anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Scott Kelby

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Scott Kelby

Co sądzicie o tej książce:
Scott Kelby - "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć. Wydanie VI"
Zastanawiałem się jeszcze nad "system 7 punktów Scotta Kelby"......ale już raczej trudno dostępna...

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Mam obie.
Obie są drogie, ale warto.
Z drugiej jednak strony, lepiej (tak mi się wydaje) kupić jakąś książkę, dzięki której będziesz robił zdjęcia które nie będą wymagać czarów w fotoszopie.
Szczególnie polecam:
„Fotografia Prasowa”- Kenneth Kobre.
„Uchwycić Moment”-Joe McNally.
„Z pamiętnika lampy błyskowej”-również Joe McNally.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

andrewpl napisał(a):

Co sądzicie o tej książce:
Scott Kelby - "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć. Wydanie VI"
Zastanawiałem się jeszcze nad "system 7 punktów Scotta Kelby"......ale już raczej trudno dostępna...


Ja na dzień dobry polecam m.in. jego kanał na YouTube :smileythumbsup:
Wiele ciekawostek opisują i pokazują :D


photomusic napisał(a):

Mam obie.


nie da się ukryć, że to widać :c2

photomusic napisał(a):

zdjęcia które nie będą wymagać czarów w fotoszopie.

polecam tę radę - wyjdzie wszystkim na dobre :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Wiemy wszyscy doskonale,że w każdym zdjęciu znajdzie się coś ,co można poprawić i dzięki programom typu PS, pomóc sobie w realizowaniu naszej kreatywności. I właśnie do tego potrzebne są różne poradniki itp.
Oczywiście wiedza o fotografii i doświadczenie są niezbędne,gdyż PS może "jedynie" pomóc w "wyciągnięciu" z naszych fotek tego "coś,czegoś..." .
Dlatego ,jako mocno początkujący człowiek,który dopiero zaczyna przygodę z fotografią, uważam, iż wszelkie materiały dydaktyczne są niezbędne ........pod każdą postacią...i właśnie dlatego mam zamiar zawracać Wam głowę moimi pytaniami.
O.
I tyle.
A co.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

andrewpl napisał(a):

...że w każdym zdjęciu znajdzie się coś ,co można poprawić...



Masz rację. Lecz jeśli chodzi o książki, o które pytasz, to techniki, które te książki opisują są nieco...
Wszystko, co najlepsze wyciągamy w CR (lub C1) z pliku Raw. Ps to tylko warstwy, kanały i obliczenia, oraz wavestation dla wtyczek.
Lecz również, zgodnie z zasadą, że żaden pieniądz nie śmierdzi, nie brak w nim funkcji dla amatorów, które tak jak wielu mam po prostu wyłączone. Można powiedzieć, że Ps jest trochę jak biblia-„I baranek może brodzić i wieloryb może pływać”. Wydaje mi się jednak, że taniej i lepiej barankowi będzie w Gimpie niż w Ps.
Książki dla baranków to te i podobne, o które pytasz. Dla wielorybów jest „Photoshop księga kanałów”, Warstwy-Matta Kloskowskiego oraz żelazna pozycja „Photoshop Lab, rozwiązanie zagadki kanionu”. Jako ilustrowana instrukcja obsługi jest również „Edycja zdjęć”-Martina Eveninga-jest gruba i wszystko w niej traktowane jest po łepkach.
Jest jeszcze coś dla rekinów-Christian Bloch.

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Mógłbyś bardziej rozwinąć myśl o książkach (technikach)Scotta Kelby ?