 i starego heliosa do który jak dla mnie bardziej sie do tego nadaje.
Czy doświetlenie od dołu ma być dodatkowe czy zastąpić je tym z góry, jak najlepiej rozstawić to oświetlenie??

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przede wszystkim odblaski to kwestia odpowiedniego ustawienia światła no i to światło musi być dość ostre, żeby zabłyszczało. Ewentualnie możesz dodać rozbłyski w procesie obróbki.... ;)

Jako tło - polecam śnieżnobiały karton. Jeśli chcesz mieć efekt lustrzany, możesz próbować z białą pleksi.

Co do rozkładu - trudno mi sensownie doradzić bo to Ty powinieneś dojść do tego na zasadzie prób zmiany rozkładu oświetlenia i oceny efektu na ekranie.

Obiektyw makro by Ci się przydał też do fotografii biżuterii.

BORUBAR
Początkujący

możesz mi polecić jakieś szkiełko najchętniej na M42 lub czy ta 35mm do nexa jest ok bo podobno całekiem fajne szkło:)

A jeśli chodzi o foto na czarnym tle czy coś byś poprawił???

dzięki wielkie za porady :c20

pokombinuje i jakoś to ogarne...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W fotce darowałbym sobie to odbicie, czyli bez szyby czy co tam zastosowałeś.

Trudno mi się odnosić do zdjęć produktowych generalnie bo to dość specyficzny temat. Często jest tak, że musisz je wykonać w określony sposób bo tak sobie życzy tego zamawiający.

Generalnie ładnie.

Obiektywy? Makrówka do Nexa 30/3.5 na pewno byłaby świetna tyle czy nie za "krótka"? Musiałbyś ustawić sobie 30mm na kicie i zobaczyć czy taka ogniskowa Ci pasuje.

Ja w większości zdjęć produktowych wykorzystuję A850 + 50/2.8 Macro, ale trochę mi właśnie krótko i bardziej zależy mi na czymś w okolicach 85mm.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

trochę mi właśnie krótko i bardziej zależy mi na czymś w okolicach 85mm.


CZ135 1.8 ma lepszą skalę odwzorowania, czy mi się wydaje :smileymrgreen:


BORUBAR napisał(a):

możesz mi polecić jakieś szkiełko najchętniej na M42 lub czy ta 35mm do nexa jest ok bo podobno całekiem fajne szkło:)


moim zdaniem - jeśli tylko masz możliwość przetestowania tego szkiełka (SEL 30mm f/3.5 macro), to zrób to. Być może dla Ciebie to będzie właśnie to.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

BORUBAR napisał(a):

możesz mi polecić jakieś szkiełko najchętniej na M42 lub czy ta 35mm do nexa jest ok bo podobno całekiem fajne szkło:)

A jeśli chodzi o foto na czarnym tle czy coś byś poprawił???

dzięki wielkie za porady :c20

pokombinuje i jakoś to ogarne...



Do tego typu fotografii postarałbym się o szkło do makro ze skalą odwzorowania 1:1 (może jakąś 50 mm Minolty lub coś w okolicach 100 mm Sony, Minolta, Tamron, Sigma, może być Soligor, Cosina, Vivitar, Voightlander). Jeżeli chcesz coś na M42 to musiałbyś dokupić z pierścieniami no i automatycznie taka fotografia robi się troszkę trudniejsza (bardzo ułatwia ją statyw).
Jeżeli mogę ocenić zdjęcie to według mnie jeżeli to ma być zdjęcie do katalogu to GO jest zbyt mała, jeżeli zdjęcie "artystyczne" to dla mnie zbyt duża. Nieostrości są takie "niezdecydowane". No i oczywiście musisz wystemplować białe punkty (paprochy).

Edit. Oczywiście pisałem o obiektywach do lustrzanki, nie wiedziałem, że to ma być do NEX-a.