anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierwsza sesja ,porter :) jakieś pomysły?

Arek_-----
Początkujący

Pierwsza sesja ,porter :) jakieś pomysły?

Witam :) Jako początkujący fotograf chcę zrobić pierwszą sesję zdjęciową kumplowi który męczy mnie od X czasu choć mówię że jeszcze nie umiem :P Wiem że pomysłami nikt się nie lub dzielić ale może jednak ktoś się znajdzie i podrzuci jakiś pomysł na sesję, nawet uniwersalny i jakieś rady do tego tak żeby kilka fot wypaliło :D


I tak przy okazji podrzucam kilka linków z pytaniem "jak to jest zrobione" może akurat ktoś pomoże ;)

http://www.digart.pl/praca/3299274/_.html - białe tło, jak?
http://www.digart.pl/praca/3297871/diabelek.html -czarne tło, jak?
http://www.digart.pl/praca/3299569/T.html takie ciemne, z jaśniejszą twarzą w jaki sposób?
http://www.digart.pl/praca/3298256/A.html - i tu znów jasne tło, jak?

Pytań cała masa ale będę wdzięczny jak ktoś choć trochę pomoże, przyda mi się bardzo to info :)
Pozdrawiam :)

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

białe tło, jak?
czarne tło, jak?
takie ciemne, z jaśniejszą twarzą w jaki sposób?
i tu znów jasne tło, jak?



Musisz mieć białe/czarne tło, lub robić na tle białej/czarnej ściany....potem... potrzebujesz lampy studyjne bądź na początek halogeny z jakimiś rozpraszaczami (parasolka, softbox)

I zależnie od ustawień oświetlenia, doboru parametrów ekspozycji, mocy lamp będziesz mógł osiągnąć podobne efekty.

Pierwsze zdjęcie - rozwijasz białe tło, stawiasz fotel bokiem do fotografa, sadzasz modelkę, ustawiasz ją w pozie jaka CI odpowiada, ustawiasz lampę wysoko naprzeciw modelki, lampa raczej mocna z dużym softem (chyba najlepiej octobox). Kadrujesz i robisz zdjęcie.

Tak by mogło to mniej więcej wyglądać...w fotografii nie chodzi o to żeby podać Ci na tacy gotowe schematy :smileytwisted: Proponuję poczytać coś więcej o oświetleniu studyjnym. :smileymrgreen:

Arek_-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

białe tło, jak?
czarne tło, jak?
takie ciemne, z jaśniejszą twarzą w jaki sposób?
i tu znów jasne tło, jak?



Musisz mieć białe/czarne tło, lub robić na tle białej/czarnej ściany....potem... potrzebujesz lampy studyjne bądź na początek halogeny z jakimiś rozpraszaczami (parasolka, softbox)

I zależnie od ustawień oświetlenia, doboru parametrów ekspozycji, mocy lamp będziesz mógł osiągnąć podobne efekty.

Pierwsze zdjęcie - rozwijasz białe tło, stawiasz fotel bokiem do fotografa, sadzasz modelkę, ustawiasz ją w pozie jaka CI odpowiada, ustawiasz lampę wysoko naprzeciw modelki, lampa raczej mocna z dużym softem (chyba najlepiej octobox). Kadrujesz i robisz zdjęcie.

Tak by mogło to mniej więcej wyglądać...w fotografii nie chodzi o to żeby podać Ci na tacy gotowe schematy :smileytwisted: Proponuję poczytać coś więcej o oświetleniu studyjnym. :smileymrgreen:


Wiem że nie chodzi o gotowe schematy ale przy raczkowaniu mogą się i takie przydać :D Poczytam o oświetleniu studyjnym 8-) A jakieś pomysły co do porterów na zewnątrz? jakieś ruiny, dworzec czy coś tak żeby żadne akcesoria studyjne nie były potrzebne a porter był ciekawy ? Pewnie kupie te tła, pomyślę coś z lampami ale nie wszystko na raz niestety :P

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

choć częściej robię zdjęcia w studio niż w plenerze, to odpowiem na pyt. dot. pleneru.
Plener jest o tyle "łatwy", że nie musisz mieć nic innego jak: aparat, modelka, pomysł, miejsce i dzień/pogodę........da się zrobić tak byś nie musiał mieć żadnych lamp i rozpraszaczy.....
nie mniej jednak, dobrze jest jak ma się czym odbić światło: mała blenda i najlepiej ktoś kto będzie mógł ją trzymać.....ja często muszę sobie samemu radzić i wiem jak pomocna może być druga osoba, która blendę mogłaby trzymać ;)

fajnie jest jak się ma stosunkowo "jasne" szkło. Plener i małe GO to jest dla mnie to :D


btw
napisałem, że plener jest "łatwy" w stos. do studia. Nie oznacza to, że plener jest prosty.....czasami może być znacznie trudniejszy niż studio.....no i plener to dostosowanie się do pory roku i pogody ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mały poradnik fotopolis

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer