anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja i Reklamacja SONY

didus0
Początkujący

Gwarancja i Reklamacja SONY

Na poczatku napisze ze mam FIOŁA na punkcie SONY !!!!! :c37 Kupilem corce laptoka SONY VAIO i po okolo czterech miesiacach padl ekran LCD. Pojechalem do sklepu SONY CENTRE i zglosilem usterke. Kazano mi zadzwonic , dano kazda wskazowke jak to zrobic i oczywiscie nr tel na infolinie. Tel odebral doswiadczony pracownik, zapytal o wszystko o dane itp..Powiedzialem ze mam na dysku wszystki dane i, ale pracownik poinformowal mnie ze zaznaczy ze sa dane i zeby nie byly kasowane. Poinformowal mnie ze jutro przyjedzie kurier UPS i odbierze laptopa i ze musi byc wyslany do servisu do NIEMIEC !!! Troszke mnie to zmartwilo ze tak daleko i czas sie wydluzy :( Powiem tak jestem po wielkim wrazeniem firmy kurierskiej UPS za szybkosc !!! Na drugi dzien moj sprzet byl w NIEMCZECH !!! O czy zostalem poinformowany przez wiadomosc tekstowa SMS !!! Naprawa trwala razem z transportem tam i z powrotem 6 dni !!! Oczywiscie naprawa zostala naprawiona, jestem pod WIELKIM wrazeniem jak firma SONY traktuje swoich klientow !!! Nie zdarzylo mi sie jeszcze byc tak mile zaskoczony przez gwaranta !!! Pelen szacunek dla SONY i firmy kurierskiej UPS !!! Moja awaria nie zniechecila mnie do kupowania produktow SONY wrecz jeszcze bardziej zyskala chodz chyba nie ma co , bo tak jak pisalem mam bzika na jej punkcie !!! Dziekuje wszystkim i nie bojcie sie reklamacji !!!!PELEN PROFESJONALIZM !!! Pozdrawiam ... :c22

40 ODPOW. 40
witek1
Początkujący

jakiej umowy - ano takiej, cytuje z pamięci słowa serwisanta. " w ciągu tygodnia damy Panu znać co i jak, maksymalnie w ciągu dwóch tygodni telewizor zostanie naprawiony ( wtedy jeszcze nie wiedzieli chyba, że części są niedostępne). Z tej części się wywiązał. Zadzwonił i poinformował, że nie są w stanie naprawić w regulaminowym czasie (cokolwiek to znaczy) i w związku z tym przedstawili producentowi opinię, - odbiornik nie do naprawienia z braku części zamiennych i zasugerowali wymianę na nowy, na co producent się zgodził o czym serwis mnie poinformował, informując jednocześnie o rodzaju odbiornika na co musiałem (nie wiem w sumie w jakim celu, ale serwisant chyba wiedział, skoro zadał pytanie) wyrazić zgodę.
O tego momentu zapadła głucha cisza ( no niezupełnie, ponieważ utrzymuje kontakt telefoniczny z serwisem, który po prostu rozkłada ręce. Fizyczny brak odbiornika do wymiany. Nie doszedł z centralnego magazynu). Jestem pełen podziwu i szacunku dla serwisu, ci ludzie naprawdę chcą pomóc, starają się jak tylko mogą, ale maja związane ręce.

Odnośnie przedłużonej gwarancji Samsunga i LG, proszę mnie o warunki nie pytać, ja stwierdziłem tylko fakt. Jak to wygląda, jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany to trzeba popytać w sklepie, np. internetowym http://www.electro.pl" target="_blank lub na infolinii producenta. Również nie ma potrzeby kupna w salonie firmowym.
Nieprawdą jest, że niezgodność

towaru praktycznie przepada po 8-miu miesiącach i sklep umywa ręce. Właśnie electro pl przyjęło router. Nie wiem, czy jest w Polsce, pewnie jest autoryzowany serwis D-link.

Oczywiście, że reklamację w sklepie mogę rościć do 24-miesięcy, dlatego też wybrałem formę naprawy gwarancyjnej. Z ciekawości natomiast mogę zapytać na infolinii sklepu gdzie dokonałem zakupu, czy zajęliby się reklamacją zakupionego u nich produktu o przedłużonej gwarancji, którą zresztą u nich się dokupuje.

