anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

photoshop cs6- ustawianie dpi podczas kadrowania

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

photoshop cs6- ustawianie dpi podczas kadrowania

Witam.
Jak w Photoshopie cs6 ustawić dpi podczas kadrowania.
Klikam na ikonę kadrowania, na górze podaję proporcje np 10x15 ale nie ma tam opcji dpi.
Chcę zdjęcia wykadrować pod lab.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

andrewpl napisał(a):

Klikam na ikonę kadrowania, na górze podaję proporcje np 10x15 ale nie ma tam opcji dpi.


Może napisu DPI nie ma, ale chyba masz opcję pixel/inch. :c20

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Lajam napisał(a):

andrewpl napisał(a):

Klikam na ikonę kadrowania, na górze podaję proporcje np 10x15 ale nie ma tam opcji dpi.


Może napisu DPI nie ma, ale chyba masz opcję pixel/inch. :c20



Jeżeli nie masz opcji wyboru rozdzielczości (dpi, pixel/inch, cm/inch itp.) to możesz sobie obliczyć minimalny rozmiar zdjęcia w pixelach jaki dla interesującej Ciebie rozdzielczości powinien być (np. dla 10x15 przy 300 dpi rozmiar powinien wynosić około 1200x1800 pix) i kadrując zdjęcie patrzeć, czy jesteś powyżej minimalnego, założonego przez siebie rozmiaru. Jeżeli nie osiągnąłeś minimum to wydrukowanie z założoną przez Ciebie rozdzielczością będzie możliwe.

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

Może i jest to jakiś sposób ale jest to ...p......nie
Nie mówię oczywiście o odpowiedzi ale sposobie.
Jak byłem wywołać na próbę kilka zdjęć to mi gość pokazał jak kadrować i miał na górze na pasku możliwość wpisania rozdzielczości i obok w kolejnym okienku dpi.......nie wiem jaka wersja PS ale coś starszego niż SC6......

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W ŻADNYM Photoshopie nie ma czegoś takiego jak DPI, jest pixel per inch czyli PPI.

Proponuję Ci zwyczajnie wykadrować fotkę przy użyciu narzędzia zaznaczanie (klawisz "M") w proporcjach jakich tam chcesz (wpisujesz w opcji Syle - Fixed Ratio), a potem ustalić końcowy rozmiar wciskając Alt+Ctrl+I.

Przy czym ja nigdy nie zmniejszam zdjęć do wywołania.
Najważniejsze są proporcje. Tak samo jak nie gmeram nic przy ilości pixeli na cal.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

andrewpl napisał(a):

Może i jest to jakiś sposób ale jest to ...p......nie
Nie mówię oczywiście o odpowiedzi ale sposobie.
Jak byłem wywołać na próbę kilka zdjęć to mi gość pokazał jak kadrować i miał na górze na pasku możliwość wpisania rozdzielczości i obok w kolejnym okienku dpi.......nie wiem jaka wersja PS ale coś starszego niż SC6......



To ja może jeszcze podpowiem inny sposób (oczywiście jeżeli chodzi o kadrowanie i :żart mode on: jeżeli użycie kolejnego, malutkiego programiku nie będzie zbytnim p....niem :c20 :żart mode off: ). Jeżeli korzystasz z systemu Windows to jest taki programik jpgcrops. Tam masz kilkanaście gotowych rozmiarów zdjęcia do kadrowania, możesz stworzyć też własne wymiary zdjęć. Przygotowujesz swoje wymiary w centymetrach i kadrując zdjęcie wyświetla Ci się rozdzielczość w jakiej będzie zdjęcie po przycięciu. Obrabiasz w ten sposób jpegi, program jako jeden z nielicznych podobno nie rozkompresowuje zdjęć. Możesz wczytać cały katalog, potem kadrujesz każde zdjęcie i zapisujesz wszystkie we wskazanym katalogu. Ot, takie małe ułatwienie.