anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Krótko o jednym zdjęciu cz. 1

Witajcie, raz na jakiś czas  będę wrzucał tu któreś z moich zdjęć i napiszę kilka słów związanych z jego powstaniem.


DSC00015.jpg
Na pierwszy ogień zdjęcie które każdy może zrobić w domu, czyli nie jesteśmy uzależnieni od kaprysów pogody. Co więcej… robienie takich zdjęć może być dobrym pomysłem w sytuacji gdy mamy ochotę na fotografowanie a pogoda jest pod psem. 
Fotografowanie uzależnia…czasami  jest tak … że człowiek musi… :slight_smile:

Więc jak i czym zrobiłem to zdjęcie ?

  • Aparat NEX 7
  • Obiektyw SEL 55-210mm
  • Statyw
  • Laptop
  • Dwa kieliszki
  • Szklany dzbanek z wodą

Jeden kieliszek stawiamy stopą do góry, drugi stawiamy na nim normalnie.
Ten pierwszy daję troszkę złudzenie że jest odbiciem górnego J
Jako tło umieszczamy ekran laptopa.
Chciałem mieć białe tło więc na ekranie wyświetliłem po prostu biały slajd z power pointa  J
Pozostałe światło w pomieszczeniu musi być zgaszone
Zabawa jest prosta pod warunkiem że mamy asystenta lub asystentkę do wlewania wody do kieliszka. Przydaje się duża szybkość zdjęć seryjnych. NEX 7 ma aż 10 kl/s
Na dany sygnał asystentka wlewa  wodę do kieliszka a fotograf naciska na spust.
Wykonujemy serię zdjęć, przy tak szybkich zdjęciach seryjnych wystarczyła jedna seria.

Zrzut-ekranu-2014-01-23-18..jpg

Zależało mi na wysokim kontraście, wykorzystałem więc tryb „Cz-B wysoki kontrast”
Dzięki temu obróbka w komputerze została ograniczona do minimum.
Zależało mi na krótkim czasie naświetlania,
okazało się że ekran wcale nie świeci aż tak jak mi się wydawało :slight_smile: 
Żeby „wyciągnąć” choćby czas rzędu 1/500s musiałem podnieść ISO aż do ISO 3200.
jednak w trybie czarnobiałym szumy nie są zbyt widoczne i zupełnie nie przeszkadzają.
Oczywiście  lepiej byłoby mieć jakieś silniejsze źródło światłą w tle, ale dla mnie to była zabawa :slight_smile:
Warto eksperymentować, powyższe wskazówki to tylko jedna z wielu dróg.
Zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami na domowe fotografowanie szkła :slight_smile:

Kto dodał ten temat do Ja też