Jeżeli gwarancja leci od nowa, a tak powinno być,
Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

ale nie ma o co kopii kruszyć, skoro już padła odpowiedź, że gwarancja 24-miechy leci od nowa.


to teraz kolejne pytanie : czy jest możliwość dokupienia w Sony kolejnych 36-miesięcy gwarancji ? jak widać opłaca się to. Mimo wszystko jestem dobrej myśli


Jedyne co mogę zasugerować to poprosić na infolinii żeby monitorowali sprawę i coś w tej sprawie działali. Ja zawsze miałem taką zasadę że im głośniej klient krzyczy to mniej mogę.



No sęk w tym, że ja bardzo spokojnie wytłumaczyłem w czym rzecz, a konsultant nie miał pojęcia co mógłby zaproponować poza odesłaniem mnie do serwisu. Nie wiem, czy jakis "nowoprzyjęty", czy miał kiepski dzień. Nawet nie poprosił o nr zgłoszenia, tylko dopiero jak sam podałem i poprosiłem o sprawdzenie po numerze jak sprawa wygląda, to skorzystał w takowej opcji. Następnie było już tylko nie wiem, nie wiem i nie wiem. Ten Pan nic nie wiedział. jaki jest zwyczajowy okres wysyłki z magazynu, czy są te modele w magazynie, nic kompletnie, poza proszę kontaktować się z serwisem. Tylko po co. Ci goście są na tyle OK, że sami zadzwonią jak biedą mieli sprzęt na stanie.

spolDon1fhkbr
Początkujący

witek1 napisał(a):


Odnośnie przedłużonej gwarancji Samsunga i LG, proszę mnie o warunki nie pytać, ja stwierdziłem tylko fakt. Jak to wygląda, jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany to trzeba popytać w sklepie, np. internetowym http://www.electro.pl" target="_blank lub na infolinii producenta. Również nie ma potrzeby kupna w salonie firmowym.



Z podanej przez Pana stronie:
Dodatkowa gwarancja to produkt ubezpieczeniowy, którego celem jest pokrycie kosztów naprawy, usterek lub awarii, które wystąpiły po wygaśnięciu gwarancji producenta.



Proszę więc nie mylić gwarancji producenta, z produktem ubezpieczeniowym firmy trzecich.

witek1 napisał(a):

Nieprawdą jest, że niezgodność towaru praktycznie przepada po 8-miu miesiącach i sklep umywa ręce. Właśnie electro pl przyjęło router. Nie wiem, czy jest w Polsce, pewnie jest autoryzowany serwis D-link.



A powołał się Pan jasno na niezgodność towaru z umową czy po prostu oddał produkt do naprawy? Ponieważ na 99% po prostu sklep wysłał sprzęt na reklamację do serwisu d-link (sam korzystałem kilkakrotnie z serwisu dlink-a i niejednokrotnie czekałem około miesiąca na naprawę). A niezgodność towaru z umową praktycznie wygasa po 8 miesiącach ponieważ po tym okresie to na kliencie ciąży potrzeba udowodnienia, że wada istniała w momencie zakupu. Oczywiście jest coś takiego jak "dobra wola sprzedawcy"... Ja mówię o praktyce jeśli sprzedawca akurat "nie chce" bo np. sprzedaje produkty na 3% marży w internecie.

witek1 napisał(a):

Oczywiście, że reklamację w sklepie mogę rościć do 24-miesięcy, dlatego też wybrałem formę naprawy gwarancyjnej. Z ciekawości natomiast mogę zapytać na infolinii sklepu gdzie dokonałem zakupu, czy zajęliby się reklamacją zakupionego u nich produktu o przedłużonej gwarancji, którą zresztą u nich się dokupuje.



Oczywiście. Pan by tam oddał TV, oni by posłali do tego samego serwisu co Pan i czekał bym Pan dodatkowe ze 2-3 dni ponieważ pierwsze telewizor by wrócił do sklepu a dopiero potem do Pana.

witek1 napisał(a):

Jeżeli gwarancja leci od nowa, a tak powinno być(...)ale nie ma o co kopii kruszyć, skoro już padła odpowiedź, że gwarancja 24-miechy leci od nowa.



Proszę zaglądnąć tutaj:

Art. 1. 4. u.sp.kons. Do sprzedaży konsumenckiej nie stosuje się przepisów art. 556-581 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z 1971 r. Nr 27, z 2002 r. Nr 113, poz. 984).

