anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moduł CI(CAM) w xh90 daje o wiele gorszą jakość obrazu niż z zewnętrznego dekodera

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

moduł CI(CAM) w xh90 daje o wiele gorszą jakość obrazu niż z zewnętrznego dekodera

Mam kablówkę z multimedia polska  po wsadzeniu modułu CI obraz jest bez ostrości, ma słabszą rozdzielczość mimo 1080p, więc wygląda to fatalnie. Ktoś ma jakieś pomysły czy da się coś zmienić ? Na zewnętrznym dekoderze wyglądało to o wiele lepiej.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

W tej sytuacji przyczyną jest prawdopodobnie sygnał. Najlepiej będzie skonsultować się ze swoim dostawcą i wykluczyć problem po jego stronie, warto też przetestować czy moduł CAM nie jest wadliwy.

profile.country.PL.title
Imanzi
Użytkownik

Ja mam podobny problem na swoim KD-43XF7596 . Na niektórych kanałach występuje tak zwane klatkowanie.Wezwalem Pana od kablówki, wszystko posprawdzał stwierdził że sygnał jest ok. Widział problem i naprawdę człowiek próbował pomóc. Pracował przez godzinę  wymieniał kable ,wtyczki . Niestety bez rezultatu. Postanowiłem wymienić moduł CI ,na drugim to samo. Oddałem telewizor do serwisu.Oczywiście tam stwierdzono że telewizor nie ma żadnych błędów i że to wina w telewizji kablowej. Najśmieszniejsze jest to, że posiadam bliźniaczo podobną kablówkę a nawet obie współpracują ze sobą. Wcześniej programy działały  ok .Wydaje mi się że stało się to po jakiejś aktualizacji. Żałuję tylko tego że skończyła  właśnie gwarancja .Jeszcze dodam ,że jak stworzę własną listę programów to na tej liście zakłócenia są większe. Poinformowałem pana serwisanta o tym w rozmowie telefonicznej.Wzbudziło to jego zdziwienie i tylko tyle .

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

Dekoder w tv widocznie kompresuje mocno sygnal, ale oby to nie byla prawda.
Ciekawe jakby puscic to przez przejsciowke hdmi czy zadziala.

Inna sprawa to w dekoderze multimedii moglem zmieniac rozdzielczosc a w tv
nie mogę. Ciekawe cxy to ograniczenie softu czy co..

Pzdr FP
profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

jakość sygnału 100%. Na obu modułach to samo. Nie da rade sterować rozdzielczością z modułu cam. Na dekoderze dało się wymuszać rozdzielczość. Czy ktoś to zweryfikuje i przetestuje ?

profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

Witam

Podepnę się pod temat. Mam mianowicie inny problem. Podczas oglądania telewizji z modułu Canal+ po jakimś czasie pojawia się czarny ekran i okienko - ,,Brak sygnału. Sprawdź podłączenie anteny.'' Muszę wyłączyć tv z gniazdka lub przełączyć na hdmi i z powrotem na tv aby obraz powrócił. Sygnał jest bardzo dobry, to nie wina anteny. Masakra, w ciągu godziny zdarza się nawet trzy razy. Podłączyłem inny tv Sam.... i działa bez zająknięcia.

Mój tv to 85XH9096. Nie wiem czy reklamować, ktoś ma taki problem? Naziemna tv działa bez problemu.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Jeśli po przełączeniu na HDMI i ponownym włączeniu działa prawidłowo to problem z TV, pewnie płyta główna.
Jeśli oprogramowanie jest najnowsze bym reklamował, oczywiście tylko naprawa domowa. Proszę to zgłosić, pokazać serwisowi, nagrać najlepiej film z usterką. Jeśli będzie trochę dobrej woli po stronie serwisu wymienią płytę główną na miejscu. Nie godziłbym się na zabieranie 85" telewizora do serwisu.