Jest Pan konsumentem czy "nie konsumentem" (firmą)? Bo do tego zależy czy stosuje się zacytowany przez Pana fragment czy nie. Cytuje Pan coś a nawet nie sprawdza czy to Pana dotyczy....

witek1 napisał(a):


to teraz kolejne pytanie : czy jest możliwość dokupienia w Sony kolejnych 36-miesięcy gwarancji ?



Z tego co wiem nie.

witek1 napisał(a):

Mimo wszystko jestem dobrej myśli



I bardzo dobrze, a na przyszłość proszę sprawdzać co się Pana tyczy i czego może Pan wymagać.

witek1 napisał(a):


No sęk w tym, że ja bardzo spokojnie wytłumaczyłem w czym rzecz, a konsultant nie miał pojęcia co mógłby zaproponować poza odesłaniem mnie do serwisu. Nie wiem, czy jakis "nowoprzyjęty", czy miał kiepski dzień. Nawet nie poprosił o nr zgłoszenia, tylko dopiero jak sam podałem i poprosiłem o sprawdzenie po numerze jak sprawa wygląda, to skorzystał w takowej opcji. Następnie było już tylko nie wiem, nie wiem i nie wiem. Ten Pan nic nie wiedział. jaki jest zwyczajowy okres wysyłki z magazynu, czy są te modele w magazynie, nic kompletnie, poza proszę kontaktować się z serwisem. Tylko po co. Ci goście są na tyle OK, że sami zadzwonią jak biedą mieli sprzęt na stanie.



Nie będę tutaj tłumaczył kogoś, ale wymagał Pan czegoś co się Panu nie należało to chyba trochę tłumaczy reakcję i brak wiedzy o czymś co nie należy się Panu? Konsultant ma pewne uprawnienia i ciężko się dziwić, że nie zrobił czegoś czego nie mógł.

witek1
Początkujący

Wg Pana, ile powinienem czekać na otrzymanie nowego egzemplarza, bo to chyba już tylko o dobra wolę chodzi, skoro został uznany do wymiany ? I nie wiadomo czyja dobrą wolę, bo wszystko było OK, aż do ... no właśnie do czego. Skoro ktoś fizycznie w Sony Poland uznał wymianę za konieczną, na wniosek autoryzowanego serwisu, to zapewne wydał dyspozycje do magazynu centralnego o wysłanie pod wskazany adres (serwis). Po konsultancie jednak spodziewałem sie więcej, aniżeli tylko nie wiem. No kto ma w końcu wiedzieć jak nie konsultant, co się dzieje ze zgłoszeniem nr PL000000. Wszak system ten został opracowany przez Sony. Co ciekawe, sami zachęcają do korzystania z niego.

Sprawdź status swojej naprawy i wynik jest jeden od samego początku - zarejestrowana. Tyle to ja sam wiem z otrzymanego maila potwierdzającego. Skoro jest taki monitoring, to powinien działać od początku do końca. A jeżeli nie działa monitoring to konsultant powinien cokolwiek więcej wiedzieć. Np. W tej chwili jest brak magazynowy tego modelu - zawalił zakład produkcyjny w Czechach, czy na Węgrzech, musimy uzbroić się w cierpliwość, lub magazyn centralny jeszcze nie otrzymał zlecenia do wydania dla takiego i takiego serwisu, spróbuje monitować, a nie od razu petenta zbyć . Przynajmniej ja to tak widzę. Tak jest np. w firmach kurierskich. Status przesyłki, nadana tu i tam, odebrana - status: na magazynie, , wtedy i wtedy wydana z magazynu - status: w dostarczeniu

Czekam, bo co mi pozostało.

spolDon1fhkbr
Początkujący

witek1 napisał(a):

Wg Pana, ile powinienem czekać na otrzymanie nowego egzemplarza, bo to chyba już tylko o dobra wolę chodzi, skoro został uznany do wymiany ? I nie wiadomo czyja dobrą wolę, bo wszystko było OK, aż do ... no właśnie do czego. Skoro ktoś fizycznie w Sony Poland uznał wymianę za konieczną, na wniosek autoryzowanego serwisu, to zapewne wydał dyspozycje do magazynu centralnego o wysłanie pod wskazany adres (serwis).



Bazując na doświadczeniu nie zakładam złej woli nikogo. Może faktycznie w magazynie europejskim nie ma takiego telewizora ponieważ np. wszystkie dostawy na magazyn przez następne 2-3 miesiące są już zabukowane do poszczególnych partnerów handlowych lub nawet one tam są ale są zarezerwowane i zabukowane dla kogoś innego, a Pan (Pana serwis) ustawił się w kolejce po następny wolny który w przypadku czarnego scenariusza jeszcze nie jest wyprodukowany.... i będzie dopiero w styczniu... Ale bez obaw jeśli naprawa trwa powyżej miesiąca zazwyczaj dokonywane są jakieś mniej standardowe czynności mające na celu rozwiązanie problemu.

Odnośnie tego jakby to Pan widział zawsze może Pan zgłosić zażalenie na konsultanta jeśli według Pana opinii nie pracował tak jak się Panu wydaje, że powinien...

witek1
Początkujący

Daleki jestem od tego, żeby komuś szkodzić. Konsultant był uprzejmy, a to juz wystarczający powód, żeby mu nie szkodzić, nawet jeżeli nie jestem zadowolony uzyskanych od niego informacji. Może faktycznie nie ma dostępu do takich informacji.
Z tym styczniem to mam nadzieję, ze to jest żart. Chętnie dopłacę i wezmę inny model, ale ponoć nie ma takiej opcji.

spolDon1fhkbr
Początkujący

witek1 napisał(a):

Chętnie dopłacę i wezmę inny model, ale ponoć nie ma takiej opcji.



Może teraz nie ma, a po miesiącu będzie... Proszę jeszcze poczekać.

witek1
Początkujący

Don napisał(a):













To zależy. Jeśli Sony by chciało to by gwarancje mogła być stara (tak jak we fragmencie zamieszonym wyżej), ale z doświadczenia wiem, że biegnie 24 miesiące od nowa tak "frontem do klienta"... Chyba, że zostało więcej niż 24 miesiące starej gwarancji.



No niestety gwarancja nie biegnie od nowa 24-ce.
Zostało 14 m-cy starej gwarancji. Nie ma również możliwości dokupienia gwarancji ekstra.

spolDon1fhkbr
Początkujący

witek1 napisał(a):


No niestety gwarancja nie biegnie od nowa 24-ce.
Zostało 14 m-cy starej gwarancji. Nie ma również możliwości dokupienia gwarancji ekstra.



Czyli jest "sukces"?

Ps. Zostaw sobie protokół wymiany. Nie sądzę, żeby serwis odmówił naprawy między 14, a 24 miesiącem... Ale może to zależy od serwisu...

witek1
Początkujący

Serwis to w ogóle dał jakis papier ni pies ni wydra (jakiś gotowiec) ale z adnotacją, że wymiana.Natomiast pomógł mi chyba pan Jacek.D z infolinii w pozyskaniu telewizora. Zadzwoniłem, porozmawiałem, pan Jacek powiedział, że poda temat "wyżej" i telewizorek był nazajutrz u mnie, albo to przypadek. Natomiast co do gwarancji to chyba tak jest. Najpierw stwierdził, że 24-mce, a potem, że chyba jednak do końca tej co mam. Niby mam kartę gwarancyjną, a nóweczka nie podbita, bo i jak. Serwis nawet nie wypakowywał. Nówka, zaplombowana, to nówka.
Nic to, jestem dobrej myśli i licze, że nie padnie. W końcu to SONY :thumbsup:

P.S. Jeszcze nie rozszyfrowany do końca, a sporo ma tego.

MonikaK86
Nowicjusz

Mam chyba lepszy przypadek. Telewizor zakupiony 29/07/2017 (sam telewizor niecałe 3.000zł). Przyjechał 31/07/2017. Popsuł się 06/08/2017 - WOW! Popracował niecały tydzień! Reklamacja zgłoszona w poniedziałek 07/08/2017 do Sony. Dzisiaj ktoś przyjedzie i sprawdzi z Serwisu. Wykupiona dodatkowa gwarancja "door to door", przy której mieliśmy dostać telewizor zastępczy na czas ewentualnej awarii. Dzisiaj się jednak dowiedzieliśmy iż nie jest to możliwe ze względu na deficyt TV na stanie. Zobaczymy jak dalej pójdzie... Może warto przejść się do Saturna i złożyć wniosek o zwrot w ramach rękojmi? Jak myślicie?